Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok bolognese kölyköt...

Kapok bolognese kölyköt 8hetes. Melyik a jobb a szobatisztaság elkezdéséhez az alom vagy pelenka? Az almot javasolta az állatkereskedő. Hogy kezdjem el a megérkezésétől a szobatisztaságra nevelést? Írna valaki aki almot használt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 21:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, mivel a kutya nem macska. Ha azt akarod h gyorsan szobatiszta legyen akkor nap közben, de akár még éjjel is minél többször viszed ki, illetve én a boxban altatást javaslom éjszakára. Az én kutyám így 2 hét alatt szobatiszta lett. Barátnőm havanese-e aki nem fogadta meg a tanácsomat fél éves koráig szenvedett vele és még 9 hónaposan is voltak balesetek.
2012. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
5%
szerintem az ujsagpapir. Rengeteget kell kivinni pisiltetni es kakiltatni es amikor bent eszreveszed hogy keszulodik gyorsan rataszed az ujsagpapirra majd nagyon megdicsered. De a legfontosabb a rengeteg kihordas
2012. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
20%

A kutya olyan mint egy bébi, ha veled alszik az biztos hogy jobb mintha nem (gyerekként te örültél volna ha boxban kéne aludnod?).


Az elején így-is úgyis lesz kis baleset, szoktasd rá az alomra és dicsérd, de ne szidd ha nem oda csinál, ha látod hogy neki kezdene, rakd rá az alomra és dicsérd meg.

2012. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Vigyem ki éjszaka az erkélyre hátha kell neki ?
2012. nov. 8. 21:15
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
Ja igen újság papír is jó ötlet, sétáltatni csak oltások után vidd ki az utcára (ha lakásban laksz), kérdezd meg a dokit erről.
2012. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Tudom hogy megváltozik az életünk ezzel. Négy évig gondolkoztam rajta . Csak a kezdő lépésekhez kell a tapasztalt tanácsa.Köszönöm
2012. nov. 8. 21:17
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya olyan mint egy bébi, ha veled alszik az biztos hogy jobb mintha nem (gyerekként te örültél volna ha boxban kéne aludnod?). "


A kutya NEM olyan mint egy bébi. A kutya kutya. És aki ezt figyelmen kívül hagyja és úgy kezeli mint egy bébit, egy gyereket vagy egy embert, akkor ott problémák lesznek/vannak.

És még mielőtt közfelháborodás lenne ebből a boxos témából, amin az emberek többsége nem tudja túltenni magát és képtelen elhinni h a kutyának sokkal jobbat tesz vele, szögezzük le h a boxhoz először hozzászoktatod a kutyát, amit elég rövid időn belül a kutya úgy fog kezelni mint a saját kis biztonságos helyét ahova visszavonulhat. Az én kutyám a mai napig inkább a boxot választja ha fölviszem a kocsiból.

(ha meg a hülye hasonlatodra akarok reagálni, akkor a bébik, de inkább maradjunk a kisgyerek vagy csecsemő, esetleg baba szavaknál, kiságyban alszanak. Saját tapasztalat h a szülők között altatott gyerekek sokkal inkább szenvednek a különválasztástól, amikor el kéne kezdenie egyedül aludni stb.... de ez már egy teljesen más téma, ráadásul nem lehet a gyereket ily módon összehasonlítani a kutyával)

2012. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Kezdő lépések: Lakásajtó kinyit, kutyával füves területre kimész, pisi-kaki, vissza a lakásba, ajtó becsuk. Ezt eleinte olyan 2 óránként, különös tekintettel a játék, evés, ivás, alvás utáni időszakokra.
2012. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne az erélyre vidd, egyik barátnőm a 4-ről járkál le, ölében a kutyával, 2-3 óránként, 2 hete, minden nap, még van mikor éjjel is. Ha elhatároztad magad, hogy kutyád lesz, lakásban, akkor tegyél meg érte mindent, hogy neki legyen könnyebb. A kutya tiszta állat, nem végzi a dolgát oda ahol él, eszik. Természetellenes neki. Ha majd annyi idős lesz tudja is tartogatni addig míg kiérsz vele. Elő fognak fordulni balesetek, de azokat szó nélkül fel kell takarítani. A pelenka, és az újságpapír undorító.
2012. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Valóban a kutya nem gyerek. Inkább úgy fogalmaznék hogy szerintem erősíti a kötödést ha a gazdájával alszik, vagy nagyon közel hozzá az elején.

A boxban nem hiszek, nem is tetszene ha lenne a házban, mert az olyan mint egy börtön a számomra.

Ha bele szoktatod persze hogy megszokja, de én hallgatok a belső sugallatra és inkább lerakok neki egy kutyaágyat, ami még jól is néz ki, és jobb hangulata van.

2012. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!