Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnak kell (illik)...

Állatorvosnak kell (illik) borravalót adni?

Figyelt kérdés

Kan kutyámat szeretnénk vinni hamarosan ivartalanítani, és 20 ezer Ft körüli összeget említett az orvos chipezéssel együtt. A kérdésem, hogy ha úgy jön ki az ár (19 000-19 500 Ft), akkor kell borravalót adjak? Vagy ez állatorvosoknál is már hálapénznek számítana?


Köszi a segítséget!



2012. okt. 14. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy szokás-e, de én mindig adok. Gondolom ezért van az, hogy apróbb munkákért nem kér pénzt, vagy keveset.

De nem ezért adok. Inkább neki adom, mint a pizzafutárnak.

2012. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ milyen az orvosod. Keres ő éppen eleget. Adózni l*faszt nem adózik belőle, a legkisebb sz*rért is elkéri a pénzt. Így én soha nem adtam még neki. A másik hely ahova még szoktunk járni az meg egy klinika, szerintem el se fogadnák, ha én pénzt akarnék adni. Mivel ott mindenről számla készül stb.
2012. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.


Engem nem érdekel mennyit keres a mi orvosunk, 15 éve hozzájuk járunk, szerintem megérdemli az a kis pluszt.

Nyilván ha bunkó lenne, nem mennék hozzá.

2012. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nah msot azért mert számla készül még eliselik a borravalót,megoldják azt hogy ne látszodjon...


az én dokim aaz pl nem fogadja el a borravalót, nekem eszembe se volt hogy adjak, a keresztanyámat mondta hazafelé az orvostól mikor őt kisértem a kutyájával hogy nem fogadta el a doki...

2012. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig adok borravalót,kelleni nem kell természetesen,de ez a legkevesebb,mindig meggyógyítja a kutyám és velem is türelmes.
2012. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, nem is illik (mármint szabad,de nincs ilyen,hogy illik-e. Ha szeretnél adsz neki, ha nem akkor se történik semmi, ugyanúgy elfogja látni a kutyád és veled és ugyanúgy fog viselkedni. Szerintem kevesebben vannak akik adnak szóval nem fog meglepődni ha nem adsz, nem is várja el :)
2012. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én még soha nem adtam...de karácsonyra szoktam ajándékcsomagot csinálni neki.

Alapból én ezt nagyon nem szeretem, fizetek én neki eleget nem tudnék többet.

2012. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pénzt adtam, hanem a kezelés végén vittem neki csokit ajándékba hálám jeléül, hogy segitett a kutyusomnak.:)

Meglepődött rajta de örömmel elfogadta.

Én a pénz azt olyan lefizetésnek érezném vagy nem tudom.

Egyébként nagyon aranyos meg rendes doktornő, nem is dolgozik drágán, kutyusomat is nagyon szereti.

2012. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából elég furán érezném magam ha adnék neki pluszban, kb, mint az utolsó válaszadó, hogy mintha lefizetném. Meg mi sem állunk úgy anyagilag, jó, ha már ennyit kiadunk a kutyára, nem vészes a párszáz forint még pluszban, de akkoris... Szerintem nem fogok neki adni. Mondjátok, hogy nem kötelező, illendőségből sem kell, akkor inkább azt választom, hogy nem adok.
2012. okt. 14. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bevallom őszintén, nem adok plusz pénzt. Humán gyógyászatban sem vagyok a paraszolvencia híve, de az állatorvosnál meg végképp, hát ő maga határozta meg, mennyit ér neki az adott munka, niylván ha többet akarna érte, többet kérne. Inkább karácsonykor viszek a rendelőbe valami apróságot, meg néha beugrom a sünkölykeimet megmutogatni, nagyon örülnek neki, és teljesen jóban vagyunk mindenkivel. Mondjuk ez olyan rendelő, ahol általában nem is fizetek, az apróságokért nem számolnak fel semmit, inkább a nagyobb műtétek drágábbak, aminek megvan az az áldásos hatása, hogy az ember bármivel be mer ugrani, hogy "biztos ami biztos, megnézetem", mert ha nincs gáz, nem is kell fizetni. Szóval nem egy pénzorientált banda, na :)
2012. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!