Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bőrdaganat kutyáknál? Van itt...

Bőrdaganat kutyáknál? Van itt valaki, akinek a kutyusa ebben a betegségben szenvedett? Milyen kezelést kapott, túlélte, mik az esélyek?

Figyelt kérdés
Tudom, ez sok mindentől függ, de jó lenne valamit tudni róla. Az a helyzet, hogy én Angliában dolgozom már egy éve, a kutyusomra otthon vigyáz egy ismerősöm. Már hónapok óta a lábán van ez a dudor, csak nem szólt az ismerősöm. Az állatorvos vette észre véletlenül. Most teljesen bepánikoltam, meg fog halni? Milyen kezelést kell, hogy kapjon? Elég ha leműtik?
2012. okt. 16. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

MIÉRT NEM AZ ÁLLATORVOST KÉRDEZED??:O


Itt kérdezősködsz, amikor a kutyád daganatos??


Honnan tudjuk, hogy mekkora az a folt, jó vagy rossz indulatú-e a daganat, áttétes vagy nem?...


Igen, kezelés nélkül belehalhat.


A kezelést minél előbb meg kell kezdeni, és az sem tesz jót neki, hogy nincs a gazdájával. Sőt, igazából jelentősen rontja a túlélési esélyeit.


Beszélj minél előbb egy orvossal - vagy az ismerősöd, akinél van a kutya -, és a kutya sportoljon minél többet, amit szeret... Fontos, hogy minél több sikerélmény érje, hogy az ösztönenergiáit kellőképpen elvezethesse.

Ez a gazda nélkül elég nehézkes, de mindenképpen megéri foglalkozni ezzel.

Kérjétek kiképzők segítségét.

(De ne akárhova vigyétek, mert a "falusi" kutyasulik, akik havi 6-10.000-ért bénáznak még ronthatnak is a dolgon...)


Tükörsulis ŐV-re ha elmondod, hogy daganatos a kutya, lehet, hogy soron kívül (alap és középfok elvégzése nélkül) be tudnak vállalni, ez attól függ, milyen a kutya kötődése az ismerősödhöz.

A tükör ŐV-vel gyógyítanak daganatot, vese és májbajokat, epilepsziát. (vannak esetek, amikor a kutya meg is gyógyul, van, amikor az epilepsziát pl. kordában tartja, de olyan is, hogy halálos beteg kutyák állapotát, akikről rég lemondtak az orvosok szinten tartja, ezzel évekkel meghosszabbítva a kutya életét.)

(Ez nem vicc, meg nem ilyen ezotérikus marhaság... az embereknél sem véletlen, hogy a stressz önmagában is rákkeltő hatású. A jókedv, a nevetés hatására immunerősítő anyagok termelődnek. Napi 30-50 rákos sejt képződik egy ember testében, ezeket a jól működő immunrendszer kivédi. Ha viszont stresszelsz, az immunrendszered nem 100%-on működik, így könnyen "becsúszhat" egy rákos sejt a rendszerbe... és ebből lesz a baj. A kutyáknál ez ugyanígy működik... Csak náluk nem az a stresszfaktor, hogy kirúgnak-e a munkahelyemről, hanem hogy van-e megbízható vezetőm, vagy nincs. El tudom vezetni az ösztönenergiáimat, vagy nem?...

A tükör őrző-védő a lehető legmagasabb ösztönszintű közös akció, ami a gazda irányítása alatt történik. Olyan ez, mint egy immunterápia.


Ne késlekedj intézkedni, mert a rákos sejtek elég gyorsan terjedhetnek!

(És vizsgálják meg, más szerveket nem érint-e a rák.)

2012. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
www.kutyasuli.hu - ez lemaradt.
2012. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Légyszi olvasd el még egyszer, Angliában vagyok azért nem az állatorvost kérdezem és a kutyusom pedig otthon van Mo-on, az ismerősöm vigyáz rá.
2012. okt. 16. 09:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébént köszönöm, hogy válaszoltál.
2012. okt. 16. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Elolvastam, értem...

Angliából is felhívhatod a dokit, vagy az ismerősöd menjen vissza...:)

A lényeg, hogy minél hamarabb kapjon orvosi ellátást.



Jobbulást a kutyusnak!

2012. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De az sem biztos hogy daganat lehet zsírcsomó is, de vissza kellene vinni az állatorvoshoz egy pontosabb vizsgálatra.
2012. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom épp most van a 3. stádiumban :(. Visszafordithatatlan mostmár... remélem, hogy időben észrevettétek... Az egész testén el van terjedve és mindenhol kis bogocskék vannak, egészen fel a nyakág. Néha nagyon rosszul érzi magát, de még nem szeretnmén elaltatni. Viszont már igy sincs sok ideje :(.


[link]

2012. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon sajnálom. Igazán szép, tündéri kutyus. Remélem nem szenved sokat, ha már nem lehet tenni érte semmit. :-(
2012. okt. 17. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!