Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertben vagy a lakásban jobb...

Kertben vagy a lakásban jobb egy kutyának?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 17:22
1 2 3
 11/24 Fannybaba8 ***** válasza:
0%
Milyen fajtát nem tartanék lakásba.Mondjuk egy Colliet, Vizslát vagy egy Huskyt azt tuti nem nem az ő világuk a lakás.
2012. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Vizslát? Soha a büdös életben nem tartották kint a vizslát..A vadászokkal is mindig a házban van.
2012. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kolléganőm vizslája is állandóan bent van és totál boldog. Teljes jogú tagja a családnak.
2012. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem nagy területet igénylő pásztorkutyák kivételével minden kutya való lakásba. Nekem colliem van lakásban és imád a kanapén aludni :)
2012. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy nagytestű kutyának jobb egy kertben. De mindenki maga dönti el, hogy hol tartja. Azért vannak olyan kutyafajták, amiket nem lehet panellban tartani (pl: orosz agár)
2012. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
hát pl én pont orosz agarat tartok lakásban pont 0-val egyenlő a mozgásigénye. Minden nap fut 2 kört majd menne aludni, minden agár ilyen ezért is szokták az agarakat lakásba aludni kinn konkrétan életképtelenek még az udvaron is csak kanapén hajlandóak feküdni.
2012. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha JÓ gazdája van, akkor mindegy hol tartják! Rossz gazda mellett bent is szenved az állat. Azt pedig kikérem magamnak, hogy kinti kutya nem lehet boldog. Én tartottam kint is a kutyám, bent is, és most kint és bent is. Mégis felháborítónak és sértőnek tartom, hogy a kinti kutya nem lehet boldog. Amikor kint tartottam, naponta 4-5-6 órákat kint voltam vele. Hány szobakutya mondhatja el, hogy ennyit foglalkoznak vele tisztán? Az nem foglalkozás, hogy nézhet téged amikor főzöl, tv-zel, szexelsz vagy wc-zel... Szóval csakis a gazda hozzáállása számít.
2012. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés olyan fajta van, amire azt mondom, hogy nem tartanám lakásban...kuvasz, komondor, közép-ázsiai, talán még a moszkvai őrkutya.

De ha valaha ezek közül a fajták közül lenne kutyám (erre igen kicsi az esély) akkor úgy oldanám meg, hogy lenne kutyabejáró. Ha a kutya úgy érzi (még akkor is, ha az egy kuvasz) hogy a gazdi mellett akar lenni, akkor megadnám neki a lehetőséget, hogy bejöjjön.

Egyébként egyértelműen lakás, a kutyák 99%-a sokkal inkább a gazdi közelségét igényli, mintsem a kerti életet.

2012. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt:fajtától is függ mert ha yorki akkor lakásban a jobb de ha német dog akkor kertben

Másrészt:Ha a kutya (tegyük fel roti)akkor naponta 3-5. vidd le sétálni ha lakásban van tartva ha nem akkor hagyjad!

Ha spániel akkor naponta 2 szer h lakásban van

2012. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

a kutyának a gazdája mellett a legjobb. nekem a dobermannjaim a kertben ha egyedül vannak +15 fokban vacognak és ülnek az ajtó előtt. ha kint vagyok legyen az akár -10 fok folyamatosan jönnek utánam, ha 2 napig kint ülnék egy jégmezőn, akkor ők is 2 napig velem ülnének ott:)

nyilván ezek a nomád pásztorkutyák önállóbbak, de ők is szeretnek tartozni valakihez. Valószinűleg nekik is szükségük van arra, hogy időnként "ránézzenek" a házban a gazdára.

2012. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!