Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze 2...

Hogyan szoktassak össze 2 kutyát? Elég bonyolult helyzet

Figyelt kérdés

Már írtam ki egy hasonló kérdést, egy vemhes puliról. Azóta már megszült, és időpontja is van az ivartalanításra. Nem a miénk, de mi intézzük. 8 kölyke született, most 2 hetesek kb. Egy hét múlva hozunk haza egy menhelyi ivartalanított, amerikai bulldog keverék szukát, aki egy tündér a természete alapján. Kijön kutyákkal, cicákkal. Elég nagy a kert. Szeretném őket összeszoktatni, arra gondoltam, először egy közös séta alkalmával ismertetném meg őket, aztán együtt hazamegyünk. A bulldogtól nem félek, inkább a puli reakciója aggaszt. Főleg, hogy éppen anya. A kölyköket 8 hetes koruktól ajándékozom el, de félek, hogy nagyon védeni fogja őket.

Mit tanácsoltok?

Felezzem el a kertet, és amíg nálunk vannak a kölykök addig ne engedjem össze őket? A pulinak nagy a szája, mindig is az volt, de szemtől-szembe nagyon besz.ri.


2012. okt. 16. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a pulinak kölykei vannak, az alkalmasabb megoldás ha addig leválasztjátok a kertet, hogy csak kerítésen keresztül szokják egymás szagát.


Ha a kölykök nincsenek egy közös séta nyugodtan jöhet, vagy a kölyköket addig bevinni a házba, és úgy egy közös séta, ha morognak egymásra adj nekik időt, de a kölykök közelébe ne engedd a másikat.

2012. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretném oda engedni. Nem félek attól, hogy bántja őket, de mégis csak a puli kölykei, és ezt tiszteletben tartom. Tehát akkor közös séta, és kert lekerítés amíg ott vannak a kiskutyák? Pont a kert hátsó részét tudom lekeríteni, és a kölykök elől vannak, tehát a lehető legmesszebb lenne tőlük a kutya.
2012. okt. 16. 16:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem engedném össze őket, míg a kölykök ott vannak. Az én, és a szomszédom kutyája "nagy cimborák", folyton játszanak, ha együtt vannak, vagy kerítésen keresztül is incselkednek együtt. Viszont mikor a szomszédénak kölyke lett, ha az enyém 1,5 méterre ment a kerítéshez már vicsorgott (de csak a kutyára). Ez kb addig tartott, míg 6 hetesek lettek a kicsik, akkor már nem, csak, ha úgy érezte, hogy kell.
2012. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!