Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a végelgyengülés jelei?

Mik a végelgyengülés jelei?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves németjuhászom,aki még hála istennek teljes egészségnek örvend, sose volt beteg. Tudom, hogy 12 év az már szép kor egy kutyánál, és valahol lelkileg már készülök arra, hogy mi van, ha egysze hiába hívom.

Félre értés ne essék, nem akarom, hogy meghaljon, csak tudni szeretném, hogy mik lesznek azok a tünetek, amiről majd tudhatom, hogy ez már a vég.

Amúgy, a korát meghazudtolva játszik, ugrál, a másik kutyával kergetőzik, szóval én úgy gondolom, hogy még lehetnek együtt szép éveink, csak érdekel.

A választ előre is köszi


2012. okt. 16. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ne stresszeld magad ezen. Játszatok még együtt remélhetőleg sokáig. ha majd eljön az idő, észre fogod venni.
2012. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egre fáradtabb, lustább lesz, nemakar játszani, megváltozik a viselkedése, esetleg nyűszít, nagyon lassan nagyon keveset mozog.
2012. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A végelgyengülés tüneteit is állatorvos állapítsa meg lehetőleg, nehogy amiatt haljon meg, hogy valami kezelhető betegséget néztek végelgyengülésnek. Sokan tényleg érzik, ha itt a vége, de ez függ az egyéni ítélőképességtől is, szóval ne akard egyedül diagnosztizálni a halál közeledtét se, a kutya érdekében.
2012. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A németjuhászok hihetetlen "fiatalosak", még idősen is. Ismertem több, 10 éven felüli ilyen kutyát. Viszonylag hirtelen "épültek le", de addig olyan játékosak és fittek voltak mint egy kiskutya. Próbáld a jó oldalát nézni, nem fognak sok ideig szenvedni, bár az ember, ha egy percig látja a kutyáját szenvedni, az is túl sok. :(


A tüneteket (már ha nem alakult ki valami betegség nála), egy gyomorrontáshoz, vagy nem is tudom, mihez hasonlítanám. Hirtelen keveset eszik, keveset iszik, lomhább lesz, majd valahova elvonul, ahol nincs szem előtt, és elalszik.


De igaza van az előttem szólóknak, még bőven nem szabad ilyenre gondolnod! Játssz vele sokat, mert ameddig bírja a lába, ugyanolyan szívesen akarja azt a labdát, mint 10 éve:)

2012. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amióta Velem van(2 hónapos kora óta) azóta mindennap játszunk, és mindennap szeretve, simogatva, foglalkozva van vele,szóval ezzel nincs gond.

Csak a múltkorában arról álmodtam, hogy meghalt, és ez annyira beleégett az agyamba, hogy komolyan rettegtem a dologtól, de így, hogy eltlt azóta egy pár hét, az az álom is feledésbe merült, és nem aggódok. Bízok benne, hogy még éveket tölthetünk együtt:)

2012. okt. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!