Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élelem megtagadást mennyi...

Élelem megtagadást mennyi idős korban lehet tanítani?

Figyelt kérdés
Mert van aki azt mondja, azt már kölyök korban el kell kezdeni, más szerint meg 1 éves korig nem is érdemes vele foglalkozni, mert egy kicsi kölyök még nem képes az önmegtartóztatásra. Most akkor hogy is van? Nekem 7 hónapos a kutyám, nagyon szeretném, ha nem enné meg amit bedobálnak neki, de eddig még nem kezdtem el komolyan tréningezni erre, el vagyok késve? Annyit tud, hogy mikor enni kap, nem nyúl hozzá addig, amíg azt nem mondom "tiéd".
2012. nov. 16. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb kezded, annál jobb (persze nem babakutyáról van szó, de pár hónaposan már neki lehet állni) - erről beszélgettem múltkor egy Cerbis kiképzővel.
2012. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
babakutya..pff az már milyen?A kutyáknál 6 hónapos kor után kezdödik a bevésödés ami annyit tesz onnantól fogékony de ha szeretnéd hogy jól érezze magát akkor várj 1 éves koráig,de ha elviszed szakemberhez Ö felvilágositt.babakutya...
2012. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Mi bajod a babakutya kifejezéssel, gy.kér?
2012. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

6 hónapos korában kezdődik a bevésődés? Remélem nem terjeszted sok felé a hülyeségedet. Arról ugye tudsz, h amit 7-12 hetes kora körül tanul az egy életre megmarad?


A babakutya kifejezéssel pedig mi is a baj?

2012. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Atya ég, második...ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna. Hol tanultad ezt az orbitális baromságot? Minél előbb kezded el tanítani a kutyát, BÁRMIRE, annál könnyebben és gyorsabban sajátítja el a tanultakat. Némelyik ember ostobasága, butasága fájdalmat okoz, pláne, hogy okosnak próbál tűnni....
2012. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 10 hetes kutyám akár 100x is leül neked egymás után, marad is ha kell. Élelem megtagadás az nem megy neki, mivel nem is tanítottam, nem is fogom. Nem kertben él, így azt eszi, amit adok neki. Mindenesetre a kultúra csak úgy sugárzik belőled. Mi már hallottunk Pavlovról, de te még nem hallottál a helyesírásról, ez világos...


Amúgy Pavlov elég rég tevékenykedett már ahhoz, h megdőlhessenek a "tanai". Gondolom végtelen intelligenciáddal ezt már nem gondoltad át. Tipikus szűk látókörű szakbarbár vagy. Néha ki kéne tekinteni a csőből, amin keresztül a világot nézed!

2012. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Marcy Darcy ***** válasza:

11:03


Ha esetleg egyszer tényleg a kezedbe vennél egy 21. századi tudományos könyvet, és nem a Pavlov-féle, mára már sok kísérletét megcáfolt, badarsággal jönnél, talán még okosnak is tűnnél. De sajnos, amiket írsz, az egyenlő a nullával. Ja, ezt a bevésődést meg honnan szedted, a tvájlájtból???

2012. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bevésôdés tudod mi ? Annak a felismeréséért kapta Konrad Lorenz a nóbel díjat. Addig oké a dolog, hogy Lorenz szerette a kutyákat, emiatt lett ismert, de a bevésődést speciel nehány napos kacsáknál figyelte meg, ez az a folyamat, ami miatt a kacsák azt követik akit először megláttak mikor kibújtak a tojásból. Volt olyan elmélet ami szerint a kutyánál is embernél is van egy rövid szakasz az élet elején és amit akkor megtanul már nem lehet felülírni, de ez az elmélet megdőlt.
2012. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!