Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Melyik kutyát ajánlanátok arra a célra, hogy védjen engem? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondolok, hogyha elmegyek sétálni vele, vagy be akarnak törni a házba, akkor az megvédjen engem, akár az élete árán is! Persze tudom, hogy taníttatással minden kutyát meglehet tanítani, de Én most arra gondolok, hogy melyik az a kutya, ami tanítás nélkül is megvéd a gazdáját, nem pedig elfut, vagy nem támad, mert van ilyen is! Persze ha itt tartunk, akkor melyik az amelyiket a legjobb betanítani!


Tapasztalat: Volt kaukázosim is, az nagyon védett bármi történt, nem csak a "szája" volt nagy, sajnos elhunyt.


Sokan a Komondort ajánlják, mert az a gazdájáért kiáll, és amit a "sajátjának" tekint. Komondor az jó választás lenne??


Előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 12. 16:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Német juhászkutya, rottweiler, doberman, kuvasz, a vizslák is, a kaukázusi is.
2012. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Tanítás nélkül cseszheted, mert ösztönből nem tudja h hogy kell fogni, stb....


Némelyik kutya ösztönösen véd, de attól h nekiugrik az illetőnek, még nem tuti h siekres is lesz az akciója.

2012. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy tanítás nélkül semmit nem ér, de a szándék benne legyen, persze fogom tanítani. Komondorról valami vélemény??
2012. nov. 12. 17:04
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell tanítani, hanem kiképzőnek.


Komondort csak akkor, ha nagy kerted van, agyilag és testileg is képes vagy lefárasztani (ez az összes pársztokutyára érvényes).

2012. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Elég nagy a kert, szóval abban nem lenne hiánya. Persze úgy gondoltam, hogy kiképzőnél, nincs is messze.

Sokan ajánlották a Komondort, de amíg nem tették, addig Német juhászon gondolkoztam. De, hogy őszinte legyek tetszik is a Komondor kutya, elég nagy testű és a bundája is szép. Szóval foglalkoznék is vele rendesen, és elvárnám tőle, hogy védjen is.

2012. nov. 12. 17:17
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
A betörő a legvérmesebb kutyát is le tudja szerelni ha nagyon be akar törni hidd el. Párom rendőr, és tőle tudom, hogy majdnem mindegy milyen kutya van a háznál. Egy kis gázspray és minden kutya nyüszítve menekül, vagy ami a legrosszabb bedobnak valami mérgezett kaját.A ház védelmére a riasztó való nem a kutya. Amúgy a kiképzővel tanított kutyák parancsra támadnak, ha éppen betörnek, és nem vagy ott ki adja a parancsot a kutyának? Ha megtámadnak akkor pedig majdnem minden kutya ösztönösen meg fog védeni valamilyen szinten, de sztem a komondor nem kifejezetten őrző-védő kutya. Inkább a német juhász.
2012. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os! Nem igaz az, hogy csak parancsra támadnak a képzett kutyák, ugyanis tárgy őrzésére is be lehet őket tanítani. Én ezt mondjuk úgy csinálnám, hogy nem a kertbe hagynám a kutyát, mikor nem vagyok otthon, hanem a házban és hidd el, hogy nem fog gondolkodni, hogy támadjon-e! Persze ehhez akármilyen őrző-védő fajtát is választ az illető, az nagyon fontos, hogy jó tenyésztőtől vegye a kutyát, mert ha vesz egy ideggyenge egyedet, akkor cseszheti. Kedves kérdező! A komondor jó választás, ahogy a német juhászkutya is, csak a megfelelő helyről szerezd be! Nézd meg a szülőket, azt, hogy adott helyzetekben hogy viselkednek, beszélgess a tenyésztővel. Nem muszáj rögtön az első helyen megvenni a kutyát, mert lehet, hogy mondjuk azt fogod látni, hogy hú de szép nagy, de közben meg "agyilag zokni". Egy jó tenyésztő szelektál, nem tartja meg a gyenge egyedeket, ha egy ilyen tenyésztőt kifogsz, akkor nem fogsz csalódni. Persze a védelemre, a "hogyanra" képezni kell a kutyát, bármelyiket is választod.


Egy rottiról is mondjuk azt hiszi mindenki, hogy véd az magától is, de ez nem igaz! Illetve csak akkor igaz, ha a megfelelő tenyésztőtől veszi az ember, mert ha nem, akkor kaphat egy labilis, ideggyenge kutyát, aki lehet, hogy véd, csak éppen mindenkinek nekimegy, vagy épp az ellenkezője. Szóval a lényeg egy jó tenyésztő, erős kötődés feléd a kutya részéről és jó képzés!

2012. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Pitbullt, 2 métert ugrik, mint a szöcske, 40 kiló tömör izom és 2 tonnákat vontatnak...


Vagy Labradort, hatalmas izmos mellkasával és az izom "ugrólábaival" valakinek nekirohan és ráugrik, az nem marad talpon, legyen akármilyen izmos. :D Aztán megy a nyakra és kész. Bár a magasabb embereket könnyebben ledönti a lábukról. Hidd el, láttam már ilyet...

2012. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utóbbit nehéz betanítani, de ha egyszer sikerült a harci célokra, onnantól mindenki félhet tőled. :)
2012. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

komondor erre a célra jó választás lehet, de jól nézd meg honnan veszed! sajnos keresni kell a jó kutyákat...


egyébként pedig a pásztorkutyákat (komondor, kuvasz, kaukázusi és társaik) NEM kell képezni őrző-védő feladatokra!!! szocializálni kell, nevelni kell, engedelmességet, pórázfegyelmet tanítani, és slussz. őrző-védő képzésre ne vidd, egyrészt ha ösztönből jó a kutya, akkor nincs szüksége rá, másrészt a magyar sulisok 99%-a a "németjuhászos" rendszerrel képzi a kutyákat fajtájuktól függetlenül, és csak elrontja a pásztorkutya ösztönös képességeit.


ha nem pásztorkutya mellett döntesz végül, hanem rottweilert, német juhászt, malit vagy hasonló szolgálati kutyát vennél akkor viszont jól írják a többiek, kell a képzés ahhoz, hogy jól működő őrző-védő kutya legyen belőle.

2012. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!