Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetés módszert...

Milyen büntetés módszert alkalmazzak? Hogy reagáljak ilyen helyzetekbe?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagy problémám.A kautyám amúgy vissza jön, dre ha meglát egy kutyát mintha én ott se lennék rohan oda játszani ami persze a másik kutya gazdájának nem annyira, mert akkora mint egy kissebb dog. Ezekben a helyzetekben nem tudok mit csinálni csak oda menni és közben ordítozni ha már kb. 6 méterre vagyok akkor oda jön hozzám. Kutya suliba csak 2 hónap múlva tudom vinni, mert elég rossz helyzetben voltunk az elmúlt két évben
2012. nov. 19. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre nem a büntetés a megoldás, hanem a kapcsolatotok rendberakása, hogy te legyél a szemében a vezető, aki megmondja, mi történjen; ha ez megvan, hallgatni fog rád. Addig tartsd pórázon, nagyon remek 5-10 métereseket lehet kapni, de csinálni is. Ha visszaér, bármilyen borzasztó bűnt követett is el előtte, mindig jutalmazd, sose legyen negatív élmény az, hogy odament hozzád.
2012. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk a hosszú pórázt nem lett jó vége. Mellettem sétálgatott és meglátott egy kutyát a kutyám oda futott én meg jól eltanyáltam
2012. nov. 19. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát tudni kell kezelni, az meg gyakorlás kérdése. De nem irányítható kutyát felelőtlenség póráz nélkül rohangálni engedni. Bár mondom, a hosszú póráz nem megoldás, csak eszköz az átmeneti időszakra.
2012. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésből csak annyit, hogy talán ne engedd el addig amíg nincs megnevelve. Utálom az olyanokat akik a neveletlen kutyájukat póráz nélkül viszik és nekem kell folyton baszakodni, hogy vajon most agresszív-e vagy játszani jön oda, az én pórázon levő kutyámmal, ami mar eleve nem jó.
2012. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem jött be a hosszúpóráz, az a te hibád. Fel kell készülni, hogy kitörhet a kutya.
2012. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne büntesd,még ne,mivel nem tudod,mikor ,és mekkora erővel,legfőképpen " miért".

amíg ideges,és feszült vagy eddig csak sétál vele nagyokat .

a kettőtök közötti kapcsolatban van a hiba. ez tanulható,így-hát tanulj.sétáltass,játssz vele,mozgasd-mozgasd-mozgasd! mert ,ha már fáradt ,és éhes ,akkor nálad az előny.jöhet a nevelés -jöhet a tanítás .

és FIGYELJ ODA RÁ!! figyelmetlenséget jelent,ha a kutyád elrohan,és te majdnem elestél???a pillanat,amikor észreveszi a másik kutyát, a pillanat amikor reagál rá. ..na ,a nevelés lényege,ezeknek a pillanatoknak az irányítása,viszont ezt neked kell észrevenned,meglátnod,

----és persze hiába ordítozol ,a kutyák nem értik a beszédet:) a hangsúlyt a belőled áradó energiát ( a mérgedet),--az érzéseket értik!

2012. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Muszáj elengedni, mert itt nincs futtató és játszania kell és pórázon nem lehet lefárasztani
2012. nov. 19. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!