Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan játszak a kutyámmal,...

Hogyan játszak a kutyámmal, hogyan tanítgassam?

Figyelt kérdés

Pit bull-om van, ezt azért emelem ki, mert úgy tudom az ilyen kutyáknál nagyon fontos hogy sokat foglalkozzon velük az ember, nehogy elkallódjanak és agresszívak legyenek stb... Majd idővel megyünk kutyasuliba is, még csak 3 és fél hónapos. Addig hogyan játsszak vele, mire és hogyan tanítsam meg?

Köszönöm előre is a válaszokat:)



2012. dec. 12. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ezeknek kellett volna utánanézni a kutya beszerzése előtt, főleg a mire és hogyan tanítsam részeknek, meg úgy általában a nevelésnek. A játék meg jönni fog magától is, egy kölyökkel képtelenség nem játszani.
2012. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ülni már tud. Meg mikor mutatom neki a jutalomfalatot akkor leül, és aztmondom marad és elsétálok egy pár méterres és aztmondom tied akkor odajön és elveszi. Ma nagyjábol megtanult pacsit is adni. Mit tanítsak még neki?
2012. dec. 12. 22:15
 3/7 sippara ***** válasza:

Ülni szerintem eddig is tudott, sőt - gyanítom - feküdni is tud, hacsak nem állva aludt életének 3,5 hónapja alatt :) A lényeg az lenne, hogy PARANCSRA tegye ugyanezeket. Ha "megmutatod a falatot és leül", az szintén nem jelenti azt, hogy megtanulta a parancsot, hacsak nem úgy akarod megoldani, hogy ha párizsit lát, leül, ha sajtot, lefekszik, kolbászra meg pacsit ad (de ez egyrészt kicsit bonyolult, másrészt nem túl költséghatékony).

Azt nem értem, hogy miért most jutnak ezek eszekbe, mikor kb másfél hónapja nálad van a kutya. Eddig mit csináltál vele?

Kutyaoviba, aztán suliba kéne menni, mert sajnos láthatóan az égvilágon semmit nem tudsz sem a fajról, sem a fajtáról (így nem értem, minek kellett egy pit, de mindegy, nem kötözködni jöttem).

2012. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CFeribá válasza:
Ne emeld ki, hogy pit (nekem is ilyen van). Nem a fajta támad, vagy harap hanem az egyed fajtától függetlenül. A pit csak egy energikus kutyafajta, mint a többi. A kutyád akkor lesz agresszív, ha nem mozgatod (az energiának valahol muszáj távozni) és ha nem fegyelmezed (amit ma szabad azt holnap is, amit ma nem azt holnap se). Ha Te vagy a vezér akkor csak a viselkedésedet fogja másolni, és nem ö dönt csak követ. A kutyával úgy játszál, hogy ő ne győzzön le téged. Te nyerj mindig! A vezéri szerep napi 24 órás elfoglaltság az év összes napján. A vezér mindig : először eszik, először megy ki az ajtón, és először is megy be. Sétánál : enyhén megemelt fej, felhúzott váll, enyhén kinyomott mell. Határozottság, nyugalom! A vezér sohasem ideges, vagy feszült! Ja még valami : Adj neki olyat amit tud rágni, de nem lesz baja tőle (én állateledel boltban kapható műcsontot szoktam adni amikor kölyök volt).
2012. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CFeribá válasza:
Hogy jutalomfalatra hajtja végre a feladatokat az egyáltalán nem baj. Akkor tudod motiválni ha éhes. Feladatmegoldás = étel. Legyél mindig türelmes, várd ki ameddig megérti a feladatok és akkor JUTALOM. Ezzel az elméjét is tudod dolgoztatni. A feladat végrehajtását jó élménnyel köti össze. Ha már bevésődött a falat lassan el is fog maradni. A kutyasuli jó dolog. A többi kutyával minél előbb érintkezik annál jobb. Ha van rá lehetőséged vidd olyan helyre is ahol csak ketten tudtok sétálni úgy, hogy nincs ott senki csak Ti. Vedd le a pórázt és úgy sétáljatok csak ketten (a kutya CSAK melletted, vagy mögötted haladhat!!!). Ezzel kivívod a vezetői szerepet. Ha mégis eléd megy semmi baj, indulj el egy másik irányba. Úgy is észrevesz és muszáj arra mennie amerre Te, és megint csak utánad kell, hogy menjen. Gyakorolj, menni fog!!! Youtube: Emberképzés kutyákhoz.1,2,3,4,5. Ebből még sok mindent meg fogsz tudni. Kötelező!!!
2012. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CFeribá válasza:
A negatív hangokat és véleményeket utasítsa el. Két dolog fontos : saját magad és a kutyád. A kutya nemétől függetlenül fél éves korában ivartalanítani kell (ha hobbi céllal tartod). Ne okozzon lelkiismeret furdalást. Sokkal könnyebb mind a kettőtöknek és sokkal szorosabb kapcsolat jöhet létre köztetek. Remélem tudtam segíteni. Ha még valami fontos eszembe jut akkor megírom.
2012. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez sokat segít:)
2012. dec. 26. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!