Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdések agilityről (? )

Jázi&Csenge kérdése:

Kérdések agilityről (? )

Figyelt kérdés

Csak néhány:

-hány hónapos korától lehet elkezdeni egy kutyussal az agility tanulást?

-meddig tart kb.?

-egy 12 éves járhat agilityzni a kutyájával?

-de versenyeken nem indulhat el ugye?

Előre is nagyon szépen köszönöm!:)



2012. okt. 29. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akármikor el lehet kezdeni, nyilván a fizikai állapotának megfelelően, szóval ugráltatni ne kezdd hat hetesen, de az akadályokkal ismertetheted, meg hogy a rudak között kell menni, nem mellette, ilyesmik - ezért is nem szabad egyedül csinálni, csak tapasztaltabb edzővel, hogy a kutya egészsége ne menjen rá. Szerintem ez is halálig tart, mert sosem lesz tökéletesen kész se a kutya, se a gazda. 12 évesen járhatsz agilityzni, és én úgy tudom, hogy versenyen is indulhatsz, bár mire odáig eljutsz, úgyis megleszel 14.

Ha versenyezni akarsz, akkor viszont olyan sulit keress erre a célra, ahol versenyeznek az ottaniak is, különben nem az is lehet, hogy már az elején elrontod megfelelő iránymutatás híján, azt meg nehéz később rendbetenni.

2012. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:

Az akadályok tanítását egészen kölyök kortól el lehet kezdeni, persze a korának megfelelő akadályokkal.

Érdemes szakképzett oktatóval kezdeni, hogy ne tedd tönkre az izületeit a kölyöknek.

Nem tudom merre laksz, de a XXII.kerületben az Ebgondolat kutyaiskolában tanítanak kölyök kutyának agilityt.

www.ebgondolat.net, ha belépsz a netboard agility fórumára, ott sok segítséget kaphatsz.

2012. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:
Ja ! 12 évesen agilityhetsz, mire versenyszerűen fogod tudni a kutyával együtt, úgyis eltelik néhány év.
2012. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy sárvári kutyaiskolát néztem ki, de lehet, hogy nem jó. Majd érdeklődöm.
2012. okt. 30. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!