Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar vizslának mennyi...

A magyar vizslának mennyi mozgásra van szüksége naponta?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a fajta, tudnék neki biztosítani napi 2-3 óra sétát + kinti-benti kutya lenne egy kertes házban, és persze minimum napi 1-1.5 óra agyi fárasztás. És nyáron szoktam menni hetente 4-5 alkalommal biciklizni, olyan 35km-t(oda-vissza). Szerintetek ennyi elég lenne neki?

2012. dec. 12. 20:56
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha ezt tudod tartani 10 éven keresztül, és a napi 2-3 óra séta nem csak pórázos baktatásból, hanem szabad futtatásból-játékból-úszásból áll, akkor tökéletes vizslagazdi lennél :)
2012. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh, de jó:D Köszi. Esetleg vmi jó kennelt tudnátok linkelni? Ja és még egy kérdés: A szálkás szőrű és sima között van különbség? És te melyiket választanád és miért?
2012. dec. 12. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szuper lenne egy magyar vizslának, boldog élete lenne. Én inkább a szálkásszőrűt választanám, mert az nem annyira fázós, és én télen is szeretek sokat bóklászni. De pl. kutyaruhával a rövidszőrű is jó. Nagyon szeret a gazdi közelében lenni, így az is jó, hogy bemehet hozzátok. És tök jó, hogy magyar fajtát választasz:) Kennelt sajnos nem tudok.
2012. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem ismerem a drót szőrűt, de azt olvastam, hogy testfelépítésre és talán jellemre is keményebb, robusztusabb, mint a "csupasz" változat.

Mivel nem nagyon kedvelt-ismert változat, ezért a túltenyésztés sem fenyegeti, könnyebb jó kutyát találni, mint a rövid szőrűből...szerintem :)

2012. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak letörni, a kezdeti lelkesedés nagyon jó dolog, de szerintem nem fogod tudni hozni a vizsla mozgásigényének megfelelő pörgést. Vadászkutya, az átlagnál jóval több mozgásra van szüksége és hát mivel állat, a szabadnap fogalmát sem igen ismeri. Az ugatása a leghangosabb, ezzel is számolj. Kicsit is zárt térben, visszhangos udvaron simán okozhat halláskárosodást is. Persze, ha normálisan nevelve és futtatva van, akkor ez nem játszik. Csak mondom.
2012. dec. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elgondolkodtató, amit az utolsó válaszoló írt.


Itt egy tipikus példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3772470-kutya..

2012. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!