Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vehetek, nem túl drágán?

Kollar1000 kérdése:

Hol vehetek, nem túl drágán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam minden vágya egy mopsz kutyus.Szeretném meglepni,őt a 10dik születésnapjára.De az általam talált,oldalak...express..jofogás..aprod..stb.Nagyon drágán hirdetik.Esetleg tudtok olyan oldalt,ahol találhatok olcsobban,számomra is megfelelő árban,sajnos nincs sok pénzem,

Köszönöm,a normális válaszokat.


2012. okt. 15. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne,ha mondjuk elvinnéd a menhelyre,hogy válasszon egy kutyust! :) Kizártnak tartom,hogy ne tudjon választani..:)
2012. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
sajnos mopsz kutyát olcsón nem fogsz találni. Vagyis ha találsz expresszen, akkor egy rossz egészségi állapotú, nem jó kutyát veszel meg. Bár hiába nem egészséges a kutya mégis sokért akarják eladni ott is. A mopsz nem egy olcsó fajta, de ha tenyésztőket felhívnál, és érdeklődnél, ott lehet tudnának ajánlani kevésbé drága törzskönyv nélküli kutyát. Vagy esetleg még alkudni is lehet.
2012. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarod elvinni egy menhelyre és megmenteni egy kutyust.Anyagilag is jobban járnál és, ha a kisfiad meglátná azt a sok kutyust, akik mind gazdira várnak biztos,hogy tudna választani. Egyébként, ha nincs sok pénzed akkor azt is tudnod kell, hogy a mopszoknak elég sok nyavalyájuk szokott lenni főleg a légzésükkel a szűk orrnyílásuk miatt. Az állatorvos pedig nem egy olcsó dolog. Jó választást:)
2012. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ti szeretnétek egy mopszot? Azért kérdem,mert én nagyon rossz ötletnek tartom szülinapra kutyát ajándékozni. Ha megunja,akkor mit csináltok?
2012. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ha neked a szaporítós hírdetések is soknak tűnik tényleg látogass el egy menhelyre.


olvasd el ezeket:


[link]


[link]


de ha addig is eljuttok hogy találtok kutyát azt még fentartani..tisztában vagy vele mennyibe kerülhet egy kutya? oltássorozat,felszerelés,féreghajtások,esetleges orvosi költségek,ivartalanítás,szőrápolás,játékok,minőségi eledel..számolj utána,ha meg a gyerek megunja mi lesz a kutyával?

2012. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első szabály:

Ajándékba soha nem veszünk állatot!


Második szabály:

Expressz, jófogás, stb, oldalakat messze elkerülni, ha kutyát akarsz!


Harmadik szabály:

Olcsó húsnak híg a leve.


Ha higgadtan végiggondoltad és nem csak a gyerek pillanatnyi fellángolása vezérel, és képes vagy felfogni, hogy egy kutyát 10-15 évre veszel magadhoz, és ez idő alatt végig felelős leszel érte (nem a gyerek, hanem te) akkor keresd meg őket:

[link]

2012. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi,Van már mentett kutyánk,3-rom.

A gyerköc,saját kutyust szeretne,akit szerethet.(

Autista)Lételeme,a kutya!!És nem unná meg,ebben teljesen bisztos,vagyok.A tenyésztők,nagyon drágák eszt nem tudom válalni,de nekem a fiam az első.És ha látnátok a szemét amikor egy ilyen kutyát lát....nos akkor nem mondanátok hogy hozzak,a menhelyről.

2012. okt. 15. 20:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

igen szörnyű betegség,bátyám is az..

de attól még ha olcsón veszel neki egy kutyát szaporítótól és a kutya olyan beteg lesz hogy nem lehet megmenteni a kissrácot mégjobban megfogja viselni.

Barátnőm pasija is vett egy szaporítós kutyát a csajnak.. 2 hétig küzdött az életéért az a kiskutya,barátnőm ölében pusztult el,orvosnál több tízezret otthagytak, a kutya testében semmi más nem volt csak az infúziós folyadék,szörnyen megviselte a csajt,nyugtatón élt több hétig. Na a te kisfiad ha ezt átélné nem hiszem hogy jót tenne neki és nagy rá az esély ha olcsón akar az ember kutyát,főleg hogy nincsenek leszűrve semmilyen betegségre.

Ez egy orosz rulett játék a kutya életével.

2012. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nézd meg akkor is a szemét, mikor a szaporítós vagy nem tudom milyen kutya, amit szerzel egy éves korában megdöglik, mert nem tudjátok a százezer forintos légcsőszűkület-műtétet kifizetni. Ezt akarod? Legyél már egy kicsit felelős felnőtt. Elmentek menhelyre, kerestek egy hasonló kutyát, vagy gyűjtesz, és megveszed tenyésztőtől.
2012. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Általában egy 10 éves gyermeknek nem ajánlanak kutyát, csak akkor, ha TE elvállalod őt a következő 14 vagy több évre.

Ha a fiad esetleg megunja és már nem érdekli annyira, te akkor is gondozni fogod?

Nem lehetetlen a dolog és nem is bántásnak szántam, csak kérdezek.

Én 8 évesen kaptam az első kutyámat, akivel főleg csak játszottam, a dolgok oroszlánrésze az anyukámra maradt. Nyári szünetekben ő sétált vele. Ő vitte orvoshoz/persze volt hogy elkísértem.

Szóval, ha te is szeretnéd csak akkor vágj bele.


A mopsz mivel nyomott orrú és kistestű, nem túl egészséges fajta. (főleg a szaporított példányok)

Rövid orra miatt hajlamos a fulladásra, nem nagyon bírja a meleget. Olyat is hallottam hogy erőlködés hatására kidülledhet a szeme. Hajlamos a horkolásra. Levegővétel közben szuszog.

Ha mindezek ellenére mégis ilyen fajtát szeretnél (van aki épp ezen tulajdonságok miatt választja), akkor érdemes tenyésztőtől venni, hogy később ne állatorvosra kelljen vagyonokat költeni.

Nem tudom van-e netborados hozzáférésed, de ott van mopszos fórum, ahol a fajta hozzáértőivel és szeretőivel beszélgethetsz, esetleg hasznos tanácsokat is tudnak adni, illetve lehet, hogy tudnak segíteni kölyök ügyben is.

De megpróbálkozhatnál a menhelyek honlapján is, esetleg egy mopsz szerű keverékkel, vagy valami egyéb kistestű kutyussal. Biztosan találtok aranyos kölyköt és a menhelyen dolgozók is sokat tudnak segíteni a választásban.


Sok sikert a keresgéléshez és a kutyushoz.

2012. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!