Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kutyáitokat?

Mivel etetitek a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
Én nem adok nekik tápot, mivel még a legjobb minőségű is döghúsból készül. Helyette húst kapnak, csontot, otthoni maradékot.

2012. nov. 12. 16:22
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm Németországban dolgozik a Belcando-nál. Ő mondta.
2012. nov. 12. 16:55
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Az nem tudatos etetés, hogy mindenhonnan összelőtt húst dobsz a kutya elé. Utána kellene olvasnod a BARF-nak, ha már tüntetsz itt a tápok ellen. Ja, meg a konyhai maradék nem szemét? Amit már te sem eszel meg???
2012. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Azért nem eszem meg a maradékot, mert már nem kell. Ha nagyon akarnám, akkor megehetném.
2012. nov. 12. 17:00
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha azt mondja, hogy kutyahúsból csinálják, azt is elhiszed?
2012. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
ÉS ott gyártják az összes prémium minőségű tápot amit forgalmaznak a világon? Nem, akkor meg ne általánosítsunk arra, hogy az összes tápba romlott hús kerül...Ha ez lenne nem gondolod h betegek lennének a kutyák? Ha te megeszed a romlott húst nem leszel beteg? Gondolkodj már egy kicsit mielőtt elhiszel mindenféle marhaságot. Amúgy pedig eddig bármivel is etettem nem voltak olyan szépek a kutyáim mint a prémium tápoktól, engem ez győz meg. Én pedig nem etetem maradékkal a kutyám, mert nem disznó!
2012. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Maxitabi ***** válasza:
100%

Mi tápozunk,hogy az eredeti kérdésre válaszoljak,de orijen és acana, amiben megbízom. Mellé persze van minden kiegészítés. Legszívesebben barf-oznék, de nincs rá energiám, hogy figyeljek ennyire, ill kutyánk nem bírja a nyers húst sajna..

Abban igazad van, hogy a tápok tele vannak olyan adalékokkal, amik nem jók (nekünk sem), és nem tudni, az olcsón a gyártó által beszerzett pl húsban valójában mi található.

De a gyártás során szigorú-emberi élelmiszeripari előírásoknak megfelelő-higiénia van. Lásd büki nestlé eledelgyár.

A belcando amúgy nem a legjobb minőség, de tény, hogy a jobbak közé tartozik.A kanadai, amerikai gyártók óriási piacon versenyeznek, ott aztán minden nüansz számít. Nálunk ezért sem kelt olyan feltűnést pl a reklám: regionális hozzávalók-nem kell messziről szállítani(nem thai,vietnami tömegcsirke),szabadon tartott állatok húsa, stb. Sajnos Mo-n az ár a meghatározó.lásd tesco gazdaságos, metro stb tápok.

Szóval a kutya amúgy is dögevő (volt)inkább, mivel beteg állatot pedig tilos feldolgozni, ezért adhatók a jó minőségű tápok-ahogy előttem már kifejtették.

2012. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem téged nem igazán érdekelt más mivel eteti a kutyáját,egy kis popónyalást vártál,hogy te milyen nagy szakértő vagy. A "döghús" ,ami alatt gondolom romlott húsokat értesz nem egyenlő az emberi fogyasztásra NEM alkalmas minősítéssel (ami a tápokba kerül). De a kutyáknak nem árt,mivel a ragadozó állatok szőrőstől bőrőstül eszik meg a zsákmányt,nem filézve . Ettől még lehet egy táp beltartalma megfelelő a kutyának,persze az nem a chappy kategóriánál kezdődik. Egyébként jobb helyeken a disznóknak se adnak oda mindenféle ételmaradékot ,nemhogy a kutyának. Oké az enyémek is kapnak mondjuk csontot,vagy egy kis párizsit,virslit jutalomfalatnak . De a fűszeres meg csípős,zsiros kaják nem tesznek jót állatnak.
2012. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

ja ezt a "gyönyörű,egészséges" kutya kategóriát meg jól ismerem ,ez addig szokott tartani amig egy nap nem tud lábraállni a kutya (mint a keresztanyámé,és kiderült a gyönyörű egészséges kutyájáról,hogy a legsúlyosabb diszpláziája van a hulladékkal való etetés miatt) . Vagy az enyémekre pl rá szktak csodálkozni,hogy mitől ilyen szép fényes a szőre. Talán attól,hogy nem tésztát eszik .

Most nem állítom,kérdező ,hogy a te is tévhitben élsz,csak erről a dumáról jutott eszembe ,hogy "gyönyörű". Hát igen,kinek mi az.

2012. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező unszimpatikus stílusa mögött ettől függetlenül ott van, hogy ritka szerencsések a kutyái és boldog lennék, ha azzal etethetném a kutyákat, amivel ő.

22 éves házikoszton élő kutyáról hallottam már, többről is. Sajnos prémium táppal etetettről még nem, aki ilyen sokáig élt volna. De ha valaki tud ilyet, szóljon, mert nem vagyok elfogult, csak gyűjtöm az infót, mi lenne a legjobb a kutyáimnak.

Acana pl. nálunk nem vált be, pedig összetétel alapján arra szavaztam volna. De mivel a savas vérhányásig jutottunk, inkább leálltam vele.

2012. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!