Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van magyar fajta kutyája...

Jázi&Csenge kérdése:

Kinek van magyar fajta kutyája? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, itt gyakorin hány embernek van magyar fajta kutyusa:) ha megteszitek, írjátok le azt is, hogy melyik kennelből való, milyen fajta pontosan, hogy hívják, milyen a jelleme, hány éves, milyen színű stb., minden érdekel:D(persze nem muszáj sokmindent írni). Ha kedvetek van hozzá, akár történeteket is írhattok a kedvencetekről, vagy képet is tölthettek fel róla.:)

2012. okt. 17. 18:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ó, a kulcsszavakból kimaradt az erdélyi kopó:)
2012. okt. 17. 18:06
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van egy komondorom. 3,5 éves, a Baliházi kennelből származik. Szittya a neve. Természetesen fehér, mivel komondor csak ilyen színben létezik. A jelleme? Territoriális, a saját területén belül erős védő ösztönnel. Semleges területen barátságos kutyával és emberrel egyaránt, amíg nem piszkálják. 82cm marmagasságú és olyan 57-63kg között mozog (nyár/tél). Hát elég sok történet van, de sokáig tartana leírni.


Van még egy magyar agaram is. 1,5 éves, a Szársomlyó-hegyi kennelből származik. Szélvész a neve. Fekete csíkos fekete maszkkal. Barátságos emberrel és kutyával, bár az emberekkel szemben bizalmatlan kissé. Erős zsákmány és űzőösztöne van. ~67cm marmagasságú és 25-27kg (nyár/tél).

2012. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Akkor te elhivatott magyar fajta tartó vagy? :)Hmm Szittya...jó a neve:)

elég furin hangzik a komondor és az agár együtt, de biztos jó:D A közelünkben van egy komondor, egy magyar vizsla és egy kuvasz is, korukat nem tudom, csak azt, hogy a komondor kan és Suba a neve, a vizsla kan (drótszőrű) és Betli a neve, a szuka kuvaszt pedig Virágnak hívják:)

2012. okt. 17. 18:35
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két mudim van. Köves-bérci Betyár Csincsi (fekete, szuka, sportos, labdamániás, domináns, gazdis, válogatós), Nyírségfia Delin (fehér, szuka, terápiás kutya lesz, duci, ómega, mindenevő).
2012. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Imádom a mudikat:) Az egyik kedvenc kisebb termetű kutyafajtám a kis spiccek, a kis, közepes schnauzerek és a welsh corgik, a francia bulldog, meg talán a beagle mellett:D (a nagy, óriás termetűeket jobban kedvelem).
2012. okt. 17. 18:52
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mudim van, Kökényfia Csobán, 5 éves.
2012. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 8 és fél éves magyar vizslám van. Borzasztóan igényli az ember közelségét. Sajnos fél éve egy glaukómától megvakult. Így is megcsinál mindent,amit egészségesen. Kinyitja a gömbkilincses ajtót is, csakhogy bejöhessen hozzánk és valami kaját kerítsen( ha kell a fedeles,pedálos szemetest is pillanatok alatt kinyitja. Imád enni. Ennek következtében enyhén túlsúlyos. Van egy kis keverékünk is, aki elég lassú evő. Miután Bonca (mert így hívják a vizslámat) befalta a saját tápját lesi a pillanatot mikor falhatja be a másik kutyim (Lana) tápját. Ha sikerül neki( közben ott vagyunk mellette, hogy megakadályozzuk ebben) pillanatok alatt eltünteti. Mindezt vakon. Őrületes jó a szaglása: egyetlen szem tápot képes kiszagolni a zárt teraszon (ahol "laknak") egy kb.25 négyzetméteres teraszon. Közben pedig imádja az egész család. Igazi családi kutya, akárcsak a másik kutyink, de keverék kutyáról nem érdeklődtél. No ennyi. Tudnék még írni rengeteget,de akkor nem aludnánk.Szia :)
2012. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Volt egy Pumi-Puli keverékem,fél év után elajándékoztam,nem nekem való.Ezután jött Igor.Ő egy Kuvasz.Most volt 1 éves.Színe a szokásos csontfehér. Egy alföldi tanyáról vettem,nem törzskönyves,de a fajtajegyek alapján teljesen fajtiszta.A marmagassága most 80cm súlya kb 50kg.

Nagyon éber,kitűnő terület és házőrző,de fölöslegesen soha nem ugat.Nagyon ragaszkodik hozzánk,olykor önfejű,makacs kutya.Rendkívül intelligens,gyorsan tanul,nem felejt.

Méretéhez képest meglepően keveset eszik.Mindenevő,nem válogat.Az ismerősöket,barátokat örömmel fogadja.A cigányokat

kifejezetten utálja.Általánosságban félnek tőle az emberek.

2012. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

szia4


Nekem fekete mudi kanom van, 3 éves lesz novemberben. Csili a neve. Nem kennelből vettem, hanem háziállatok mellől. Vérbeli terelő, imádom! Nagyon okos, értelmes, séta közben elhagyni lehetetlen. Szinte zavarni kell, hogy otthagyjon :). Az első kutyám, aki mellett nyugodtan kinyitom a kaput, nem megy el. Kutyaiskola nincs a közelben, de ül, fekszik, helyben marad, pacsit ad, pitizik, és hagyja, hogy idegenek simogassák, ha én azt kérem tőle. Valamint megebédelhetek úgy, hogy az asztal alatt alszik, erre is nagyon büszke vagyok, mert a legtöbb kutya kunyerál. Séta alatt elengedhetem más kutyákhoz, gyerekekhez.(vannak rajongói :))


A legjobb választás volt, és régi álmom vált valóra vele. Nem beteges, ha a bolhaallergiát nem számítjuk.


itt egy kép róla:

[link]

2012. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, az enyémtől is félnek, hiába mondom, hogy szocializált, okos kutya, nem bánt stb. És pórázon van, mégis lemennek a járdáról az emberek... Néha olyan jót mosolygok ezen. és nem engedik hozzá oda az idegen kistestű kutyákat, bár már kezd jó híre lenni szerencsére :)


Mindig mondom anyukámnak, hogy legközelebb fehér mudit kell vennem, mert a feketétől félnek az emberek! (főként egy népcsoport, de az nem is baj)

2012. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!