Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyamatosan vakarja...

A kutyám folyamatosan vakarja a fülét és rázza a fejét is, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai staffordshire terrier kutyám, (3 éves, szuka) és folyamatosan vakarja a füleit, és rázza a fejét. Elmentem vele 3 álatorvoshoz és mind a 3 mást mondott de eggyikőjük sem adott rá értelmes választ és gyógyszert sem. Semmi nincs a fülébe és tiszta is.

Véleményem szerint valami fülgyulladása lehet, de nem vagyok biztos bennne. Ezért kérdezlek titeket hogy mi lehet a baj és mi lehet a megoldás?



2012. okt. 25. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én is fülgyulladásra vagy atkára tippelnék!

Vidd el NORMÁLIS állatorvoshoz :-)

2012. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok esetleg nem mehetett bele valami növény, stb...?
2012. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen eddig háromszor fordult elő (szintén staffi egyébként :D). Mind a három alkalommal toklász ment bele a fülébe. Annak az az átka, hogy folyamatosan halad egyre beljebb a szervezetébe. A kezdeti tünetek után mennyi idővel vittétek az első dokihoz?
2012. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Konkrétan se én se az állat dokik nem láttunk benne semmit. Szerintem egy bizonyos fürdetés óta van ez mert előtte nem csinálta, de nem hiszem hogy ott ment volna bele valami mert figyeltünk direkt rá.

Sajnos olyan problémával küzdök hogy a környéken csak 3 állatorvos van, és mind a 3 tapló, rajtuk kívül meg nem tudom hogy hol és ki az állat orvos. :S De igen,jó lenne ha látná egy igazi doki.

2012. okt. 25. 11:31
 5/19 A kérdező kommentje:

A kezdeti tünetek után kb 2 nappal.

És sajnos már lassan 1 hónapja fenn áll a probléma.

2012. okt. 25. 11:33
 6/19 anonim ***** válasza:

allergiás is lehet...

az a fürdetés, amit említettél...samponnal történt?

vagy nem kapott mostanában új kaját?

merre laksz? közeletekben nagyobb városban csak van normális állatorvos :)

2012. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen samponnal történt, de előtte is ugyan ezzel a somponnal lett már fürdetve és akkor nem vol semmi baja tőle. Cegléd 20Km, Szolnok 30-35Km, Nagykáta 10-15Km, Budapest 60Km


Cegléden voltam legutóbb ott azt mondta az állatorvos hogy unatkozik a kutya és vakarja a fülét unalmában, és emiatt viszket neki folyamatosan és ezért csinálja. És ő elvileg egy nagyon elismert állatorvos. Nagykátán voltam előtte vele ott azt mondták hogy megfázott a füle és hogy ne engedjem ki hidegbe a lakásból. ( akkor még 30 fokok voltak) Azelőtt meg is a mi városkánkba voltam és itt meg azt mondta hogy ahogy játszott odakint az udvason, valószínűleg por ment bele neki és majd magától kitisztul.

2012. okt. 25. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:
A doki hogy és mivel vizsgálta meg? A toklászt például legtöbb esetben csak speckó tölcsér szerű eszközzel lehet megtalálni. Nálunk volt, hogy 8 centi mélyen volt a fülében.
2012. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha tiszta a füle, akkor talán kizárt bármilyen idegen anyag, vagy gyulladás a fülben.

Bűzmirigyet kellene megnézni, nincs-e tele?

2012. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nemtudom, de lehet, hogy csak bolhás
2012. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!