Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy már...

Honnan tudjam, hogy már elengedhetem a kutyáimat (póráz nélkül sétálni)?

Figyelt kérdés

Van két kutyám egy boxer keverék és egy németjuhász keverék.

Egyik fiú másik lány. A fiú más kutyákkal is viszonylag jól kijön (bár a múltkori sétánál megugatott egy másik kutyát aki szintén sétált csak póráz nélkül) és egész jól szót fogad. De a lány elég szófogadatlan és önfejű. Már a kertben is csak akkor jön vissza ha neki úgy tartja kedve. Őt valószínű a közeljövőben nem lehet elengedni, de ti mit gondoltok? Ja, a fiú 2-, a lány 3éves.



2012. dec. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a lányt még semmiképpen ne engedd póráz nélkül. Csinálhatnád azt, hogy a két kutyát egyszerre edzed, mármint tanítod. Így a lány tanulni fog a fiútól. Minden nap foglalkozz velük min. egy órát, és akkor fejlődni fognak mind a ketten. A fiúval, mivel azt írtad, hogy elég szófogadó, már lehet kezdeni valamit ilyen téren. Például, a kertben gyakorolhatnátok azt, hogy a fiút nem, de a lányt pórázra teszed, és így sétáltok. Közben próbáld kedves szavakkal és finomságokkal ott tartani magad mellett a fiút. Ezt addig gyakorold egyre kevesebb falatokkal, amíg magától melletted jön. Aztán ezt lehet csinálni a lánnyal is, amikor már megkomolyodik kicsit. Remélem tudtam segíteni! Ha igen, légyszi nyomj egy egy zöld gombot!

2012. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. A kertben már jön mellettem magától és odajön ha szólok csak nem tom így lesz-e akkor is amikor tegyük fel elengedem a pórázt?
2012. dec. 8. 22:07
 3/6 A kérdező kommentje:
ja es azt elfelejtettem h a fiu nagyon huz porazon. Nem fog elszaladni ha elengedem? ( a lany nem huz.)
2012. dec. 8. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiviszed hosszú pórázon (5-10 méter, ha akkor is visszajön első szóra, és nem kell hasznánod a pórázt, akkor jó eséllyel anélkül is visszajön.
2012. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tanítsd meg, hogy ne húzzon. Amint húz, hátraarc és séta, majd ismét hátraarc

Innen nem tudjuk megmondani, hogy elszalad-e vagy nem...Neked kell érezned, hogy mennyire kötődik hozzád

2012. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az összes választ!
2012. dec. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!