Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá anyukámat,...

Hogyan vehetném rá anyukámat, hogy meg engedje, hogy a szobámban alhasson a kutyám?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy közepes testalkatú keverék kutyám van, aminek ahoz jó szőre van, hogy kint legyen, de én azt szeretném, hogy legalább a szobámba bejöhessen. Már többször is megkérdeztem anyut, azt mondta hogy nem mert behozza a bogarakat, meg hogy a kutya kintre való, meg hogy büdös és hogy direkt olyan kutyát hoztunk, ami kint tartható. (szerintem nem jó kinti tartásra, mert társasági állat de mindegy.....) Hogyan vehetném rá mégis anyut hogy megengedje? Rá tudom egyáltalán venni, vagy ne is próbálkozzak? Válaszokat előre is köszi.
2012. okt. 14. 10:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
2amerikai buldogom alszik velem egyszobába... Szeretnek itt lenni maguktól jönnek be.. nem kényszeríti őket senki. Ha egy kutya szobatiszta akkor semmilyen egészségere káros dolog nincs abban hogy veled alszik. Nekem édesanyám 2ével ezelőttig úgytartotta hogy kutya nem jöhet be a lakásba.. Ma már 3él velünk bent :)
2012. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ma 18:03 akkor gondolom még van reményem nekem is, hisz ennál jobban semmit nem szeretnék, amúgy látni lehet rajta, hogy mindegy hogy hol csak velem lehessen, nem lenne kényszerítve :) köszönöm neked is :)
2012. okt. 14. 20:15
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia! nem tudom megoldódott már a probléma, de azért leírom nálunk, hogy volt ez. Nekem egy tacskóm van, velem alszik az ágyban a lábamnál, vagy amikor megunja megy a helyére a szobámba.

Anyum úgy volt vele, hogy kutya kintre való, csak akkor jöhet be ha tüzijáték van kint vagy amikor jön a vihar (az előző kutyám nagy testű volt németjuhász méret nagy szőrzettel és csak akkor jöhetett be amit leírtam).

Annyi az eész, hogy szerettesd meg vele. pl. tanitgasd a kutyát, adjon pacsit szépen kérje a kaját és ezeket hatalmas hévvel mutasd be anyudnak. közbe dicsérd a kutyut is előtte és anyud is próbálja ki ezeket a kutyával.

Magyarul szerettesd meg vele. az elején csak az előszobába "véletlenül betévedt" kutyus legyen figyeld h anyud mit csinál,de persze közben tanítgasd a kutyát.

Ami a legfontosabb. Akármikor kintről bejön a kutya mancs mosás alaposan, mert gondolom nincs kedved fertőzést kapni vagy koszban feküdni.

Éreztesd anyuddal mennyire szereted a kutyát. mintha összenőttetek volna.

és akkor majd meglágyul a szíve.

Nekem így lett megengedve. Igaz a felelősség az enyém. mert ha este rájön a kakilhatnék akkor nekem kell takarítani mert nem kelt fel, hogy "gazdi kakilni kell engedj ki". kutyapelenka vásárlás. de ami a legjobb, hogy mielőtt bejön sokat van kint akkor nem fog bekakilni, csak az elején :)

Én ezt a módszert alkalmaztam és már ott tartunk, hogy amikor anyuék nézik a tv-t kutyum ott fekszik mellette a kanapén és a feje anyum combján van :) :)


Remélem segíthettem :) és sikerül is :)

2012. dec. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Szerintem nem jo otlet, le is irom, miert. Kulfoldon elunk berhazban. A lakotarsunknak van egy kutyaja es nyolc macskaja. Nos a macskakkal semmi gond, van cicaajtajuk. A kutya bent van a hazban, bar kertes haz es van kint olja. Egy kozepes testu, rovidszoru keverek. A lakotarsunkkal alszik. En koran kelo vagyok, ha nem dolgozok, akkor is felkelek koran. A furdoszoba a lakotars szobaja mellett van, a kutya minden apro zajra felebred sajnos, es bar nem ehes, nem szomjas, nem kell kimennie, veri a farkaval az ajtot. Erre felebred a lakotars, es en vagyok termeszetesen a szemet. A kutya miatt nincs szemetes a hazban, mivel minden alkalommal szetturja. A szobankban tartjuk a szemetet... nos ez nem tul egeszseges. Egyszer nem volt rendesen becsukva a huto, kinyitotta, megette az osszes kajat, szettorte a tojast stb. Volt, hogy a konyhaszekreny tetejen volt a macskak konzerve, felugrott a konyhapultra, lerantotta es szetragta. Kozben leverte a kenyeret es rapisilt. Elozoleg a lakotars lakott a mi szobankban. Nem tudtuk, miert van allandoan budos. Felszedtuk a padloszonyeget, alatta szet van marva a hugytol. Nagy melo volt ugy-ahogy kitakaritani. A furdoben sem lehet kadkilepo, mert osszepisili. Nem hagyhatsz elol semmi kajat, mert megeszik mindent, pedig van etetve rendesen. Csak addig mozog, amig kajat kap, illetve amig megjon a gazdaja, addig izgatott. Raadasul iszonyu hangosan trappol a lepcson, nem egyszer keltem fel ra. Tudom, hogy nem a kutya hibaja, hogy ilyen, hanem a gazdajae, mert nem nevelte egyaltalan. Csak azert irtam le, mert bar en imadom az allatokat, ez a kutya nagyon idegesit engem. Bar mondom, tudom, hogy a gazda hibaja. De ertsd meg, az, hogy a kutya veled alszik, zavarni fog masokat. Ne legyen ez konfliktusforras. Nem tudom, mennyi idos vagy, de lehet, hogy lassan baratod/baratnod lesz. Irtad, fiatal meg a kutya, remelhetoleg meg hosszu evekig veletek lesz. Ha ennyire magadhoz edesgeted, szenvedes lesz neki, ha majd nem leszel otthon annyit, esetleg mashol alszol. Az o erdeke az, hogy kint legyen. Tesom kutyaja ugatott es keservesen sirt meg akkor is, ha tesom csak a boltba ment. Ha megolelte a baratja, ugatott, feltekeny volt. Ez nem egeszseges a kutyanak sem, csak szenved. Szeresd ugy, ahogy az neki jo, ne ugy, ahogy pillanatnyilag neked.
2013. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, utolsó előtti válaszoló: Majd valahogy így próbálom, még nem sikerült, de majd...

Kedves utolsó válaszoló: Sajnálom, hogy neked ilyen a lakótársad, de nekem csak akkor lenne bent a kutyám a szobámban, ha én is otthon vagyok, és régebben bent volt, egy másik szobában, és akkor is jól bírta, ha a többi szobában hangoskodtak, csak figyelt, és hát nem szokott a cuccaimhoz nyúlni, ha azt mondom, hogy NEM, úgyhogy nem lenne vele sok gond, nagyon édes, meg ha jobb idő van, akkor majdnem egész nap bukóra van nyitva az ablak, meg fürdetném a kutyust rendszeresen, mert én sem szeretnék azért bűzben és koszban élni, ha meg nincs olyan jó idő akkor is óránként kinyitom. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2013. ápr. 1. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!