Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája keveredett...

Akinek a kutyája keveredett már "harcba" hogy szedte szét őket?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel közéjük nyúlni nem szabad, ezért hangos rászólással,ha pórázon volt,elhúzással próbáltam, ennél többet nem tudtam tenni,de ált. hamar abbahagyták. HA komoly,nagykutyákról van szó,jól jön a slag,vödör viz.
2012. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Az előző kutyámmal volt pár "affér".

Bevallom, hogy mivel az én kutyámon volt póráz és az ellenfelek meg gazdi nélkül (vagy a gazdi a kapuból nézte a "kutyuskáját") legtöbbször hagytam, hogy csináljon amit akar. (és mindig nyert)

Ha úgy éreztem, hogy túl nagy az erő különbség akkor viszont óvatos fenékbe rúgásokkal próbáltam elterelni a figyelmüket.

2012. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Kistrakival tartottam haza a gyümölcsösből, a farkas-keverékemmel, mikor két hasonló nagyságu kutya rontott ki a nyitvahagyott kapun. Rá a kutyámra, mondanom sem kell, a kutyám mindig úgy jött mellettem, soha nem állt le csaholni a kerítés mellett! Nálam mindig van furkósbot, egyrészt önvédelemből a tetvek ellen, most a támadókra használétam. Nem ilyedek meg az árnyékomtól, le a trakiról amelyik a lábát fogta a kutyámnak azt úgy eltaláltam , hogy 10 perc múlva döglött lett, amelyik szemtől-szembe kapaszkodott össze, nehezebb volt elétalálni! Igaz néha az enyém is kapott, de a támadó hátsó lába eltört, így elsántikált, csak a tulajra kellett egy kicsit ordítanom! Azóta haragszik a parasztja, de kit érdekel?
2012. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én ütöttem a fejét pofáját, oldalát száját a sajátomnak, beletelt 2 perc mire engedett a fogásból, ennek eredménye párom szétnyílt ujja másik kutya kilyukasztva :(( sok felénk a kóbor kutya is és mivel lány vagyok érdekelnének praktikák.. történetek. Köszönöm.
2012. nov. 18. 17:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért az a furkós botos ne legyen magára büszke hogy megölte azt a másikat, ha tényleg durva balhé van akkor még talán oké hogy eltörte a lábát, de az hogy megölje az azért durva.

Értem én hogy ilyen esetben nem fog érdekelni a másik kutya, de azért lehet úgyis a lábára ütni avval a bottal hogy az már nem fog balhézni utána, nem feltétlen kell egyből agyonvágni.

Az meg hogy haragszik rád a másik ember megértem valahol hiába ő is hibás. Próbált valamit tenni ellene?


A legjobb még mindig bors,paprika spré mert attól nagy baja nem lesz hosszabb távon.

2012. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A saját kutyám visszahívom és szót fogad, a másik felet bármilyen erőszakos/ijesztő módszerrel ami használ. De volt már olyan, hogy nem használt semmi, amikor elengedte egy pillanatra a kutyám a vadállat, akkor menekültünk el.
2012. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Ránk is támadott már kutya, akinek a gazdája valahol a futtató másik végén csalinkázott.Kétszer akkora volt, mint az én staffim, valami juhászkutya keverék.

Amikor elkapta a kutyám nyakát, odaugrottam, és benyomtam a mutató-és középső ujjamat a másik kutya egy-egy szemébe.Persze nem nyomtam ki a szemeit, de egy apró, erősebb nyomás is elég volt, hogy elengedje a kutyámat. :)

Szerencsém volt, hogy el tudtam kapni a támadó kutya fejét, de az enyémnek így is lett egy hatalmas harapás a homlokán.

A másik eset tüzelés alatt történt.Egy kóbor kan rárontott az enyémre, aki még nem volt az engedős korszakban.Hiába ordítottam, csapkodtam a pórázzal, rám se nézett a kan.Már mászott fel a kutyámra, mire én (ha gáz, ha nem) megfogtam a kan heréit, és meghúztam.Erre elengedte a kutyámat, aki vérben forgó szemekkel vicsorgott a kanra. :D Hazáig kísért minket a kóbor, de mivel panelban lakunk, nem tudott bejönni a kapun, és reggelre el is tűnt.

Én közéjük nyúlok bunyó közben, mert nem szeretném, ha a sajátomnak baja essen.

2012. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem kis termetű a kutyám, de már ment ellene két kisebb egyszer, digók két kis keveréke. Nagyon szeretem a kutyámat és nem hagynám hogy bántsa bárki is Szóval ha azon múlna inkább engem üssenek mint a kutyát. Egyszer egy nővel össze verekedtem miatta mert bántani akarta a nő az enyémet. Jól megvertem. A kutyámat se kutya se ember nem bánthatja főleg hogy nem csinált semmit csak oda ment az ő kutyájához barátkozni és az övé volt agresszív. Ahelyett hogy a saját kutyáját fegyelmezte az enyémet kezdte el ütlegelni. Na adtam is a rib*ncnak!
2012. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

saját tapasztalatom szerint ,a jól szocializált kutyák,ha NINCSENEK pórázon ,könnyen és 98 % biztonsággal elkerülik a harcot,így,sokkal könnyebb elkerülni,mint szétválasztani.---rengeteg ( talán 50-nél is több ) esetben találkoztunk idegen, szabadon lévő kutyákkal,de harc soha nem lett belőle. amikor pedig igen,akkor az eldobott labda miatt van .de ezt is könnyen kezelik azok a kutyák akik ,sokat találkoznak más kutyákkal! --így gyakorlatilag a harc nem harapásokkal,és ráncigálással történik,hanem sokkal inkább morgás-ugatás-a másik fölé kerülés,azaz A DOMINANCIA kimutatása-a másik oldalon pedig a dominancia ELFOGADÁSA .így a harc elkerülhető ,ez a legjobb megoldás. --harc közbeni szétszedés ,nem okos dolog ,talán hagyni kellene ,hogy maguktól abbahagyják??! nagy a sérülésveszély!

de ,ha már megvan a baj , akkor a víz ,jó hideg víz megoldás lehet. bátrabbaknak a kutyák hátsó lábának megemelése is megoldás, de itt már sérülhetsz te is!

--végsőbb esetben a kutyák felemelése ( vigyázva,hogy ne szét húzzátok őket ),és két ujjal a végbélbe nyúlva a két ujj között a végbél megcsavarása. ( ez a módszer a pit-bull-osoknál használatos,mert azok nem igazán eresztenek semmire ),illetve egy fadarab a szájba tolva ( kicsi a hely ,de a fogak között még befér , és a fadarab elfordításával a fej megfeszül így elengedi az egyik a másikat.persze ,figyelni,hogy ne legyen több sérülés ,ezért jobb felemelni őket,de ez minimum 2 embert jelent.

--ha sok a szabadon bóklászó kutya ,egy hangspray ,egy 1 m körüli husáng,esetleg egy spricnis üveg víz ,segíthet megelőzni.

2012. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ilyenkor a kutyád két hátsó lábát fogd meg,emeld fel és húzd hátra. A másik kutyánál is ezt kell tenni és így meglepődnek és abbahagyják. :D
2012. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!