Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Boxer kenelben?

Német Boxer kenelben?

Figyelt kérdés

Na haliho! Főleg a kutyatulajokhoz szólnék, pontosabban azokhoz akiknek volt már közük valamilyen boxerhez.


Pár éve volt saját kutyám, de akkor még gyerek voltam, egy amerikai staffordshire terrier keverék, nagyon okos kutya volt, gyorsan tanult és imádta az egész családot. Most jelenleg itthon egy öreg spániel és egy komondor van, de most, hogy itthon lakok az albérlet után, nagyon elhatároztam, hogy nekem saját kutya kell, és ami nagyon megtetszett az a német boxer.

Rengeteg jót olvastam róla, pont olyan kutya amilyen nekem kell. De egyetlen egy gond van. Itthon van egy vállalkozásunk, és mindennap reggel 7re jönnek a dolgozók egészen fél4ig, hétvégén attól függ mennyire erős a szezon. A szüleim nem szeretnék ha szabadon lenne akkor amikor itt vannak a munkások, valamint a lakásba sem engednék be. Apa megígérte, hogy csinálunk neki egy hatalmas kenelt, és egész nap szabadon lehet, kivéve 7-15.30között hétköznap.

Ennek nem nagyon örülök, én szerettem volna, hogy amikor itthon dolgozok is mellettem lehessen, de ez valószínű nem esélyes. Kérdésem a következő. Az ilyen hétköznapi harmadnapos bezártságot( leírom még egyszer, azért nem egy olyan kis helyre) mennyire viselik el a boxerek?


Bármilyen egyéb fontos információt elfogadok boxerekről amúgy :)



2012. okt. 29. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyit lenne kennelben, az még elfogadható lenne, hiszem pl. panelban az a kutya is pihen napközben, amelyiknek a gazdája dolgozik.

Viszont a boxer nagyon család/embercentrikus, ha nem mehetne be a házba, az nem túl jó.

Nem véletlen, hogy a Noé boxermentés sem ad örökbe csak kinti tartásra boxert.

2012. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az öreg spániel és a komondor hol-hogyan van tartva?

Amíg kölyök, addig mindenképpen jó lenne, ha a házban lenne, hisz jön a kemény tél, nehezen bírná az időjárás viszontagságait a kis szőrével-testével. Illetve a szocializáció és a nevelés szempontjából is fontos, hogy legalább fél éves koráig a családjával élhessen!

Tehát ha mostanság szeretnél kölyköt, akkor tavaszig legalább mindenképpen legyen benti kutya, utána kiszoktathatjátok.

Úgy csinálnám a helyedben, hogy reggel, mielőtt kennelbe kerül a kutya, elvinném egy rövid, akár fél órás intenzív sétára, majd mehet a kennelbe.

Délután kiengedéskor kis játék, majd nagyobb, 1,5-2 órás séta, játékkal, póráz nélküli futtatással, kutyákkal bandázva. Majd este vacsi.

Így élhet teljes életet kennel ellenére is.

2012. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm!


Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy pont a rövid szőr és a tél közeledte miatt, mindenképpen tavaszi-korai tavaszi kiskutyát szeretnék. Egyelőre az a kérdés, álmodozhatók-e róla kutathatók-e róla tovább.

Szeretném sétákra elvinni természetesen, a kenel mellett egy nagy kert várná ahol lehetne vele labdázni, játszani megtanítani dolgokra stb.

A komondor hasonloan van elengedve, mert nagyobb, ő apáé, a spániel hugomé, ő egész nap szabad, jóba van a dolgozókkal, kis zabagép :) van saját háza, de oda fekszik megy ahova akar.

2012. okt. 29. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:

A boxer nagyon fázós kutya, és egyébként is az ízületi problémákra hajlamos. Az új szabályok szerint minimum 20 nm-s kennel kell neki.

Egyébként nagyon jó fej kutya, de következetesen kell nevelni.

2012. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem igazán javaslom kinti tartásra, bár ott is lehet neki megfelelő körülményeket biztosítani. Ennyi időt egy kisebb kennelben is simán elvan -úgy ahogy egy lakásban is-, ha tud pihenni (télen meleg, nyáron hideg hely...).

A lényeg kinti tartás esetén is, hogy a napi séta/aktív mozgás illetve szellemi foglalkozás meglegyen, ez átlag kb 2óra minimum. Ha ezt tudjátok biztosítani télen-nyáron, akkor még gondolkoznék rajta, különben elvetném a helyedben az ötletet.

Esetleg ha megfontolnád azt, hogy egy kölyök helyett egy felnőttet befogadj akit eleve kint tartottak akkor az szerintem jobb ötlet.

2012. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szüleim miatt nem megoldható, hogy benn legyen, ezért lenne tavaszi kutya, hogy télen már idősebb legyen. Mindenképpen kiskutyát szeretnék, hogy lássam felnőni.

Nagy kenel lenne neki kialakítva, árnyékos hellyel, fedett résszel, szigetelt házzal, amibe télen több melegebb párnát, stb-t kapna.

Az egyik kommentelő válasza tetszett mi szerint a reggeli bezárás előtt egy kis séta, majd fél4 után egy kis intenzívebb mozgás, játék, tanulás.

Télen sajnos nehezebb lenne a dolgom, a hideg miatt, meg a rövidebb nappalok miatt, de igyekeznék jól bánni vele.

2012. okt. 29. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kennelben inkább ne tartsd, mert nem tudja kimozogni magát. A mi boxerünk egész nap kint van a nagy udvaron, egész nap rohangál, és nem fárad ki! Meg, ahogy a mi kutyánkat ismerem megőrülne bezárva. :\ A futás az élete. :) De lehet, hogy csak a miénk nehéz eset. :D De amúgy tényleg nagyon okosak, játékosak, értelmesek, csak nagyon akaratosak! Nálunk a 3., 4., és 5. hónapos kora volt a legrosszabb. Ami az útjába került, annak egyből annyi lett. :D
2012. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!