Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a német...

Mi a véleményetek a német juhászról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszenek az ilyen félig hosszúszőrű német juhászok...

Szerintem nagyon intelligens és könnyen tanítható fajta...

Nem egy nehezen kezelhető kutya,fajtársaival összeszoktatható...

Pörgős,de nem az a border collie ,hanem nyugodtabb azért,de pont jó egy sportos embernek mint én vagyok.. (sokat futok,kirándulok)

nem kell sokat törődni a szőrével,nem fázik télen,pont jó szerintem..

Nektek mi a véleményetek?

napi 1,5 óra foglalkozás elég neki átlagba? nyáron és hétvégenként persze több... november 15-március 1 között van rá kb napi 1,5 órám.....


2012. dec. 10. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Eleve bukik a dolog a napi 1,5 órával, ha azon kívül nincs időd rá.

A szőrével bizony sokat kell törődni, mert dupla szőre van. Tavasszal jó pár hétig a téli bundát vedli. Késő ősztől meg a nyárit. Naponta kell kefélni ilyenkor alaposan.

A többi jellemzőt pedig nem lehet ráhúzni minden egyedre. Nagyon gondos kiválasztással talán valóban a leírtak szerinti kutyád lesz.

2012. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás lenne, de nagyon oda kell figyelni hogy honnan veszed (egészségügyi szűrésekre nagyon figyelj oda !!!). És elég neki a napi 1.5 óra, csak tudni kell lefárasztani a kutyát. Kezdésnek 1 óra séta és labdázás, fél óra agyi fárasztás és nem lesznek vele gondok(később lehet variálni az időkkel a kutya igényei alapján).

Nagyon jól válaszd meg hogy honnan veszel kiskutyát

A szőrével pedig tényleg nem kell sokat törődni, "igénytelen fajta". Ajánlom a furminátor nevű kefét, könnyű vele kifésülni a kutyát vedlés ideje alatt és hetekkel lerövidíti a szőrhullást. A vedlés után pedig elég ha egy sima kefével naponta átmész rajta egyszer, ez kb 1-2 percet vesz igénybe.

2012. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én utálom őket, mivel rettegek tőlük. Eddig 4 kutya támadt meg, ebből 3 nj volt egy meg Roti. Az a baj az nj-kel h nem arra valók, h otthon kitedd a kertbe, ha nincs rendesen dolgoztatva- nem tanítva, dolgoztatva, könnyen behüjül és ilyen fantörpikus dolgokat tesz.


Ja az egyik úgy támadott meg, h pórázon volt a gazdájával a BUSZMEGÁLLÓBAN. És egyszerűen kitört és rámvetette magát. Tudom h általánosítok, és h nem a kutya a hibás, de ha ennyire vagy felkészült válassz inkább golden retrivert...

2012. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tegnap 22:30

Napi 1.5 óra elég? Kölyökben még más fajtánál sem elég ennyi foglalkozás.

2012. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MrHard ***** válasza:

Azt írta a kérdező, hogy átlag 1,5 óra, ami lehet kevesebb ill. több is + hétvégén még több időt töltene vele... Sztem semmi baj nincs ezzel!!! Plusz gondolom ott lenne a család körül... Akinek ennél több ideje van csak a kutyára, az szerencsés ember!

Én nem vagyok Német Juhász párti, mivel elég sunyik tudnak lenni, ráadásul, ha nincsenek kimozgatva, akkor elszökdösnek vagy kárt tesznek a környezetükben! Ettől függetlenül sok szerencsét kívánok, ha sikerül kiválasztanod a neked megfelelő kutyust!

2012. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Nem azt írtam hogy 1.5 óra séta, olvasd el figyelmesen kérlek az írásomat. Ezt írtam: "Kezdésnek 1 óra séta és labdázás, fél óra agyi fárasztás ..." Fizikailag nem fogsz tudni lefárasztani egy pörgősebb németjuhászt, mert kb fél-1 óra pihenés után ugyan úgy fog rohangálni mint a séta előtt, náluk az agyi fárasztáson van a hangsúly.

2012. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ

1,5 óra az átlag hétfő-kedd-szerda-csütörtök lenne rá ennyi időm péntek,szombat,vasárnap minimum 2 óra...

jó szőrét kell ápolni,de nem olyan vészes mint egy óriás schnauzernál vagy egy orosz fekete terriernél...

nekem sem nagyon tetszett német juhász mostanáig....

engem vizsla támadott meg,szerintem ez nem fajta függő,hanem nevelés kérdése,ha van egy jól szocializált kutyád nem fogja megharapni a járókelőket...

2012. dec. 11. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!