Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosok! Mi lenne a...

Állatorvosok! Mi lenne a véleményetek egy olyan kollégáról, aki elaltatna (kivégezne) egy egészséges fiatal kutyát pénzért?

Figyelt kérdés
Nem a gazda kérésére, hanem egy ismerősének a felkérésére, aki megzsarolta a kutya gazdáját.

2012. nov. 10. 10:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a gáz ezzel a injekcióval, h már nem lehet kapni. Szóval nem is tudja használni....Régebben ezt használta mindenki, de mára be lett tiltva, be se lehet szerezni.

A doki ellen pedig eljárást indítanák a kamaránál, illetve feljelentést tennék, mivel megszegi az állatvédelmi tv-t.

2012. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Borzasztó amit leírtál! Én eddig ilyenekről nem is tudtam, amig közöm nem lett egy ilyen ügyhöz. Egyébként én is tök naivan álltam volna hozzá egy altatáshoz, ha a helyzet úgy kívánja. Nem elég hogy az a szegény kutyus így szenvedett, és még végig is nézted! Ez hatalmas teher lehetett neked! Ó nagyon sajnálom, de magad ne hibáztasd, mert te nem tudhattad, te jót akartál. Borzalom bele gondolni hogy akkor hány kutyát végezhettek ki ilyen módszerrel annak idején? És manapság hányan csinálják ezt szabály szerűtlenül ugyan? A lényeg hogy ha ilyesmire kerülne a sor bárki életében, nagyon legyen körültekintő, és nagyon válassza meg az adott orvost és állatkórházat, ahol ezt a műveletet elvégezteti.
2012. nov. 11. 10:21
 13/16 anonim ***** válasza:
Annak idején az összes kutyát úgy altatták el, mivel csak az a módszer létezett.
2012. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy csak ez a módszer létezett, mert más ismerősömék tanúsították, hogy csak elaludt a kutyájuk.

De az állatorvos szerint ez általános módszer volt. Viszont nem értem, hogy hívhatták ezt altatásnak? A magyar nyelv nagyon kifejező. Biztos, hogy nem erre a fajta injekcióra találták ki. Mindenhol azt lehetett hallani már 10 éve is, hogy humánus dolog egy nagyon szenvedő kutyát elaltatni. Hogy nem fog érezni semmit, csak szép csendben elalszik. Számomra egyértelmű volt, hogy ezt kértem az állatorvostól, és nem a légzésbénítást. Ha tudtam volna, hogy ez lesz, megvártam volna inkább, hogy magától haljon meg. Nem volt már messze az sem, a saját hányásából sem tudta már kiemelni a fejét. De nem szenvedett volna úgy, mint abban a pokoli 2 percben.

Nem sajnálom magamat. Azt sajnálom, hogy akkor miért nem vontam kérdőre azt a sze..metet. De akkor még vakon bíztam benne, mert többször megmentette a kutyám életét. Azt hittem, csak nálunk volt valami komplikáció, amiről senki sem tehet. Ma már üvöltenék.

Annyit mondtam neki így 10 év után, ha tudtam volna, hogy így fog szenvedni, kértem volna hogy altassa el előbb úgy, ahogy műtétekhez szokta.

Mindegy most már. Nem szeretek élni és nem hiszek az életben. Bármennyire féltesz, szeretsz valakit, a vége úgyis pokoli lesz.

2012. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálom. :(
2012. nov. 11. 21:00
 16/16 Dr. Szebényi Tibor válasza:
100%

Etikátlan. Az Állatorvosi Kamarához kell fordulni.


Ha az altatást nem a szakma szabályai szerint teszi meg, hanem "kegyetlenkedve", akkor bűncselekmény és a rendőrséghez kell fordulni.

De csupán annak ecsetelése, hogy hány injekcióval altatja el és az mit okoz a szervezetben, az még nem állatkínzás.


Dr. Szebényi Tibor, hatósági állatorvos

2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!