Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vegyek a bernáthegyimnek...

Hol vegyek a bernáthegyimnek hordót a nyakába? Baj ha a kiskutya szemei vörösek állandóan? Mire várhatok esetleg, milyen betegségekre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellene hordó a nyakába?Csak azért mert minden képen így van?Az a kutyának nem igazán kényelmes.A szemei minden bernáthegyinek vörös.

[link]

2009. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem azért mert minden képen így van hanem mert télre kell majd amikor megyünk a hegyekbe, hogy rakjunk bele innivalót.
2009. aug. 18. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hegyimentők vagytok, akkor semmi szükség hordóra a nyakába. Egyéb esetekben a kutyák felszerelését általában a gazdi viszi a hátizsákjában a kirándulások alkalmával.
2009. aug. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem mondod komolyan,hogy a kutya cipelje a piátokat!Na ne már!
2009. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges hordót tenni a nyakába. Ha mi kirándulunk, az én hátamon, az én táskámban van a kutyának víz és edény hozzá.

A kutya vásárlás előtt kellett volna utánanézni az adott fajtának, így a betegségeknek is.

A legjellemzőbb betegség a diszplázia, mivel nagytestű kutyafajtáról van. Nagyon fájdalmas, életen át tartó. Műtéttel gyógyítható, ami 100-300e Ft körül mozog.

[link]

[link]

[link]

[link]

Nagyon fontos a kölyökkori tökéletes etetés és mozgatás, ez az egész életére ki fog hatni. A bernáthegyi, hála a sok szaporítónak illetve felelőtlen tenyésztőnek (tisztelet a kivételnek) nagyon kényes, igényes fajta. Mivel eteted és hogyan mozgatod?

2009. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát olvastam a betegségekről. Mindig adok neki csonterősítőt is. Naponta sétáltatom és kaja általába csirkefej,konzerv,és az amit mi eszünk azt is szoktuk adni, hús,leves .....
2009. aug. 19. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A csirkefej és a konzerv nem megfelelő táplálék. Finom ugyan, és a kutya szereti, de nincs tápértéke. Még a legjobb minőségű konzervnek is hatalmas a víztartalma, a csirkefejben pedig semmi nincsen.

Jobban jártok (anyagilag is a konzervvel szemben!), ha száraztáppal etetitek. Ha ki tudjátok fizetni, ajánlom az Acanát és az Orijent. Ha nem, középkategóriás a Dog Chow, viszonlag jó táp. Én is ezzel etetek, mert 70e Ft-ból élek.

Mellé lehet főzni heti 1-2 alkalommal rizst, farhátot, combot, sertésmájat, csirkenyakat, répát, fehérrépát, zellert, 1-2 szem krumplit. Ezeken van hús, a máj is jó táplálék, és nem annyira drága, a zöldségekbn van vitamin, a krumpli rosttartalma pedig jó bélbolyh tisztító (csak nem szabad túlzásba vinni, mert nem tudják megemészteni a krumplit).

Az egyéb házimaradékok is jók, ha nem nagyon fűszeresek vagy cukrosak, illetve bab, kukorica, borsó, hagyma, gomba, csoki, szőlő, nem lehet az étrendben. A tészta is finom, de mivel csak szénhidrát (tehát csak hízlal), vigyázni kell vele.

Nem basztatásiból írom tényleg, csak a rossz fiatalkori táplálás ki fog hatni idősebb korára, elsősorban a lábaira, ízületeire.

2009. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz monstantól jobban odafogok figyelni arra, hogy mit adok neki mert nekem számít a kutya jó egésége és hogy ne legyen beteg. Amúgy bernáthegyinek mien imunrendszer erősítőt illetve más ijen erősítőket ajánlotok?
2009. aug. 19. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó minőségű táppal etetsz, semmilyen táplálékkiegészítőre nincs szüksége.
2009. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden évben rendesen megkapja az oltásait (kombi+veszettségi), van egy jó minőségű kullancs- és bolha elleni védelme (Kiltix nyakörv, Advantix csepp, Frontline csepp), és jó minőségű táppal eteted (írtam: Acana, Orijen), akkor nincsen szüksége kiegészítőre, max. zöldkagyló kivonatot adhatsz még mellé.

Ha az Acanát, Orijent nem tudjátok kifizetni, és mondjuk a Dog Chow-t választjátok, akkor amellé heti 1-2x kell főzni húst, zöldséget (ezt is írtam).

Chappy, Darling, Friskies, Pedigree, áruházak saját márkái (Gerodog, Reno, Winny, Miglior Cane, stb.) felejtősek, ezeknél még a tiszta házikoszt is jobb (fűszer nélkül). 4% hústartalommal, ami valójában marhavér, és vágóhídi asztal alól összesöpört bőr, szőr, zsír, toll - hát nem megfelelő kaja, az biztos...

2009. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!