Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szereti megenni a...

A kutyám szereti megenni a saját, illetve más kutyák ürülékét. Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Segítségeteket szeretnék kérni,2 kutyánk van egy 6éves spániel,és egy másfél éves pincsink.Észrevettem h a pincsi állandóan eszi a spániel ürülékét,gőzöm sincs h miért.Látom mikor épp végzi a dolgát a spánielem,a kicsi már rohan oda,és várja h végezzen,h tudjon enni belőle.Undorító,h tudnám leszoktatni róla?Érdekes mert csak a frisset eszi meg,utána meg pár órával később hány össze-vissza,nem lehetek mindig ott a közelükbe h őrizgessem,lessem h mikor tojik a kutyám..sok mindennel próbálkoztam már,felhívtunk egy állatorvost aki azt mondta h valószínűleg egy berögzött szokás,megszokás.És ha ezt észrevesszük h elkezdi enni,csapjunk oda neki egyet.Mit tegyek szerintetek?Hülyeségekkel kíméljetek légyszi.Köszönöm a választ előre is.
2012. nov. 26. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

"Csapjunk oda neki egyet" - pfff, bírom az ilyen idióta állatorvosokat.


Sok kiváltó oka lehet, első körben tiltani kell, rászólni.


[link]

2012. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Pár héten keresztül adagolj mindkét kutya ételébe egy kevés ananászt (apróra vágva). Én ugyan nem próbáltam még ki, de többen esküsznek rá, hogy ezzel le lehet szoktatni (vagy eleve rá sem szokik) az ürülék fogyasztásáról. Ezt még lehet fokozni egy icipici porrá tört szerecsendióval (szintén az ételhez adagolva). Amikor ez áthalad a kutya emésztőrendszerén, megváltozik a szaga és íze és többé nem akarja majd megenni.


Egy próbát szerintem megér...

2012. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Csak az a baj, hogy idegen kutya kakiját séta közben ugyanúgy meg fogja enni. Én kőkeményen megbüntetetm érte, ha azt látom, hogy füvön kívül valamit eszik a földről, és persze mindig figyelem séták során, hogy mit csinál.
2012. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Az én kutyám kiskorába meg ette a kakit. Nem csináltunk semmit,mert leszokott róla.Most 9 éves és ha sétálunk és véletlen kakit vesz észere még meg is ugrik nehogy belelépjen. Nagyon muris olyankor vagy, ha mégis belelép egybe akkor három lábon ugrál amíg le nem mossuk a lábát :)

Bízz benne,hogy hátha leszokik ,ha nem akkor az amit belinkeltek az nagyon jó tanács.

2012. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanazt a kaját kapja mind a két kutya? Azt hallottam ásványianyag hiányra utal az ürülékevés. Nincs elég ásványianyag a kajában, amit kap, de, ha egyforma kaját kapnak, akkor nem tudom.
2012. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,félre értés ne essék,nem pontoztam le senkit.Mióta megírtam a kérdést most volt időm megnézni,elolvasni a válaszokat.Külön fajta tápot kapnak,mert elég kis hülye fogai vannak,nem bírja megenni a nagyszemű tápot mint a nagyobbik.Azt elfelejtettem megírni h mikor nem volt ott a nagy,akkor a sajátját is ette,de séta közben nem eszik meg más kutyák ürülékét.Csak bent az udvarban,mikor a nagyobbik elvégzi a dolgát.Halottam egy olyan módszert is h banánt feldarabolni,karikára és azt adni nekik 2 hétig,ezzel is megpróbálkoztam de nem vált be.Mindig rászólunk,természetesen nem hagyjuk h egye.Rászólunk erélyesen,majd felszedjük az ürüléket,de reggel mire felkelek már látom a kaki hűlt helyét..
2012. nov. 26. 13:19
 7/7 anonim válasza:
9%
ez egy nagyon jo kérdés...az én shih-tzum nincs még egy éves, és mikor még nem volt szobatiszta, arra keltünk fel, hogy a saját kakiját csámcsogja...aztán az utcán séta közbe is megevett volna vagy háromszor más kakit, úgy kellett kiszednem a szájából...az enyém hál istennek minden nehézség nélkül leszokott róla...én is vitamin illetve tápanyaghiány okán hallottam ezt...lehet, hogy valami nem megfelelő a tápjában? esetleg próbálj ki más tápot!
2012. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!