Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell nevelni egy...

Hogyan kell nevelni egy amerikai staffordshire terrier kiskutyát?

Figyelt kérdés
Volt már kutyám, de ilyen fajta még nem és az érdekelne, hogyan kell nevelni,hogy családszerető, de terület örző is legyen.

2012. nov. 30. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne találkozzon idegennel, csak a családtagokkal. ha jön ismerős, barát akkor zárd be valahova, és ne érintkezzenek egyáltalán, mi sajnos ezt rontottuk el az első kutyánkkal, hogy mindenki szeretgette. A mostanit már így neveltük és nagyon ügyes házőrző lett belőle, velünk pedig tündérbogár:)
2012. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy staff nem őriz területet...
2012. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a miénk az élő példa hogy igen. Nem arra van kitenyésztve, de nincs olyan kutya amelyik nem őrzi a területét, plusz erre rátesz a nevelés is.
2012. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne hallgass az első válaszolóra,hiszen ezzel antiszociálissá teszed a kutyát!! Nem erőszakra akarja nevelni kedves kérdező,hanem ház őrzésre,ami a kutyában alapból meg van. Igen is találkozzon barát/rokon stb.mert teljesen elszokik az emberektől és mindenkit meg fog harapni
2012. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Antiszociális lesz ha egy család mindennap vele van? :D vicces:)
2012. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy kell nevelni, mint a többit. Területőrzésre alapvetően max. akkor lesz alkalmas, ha szerencséd van, nem egy házőrző típus, és neveléssel sem sokat lehet tenni ezügyben, mert vagy benne van az ösztön, vagy cseszheted.
2012. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Kedves első válaszoló.

Szerintem egy nagy hülyeség amit mondassz, mivel az örzés fajtafüggő.

Egy husky nem fog házat meg területet őrizni, de pl egy kau igen mert erre tenyésztették.

A staffit nem őrzésre tenyésztették,ezért nem valószínű hogy őriz, csak mivel van egy antiszoc kutyád mindenkit kb az ellenségének tarthat.

És amúgy mi van akkor, ha a család elmegy nyaralni, é a kutyát nem viheted?

Szerencsétlen nem eszik egy hétig, mert nem ismeri a család barátját, és megtámadhatja.

Vagy az utcáról dobálja be neki a kaját? mert ha ennyire "őrzésre nevelted" akkor azt is megkellett vna tanítani, hogy bedobott kaját ne egyen meg.

Ergó, szerintem egy elég nagy hülyeséget csináltál a kutyáddal.

Nekem 2 németjuhászom van, kölyökként még a szomszádok is babusgatták, sőt kerítésen keresztül simogatták őket, és a barátaimat ugyan úgy üdvözlik, mintha a család egy tagja jönne haza, de mégis olyan házörzők, hogy mostmár senki nem nyúlna be a kerítésen, hogy megsimogassa.

Úgyhogy kérdező, ne hallgass az egyes válaszolóra, mert véleményem szerint hülyeséget mondd!

Ha örzésre akarod tanítani keress fel egy olyan kutyasulit, ahol van örző-védőzés.

Annál jobb nem kell.

2012. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is engedd mások közelébe, kicsi kora óta szoktasd kutyákhoz is. Neveld következetesen, erős kéz kell hozzá, te legyél a falkavezér. De ez már egy másik történet. :) A kutya alapvetően házörző, ha szereti a családot és a házat. Persze, nem kell, hogy minden családtag agyonbabusgassa, csak simizzék meg stb.
2012. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó válaszoló, nem értem mire a nagy felháborodás. Képzeld, a kutyám jön velem nyaralni, és eddig egyetlen embert sem tépett szét:) megjegyzem, ideiglenes befogadók vagyunk a szüleimmel, képzést kaptunk, nem a levegőbe beszélek.

Amúgy nem értem ezt a nagy ellenségességet, ha bajod van velem vagy a stílusommal, stb, azt le lehet írni privátban, azért van, ne a kérdést offold szét. köszi:)

2012. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 7es válaszolónak szántam, csak már írtál mire elküldtem:)
2012. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!