Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell/célszerű alkalmazn...

Meddig kell/célszerű alkalmazni ezt a módszert? (Ceasar Millan)

Figyelt kérdés
Szóval az egyik műsorában láttam, hogy büntetésként lehet alkalmazni azt a módszert, hogy ha rosszat csinált a kutya, akkor nem nézünk rá, nem szólunk hozzá vagyis nem foglalkozunk vele "kiközösítjük a falkából" , persze az alapvető szükségleteit, ételt, vizet kap ugyanúgy. Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyi ideig kell alkalmazni? Órák? Napok? Vagy hogyan kell ezt értelmezni? köszönöm
2012. okt. 21. 13:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Upsz, véletlen elírtam a nevét, bocsánat, természetesen Cesar Millanról van szó.
2012. okt. 21. 14:07
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, ez az, amit jobb szakemberrel megbeszélni, mert látni kell hozzá a kutyát, és ismerni a körülményeket. Mint mindig, itt is az adott "bűn" mértékéhez kell igazítani a büntetést. Ha egy kutya például agresszív emberekkel, akkor hetekről is beszélhetünk, kisebb dolgokért negyed óra is megteszi. Ha a kutya el lett kényeztetve, mert például nálatok volt egy hétig a család, agyonsimogatták, tutujgatták, és alkalmi süket lett, vagy hasonló, arra pár nap is elég szokott lenni. Ehhez kell a rutin, hogy megmondd, mikor mennyi ideig érdemes ezt alkalmazni.
2012. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ceasar módszereit nem tanácsos használni olyannak aki nem ért a kutyákhoz profi szinten.. A kiközősítés nagyon komoly büntetés a kutyánál. És mindenkinek részt kell venni benne. 1órától 1hétig is terjedhet a bün mértékéhez megfelelően.
2012. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg egyedül vagyok, két kutyám van, mindkettő okos, jól nevelt, soha egyikkel sem volt gond, de tegnap a fiatalabb, mikor séta után ki akartam cserélni a nyakörvét, először morgott egyet, majd oda is kapott a kezem felé, nem harapott meg, csak a kezem irányába kapott. Úgy gondolom értek hozzájuk, el is kezdtem ezt a módszert már tegnap este, csak nem tudom azt, hogy ilyen esetben ezt meddig kéne, szívem szerint már most agyon simogatnám:) imádom.
2012. okt. 21. 14:17
 5/21 anonim ***** válasza:
Agresszió főként ellened nagyon komoly "bűn". Itt akár 1 hétig is terjedhet a kizárás de akkor azt nagyon komolyan be kell tartani.. Tényleg érdemes az ilyet szakemberrel megbeszélni. Egyébként minden oké a falkavezérséggel? Mert egy falkavezér ellen irányuló agresszió elég komoly..
2012. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit úgy érzem, rosszul állsz hozzá. A kizárás nem A Megoldás Mindenre, az csak egy eszköz, amit alkalmazhatsz, de ha nem szakszerűen csinálod, annyit ér, mint halottnak a csók.

A kizárás egy-egy konkrét dolog büntetésére szerintem egyébként sem igazán alkalmas, inkább az általános állapot helyreállításában tud segíteni, nem is használom pár percekre, csak nagyon ritkán, és csak olyan kutyával, amelyiknek ez tényleg büntetés. Mert van olyan, amelyik le se sz*rja, ha nem foglalkozol vele fél óráig, keres magának más elfoglaltságot, nagyon jól meglesz nélküled is. Hosszabb idejű kizárásnál is van olyan kutya, amelyiknek csak az első hét vége fele kezd zavaró lenni, hogy nem foglalkozik vele senki, addig elvan a saját kis világában. Ezért mondom, hogy jobb ezt a módszert szakemberrel alkalmazni, hogy tényleg hatásos legyen, ne csak magadat szívasd vele.

2012. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Falkavezérséggel eddig minden oké volt, soha semmi gond nem volt velük, a "kicsi" másfél éves, a nagy hét, a nagynál ez a módszer biztos, hogy nem lenne hatásos, ő elvan a saját kis világában is, de a kicsi ő teljesen más, él hal egy simiért. Bár még "kölyök" is, elég szeleburdi. Mindent meg tesz, hogy a közelemben legyen, ezét is gondoltam, hogy ezt a módszárt próbálom ki nála, nála talán beválhat. Nem hiszem, hogy többször előfog ez fordulni, de gondoltam ez hatásosabb büntetés lehetne, mint a verés, nem is szeretném verni a kutyámat.
2012. okt. 21. 14:32
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

az, hogy kezedhez kap, és lefolytod egy jól irányzott pofonnal kombinálva, nem jelent verést. de az, hogy ő délután odakap, és te pedig este megkezded a büntit semmit nem ér, mivel fogalma sincs róla miért kapta.

Én nem tudom, csak kérdezem, ha kizárják a kutyát, akkor a kaját nem kell megvonni?

2012. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, eddig ezt a módszert még nem alkalmaztam, tehát nem gondolom, hogy mindenre ez lehet a megoldás. Máskor ha valamit rosszalkodtak, akkor egy "nem" vagy "fúj" elég volt,ahhoz, hogy befejezzék, bár ezalatt a rosszalkodás alatt inkább azt értem, hogy elkezdik nyüstölni a macskát, nem bántani, csak kicsit erősebben játszani vele, vagy elkezdték elhordani a fát, esetleg lerágni a virágot, ilyesmik, vagy leszedni a ruhát a szárítóról, ilyesmik, komolyabb dolgot még nem igazán csináltak, így nem is volt eddig szükség komolyabb büntetésre, ez az első alkalom.
2012. okt. 21. 14:39
 10/21 A kérdező kommentje:

7-es


Bocs, valóban félre értelmezhetően írtam, hét körül értünk haza sétából és akkor kezdtem el. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2012. okt. 21. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!