Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ragadhat össze egy 1 éve...

Hogy ragadhat össze egy 1 éve ivartalanított kan kutya egy szukával?

Figyelt kérdés

Elméletileg nem kéne foglalkoznia a tüzelő szukával, nem?

1 éve ivartalanítottuk, és eddig nem érdekelték a szukák.

1 éves volt mikor ivartalanítva lett és sosem fedezett. Akkor ez most hogy lehetséges?



2012. dec. 10. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
De jó, h van aki még felfogja, h miért tiszteletlen az a kutya a gazdájával szemben, amelyik csak úgy meghág egy szukát. De látom kérdező nálad csak az a lényeg h a szuka elljen, nevelésről már mit se tudsz....
2012. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Most őszintén, milyen jogon nyilatkozol így, hogy a hasadra ütöttél és mondasz rólam egy tényt, mikor nem is ismersz? A kutyatartásomról meg aztán végképp lövésed sincs. Egyszer sem ellett még a kutyám, és nem is fog. Törzskönyves, tenyészszemlés, kiállításokra jártunk mikor kicsi volt, és nem szeretném ivartalanítani, mert tudok rá vigyázni, hogy ne legyenek kiskutyái. A kan kutyámat ivartalanítottam, pedig ugyan az a fajta, és ő is törzskönyves kan. Tehát annyi kiskutya lehetett volna már, mint égen a csillag. A falkasorrenddel semmi problémánk nincs. Bullmasztiffokról beszélünk, tehát nem egy zsebre vágható ölebről, így bátran mondhatom, hogy igen, én vagyok a falkavezér, és azért mert valami (számomra is érdekes okból) az ivartalanított kutyám 20 nap tüzelés után el kezdett érdeklődni a szuka iránt, nem hiszem hogy rossz gazdája lennék, vagy bármi probléma lenne az ő tisztességével.
2012. dec. 11. 15:38
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

persze az ösztönére is azt mondják, hogy tiszteletlenség, ez a legkönnyebb .

A kan kutya ivartalanítás után főleg ha felnőttkorban került erre sor sokáig benne maradnak az ösztönök.

Szomszédom a kutyáját 2 évesen ivartalanították és több mint egy évig szökött ha tüzeltek a szukák. Már másfél éve nem szökik, mert tisztelettudó lett :-))))))

2012. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kettő, ment a zöld kéz mindkettőtöknek és köszönöm, már kezdtem megijedni, hogy tényleg ennyire "bunkó" kutyám van :)))))
2012. dec. 11. 18:07
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig itt annyi történt, hogy Little Red félre értette az egészet és azt hitte, hogy más kutyáját hágta meg a kutyád, miközben a kérdezőnek 2 kutyája van, és az ivartalanított kan meghágta az ivaros tüzelő szukát. Ez előfordul, nincs ebben semmi tiszteletlenség. Abban van, ha mondjuk sétáltatásnál a kutyafuttatón teszi ezt meg a kutyád más kutyájával. De ugye tüzelő szukát meg nem viszünk kutyák közé, szóval akkor már 2 tiszteletlen gazda van. :-D
2012. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez történt az én ivartalanított kan kutyusommal, ő is meghágta a szukámat, először nem tudtam mire vélni. És ez egyértelműen csak akkor tiszteletlenség, ha a jelenlétedben csinálja tudatosan és úgymond dominálási célból. Na meg ha nem tudod letilani. A te esetedben nem ez történt, úgyhogy nyugi. Na meg akkor a tenyésztő kutyája is tiszteletlen, mert a párzás közben ott van a tenyésztő...
2012. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!