Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes még egy 4 éves kutyát...

Érdemes még egy 4 éves kutyát sétáltatásra szoktatni?

Figyelt kérdés

Nos van egy 4 éves labrador keverék szuka kutyám, anno kicsi korában próbáltam pórázzal sétáltatni, de eléggé nyűg volt az egész. Minden kutyával kötekedett, (ez úgy értendő, hogy még ő volt felháborodva, ha ugatták a kutyák :D), rángatott (majd meg fulladt), és iszonyat makacs is.. Volt olyan, hogy el akartam vinni egy másik kutyától, és egyszerűen meg makacsolta magát, lefeküdt a földre és nem tudtam meg mozdítani se...


Tudom, hogy én rontottam el a neveltetését, de ez már ilyen.. Komolyodott (ha lehet ilyet mondani kutyára) az évek során, gondoltam megpróbálom. Szerintetek van még remény ilyen idősen rászoktatni a sétálásra?



2012. okt. 23. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Nincs olyan, hogy "de ez már ilyen" Minden kutyát meg lehet nevelni, legfeljebb egy kicsit több időbe telik.

És igen, próbáld meg, mert ha a kutyád az elmúlt 4 évét egy kertben élte le, akkor marhára sajnálom őt.

2012. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

minek neked kutya? de most komolyan...

bezárnálak egy szobába és 4 év múlva talán kiengednélek.. de nem hiszem :S szerencsétlen kutya.. :/

2012. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne, még 10+ évet élhet úgy, hogy végre látja is a világot, nem csak messziről szagolja. Eddig is kellett volna sétáltatni. 4 évesen meg még egyáltalán nem idős, éppen csak felnőtt.

Ha még mindig gázos lesz, akkor se add fel, keress szakembert, aki segít ezeken a dolgokon, akár suliban, akár házhoz járással, és a falkavezérségnek alaposan olvass utána.

2012. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bírtál a fiatallal, most még nehezebb dolgod lesz vele. Kellene segítség hozzá.
2012. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ez idő alatt megszerezted a tiszteletét és tanult tőled némi fegyelmet akkor nem lesz gond. Esetleg gyakorold az udvaron. Ugyan úgy sétáltasd, mintha kint lennétek. Menj vele, aztán állj meg ha nem áll meg akkor ránts bele a pórázba és mond neki erélyesen, hogy lábhoz (már ha tudja mi az, hanem akkor majd rájön). Aztán fuss és állj. Állj, fuss. Séta 360 fokos fordulat, 180 fokos. És indulás. lépés, állj, ülj, futás. Érd el, hogy rád figyeljen. Vagy vidd el kutyakiképzőhöz.
2012. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 18:36


Ezt kicsit erősnek érzem!:D Gondolkodj már... Mit tudsz te arról, hogy hogyan él a kutyám? Igaz, hogy nem járok vele sétálni, de néha kilibben az utcára mellettünk, szétnéz majd visszajön, hatalmas kertünk van, ahol szabadon mozoghat, arról nem is beszélve, hogy a szomszédba is átjárása van... :D Találkozik más kutyákkal. Naponta többször labdázunk(az a kedvence), egy iszonyat nyugodt kutyus lett belőle. :) Egyáltalán nem látszik rajta semmilyen lelki baj. :)


[link]


Köszönöm a segítő (gúnytól mentes) válaszokat. :)

Meg fogom próbálni ismét. :)

2012. okt. 23. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos a napi séta, nem elég, ha csak néha kimegy egy kicsit az utcára. Rengeteg problémás kutya van emiatt, hogy nem viszik sétálni. A nagy kert nem számít.

Amúgy tényleg meg lehet még tanítani sétálni. Mielőtt mentek, egy kicsit labdázz vele a kertben, akkor kevésbé fog húzni.

[link]

[link]

2012. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt nem az a kérdés, hogy ő mennyit komolyodott, hanem hogy te mennyit változtál, mennyire tanultál meg bánni a kutyákkal, tudod e használni a pórázt, tudsz e rendesen sétáltatni.

Azt gondolom te sem gondolod komolyan, hogy kölyökkorában miatta ne sikerült volna a sétáltatás, ez nem is kérdés, és nem is lehet hárítani ez akkor is miattad nem sikerült.

Az, hogy egy kutya makacs, csak egy dolgot jelent, úgy kell vele bánni, mint egy makacs kutyával.

Ha ezeket a dolgokat, trükköket, elsajátítottad valahonnan azóta, akkor alkalmazd.

A kutya csak örülni fog (ha jól csinálod) ebben a történetben a kutya csak sodródik az eseményekkel, ez rólad szól!

Kölyökkorában is csak azt csinálta amit kiváltottál belőle, csak épp nem voltál ezzel tisztában.

Ha ebben kételkedsz, akkor inkább kérj tanácsokat hozzáértőktől, mielőtt megint belefognál.

2012. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

"Egyáltalán nem látszik rajta semmilyen lelki baj. :)"

Na, az ilyen kutyákat sajnálom igazán. Nem látszik rajta, hogy neki nem jó, hogy nincs sétáltatva, ezért leélheti az egész életét is nélküle. Anyósomnak is hiába magyarázom, hogy másképp kéne kutyázni, mert amúgy nem problémás viselkedésű egyik kutya sem, leszámítva a szeparációs stresszt, amit viszont ő meg pont nem lát. Attól, hogy a kutya jól viselkedik, még lehet neki rossz. Szóval tessék erőltetni azt a sétálást.

2012. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy az nem idős még a kutyád. Az enyém hatéves, és nem régóta kezdtem én is sétáltatni. Eddig tanyán lakott, kint élt nagyapámmal, a nyáron hoztam haza a városba. Nagy kert van itt is, de hiányzott neki a mozgás, unatkozott. Ezért kezdtem el sétáltatgatni. Eléggé húz ő is, de nincs sok gond vele hamar beleszokott a dologba. Kezdd el te is a tanítását már a héten. Meglátod fejlődni fog. Azzal meg ne törődj hogy más mit mond, hogy rossz kutya stb, csak magaddal törődj.
2012. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!