Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha házhoz hívom az állatorvost?

Ha házhoz hívom az állatorvost?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtunk örökbe egy nagytestű kutyát menhelyről. Arra gondoltam azért mégis lássa állatorvos, meg a papírjait nézze meg (oltások), de mivel még nem ismerem eléggé a kutyát, és nem egy kicsi darab, így nem mernék csak úgy útnak indulni vele a rendelőbe (a kert mellett szoktam sétálni vinni, és egész normálisan viselkedik), nem tudom hogy reagál a váróban lévő kutyákra, cicákra, aztán ha nem hallgatna rám, elszabadulna a "pokol". Nem is ez a lényeg. Tehát megbeszélek az állatorvossal egy időpontot, és akkor hogy működik az egész? Kint az udvaron megnézi a kutyát, vagy hívjam be a lakásba? Meg kell-e kínálni valamivel? Kávé, stb? Milyen kérdéseket tegyek fel? Vagy az állatorvos kérdez?
2012. dec. 11. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elhívhatod, persze! :) Ez mindig is így működött. A doki nemcsak azért jön házhoz, hogy beadja a veszettség elleni oltást, hanem, hogy megnézze milyen állapotban van a beteg háziállat. Régen a kutyám váratlanul lebetegedett, nem tudtuk elvinni a dokihoz, mert nincs autónk. Házhoz hívtunk, ő megvizsgálta és adott neki szurit. Mondta, hogy másnapra teljesen rendbe fog jönni. És igaza is lett, mert órákkal később a kutyám kezdett jobban lenni egy kicsit. Reggelre már sokkal jobban is lett.
2012. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A chipet is le fogja olvasni, majd átírja a te adataidra. Ez fontos.

A kávéval pedig te döntöd el, megkínálod-e, vagy sem. Ha az, aki kijön, lesz az állandó orvosod, azért jó vele jóban lenni.

2012. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Minek fogadsz örökbe olyan kutyát, amivel már az elején úgy érzed, hogy nem bírsz el?"


1. Mivel mint írtam fent, még nem ismerem, és nem tudom hogy minden szituációban hogyan reagál.

Honnan tudjam, hogy X éve nem volt egy rossz élménye az állatorvosnál?

Honnan tudjam, hogy reagál egy macskára?

Eddig séta közben más emberekkel, kutyákkal találkozott csak. A menhelyen nem tudtak ezzel kapcsolatban semmi konkrétumot mondani.

2. Nem bírok el... Nézőpont kérdése.

Ha arra gondoltál, hogy ha esetleg megvadulna fizikai erővel nem tudnám visszatartani. Lehet. Mint már írtam, még annyira nem ismerem, nem volt soha olyan szitu amiből ez kiderült volna.

Miért őt fogadtam örökbe?

Mert sehol nincs az leírva, hogy X kg-os ember csak Y kg-os kutyát fogadhat örökbe.

2012. dec. 11. 21:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Eltűnt a hozzászólás amire reagáltam.
2012. dec. 11. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
És hogy fogod megtudni ezeket a dolgokat a kutyádról ha soha nem viszed ilyen közegbe? Szerintem épp ideje.
2012. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Végül is igazad van :)
2012. dec. 12. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!