Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok a mellett érvelni,...

Tudnátok a mellett érvelni, hogy egy kanári szigeteki is választható első kutyának?

Figyelt kérdés
Ha lesz kutyám csak ezt a fajtát szeretném,azonban senki se ajálja első kutyának. Nem szeretnék magammal kitólni.Más kutyák nem tetszenek.Inkább mamlasznak szeretném nevelni,nem vadállatnak.
2012. dec. 15. 14:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Én is első kutyának választottam a bullmasztiffot, nekem sem kellett volna más fajta. Sok helyen olvastam, hogy első kutyának nem ajánlják.

Ha van a környéketeken jó kutyasuli (pl. tüköriskola), ahol a gazdi képzése az elsődleges és el is vinnéd, ha nem boldogulsz, akkor szerintem nincs az a fajta, akit ne lehetne első kutyának tartani, hiszen ők óriási segítséget tudnak nyújtani a nevelésben.

Ha ez megvan és akár hajlandó vagy kölyök korától oviba, suliba járni vele, akkor nyugodtan :)


De tényleg nagyon fontos a jó kutyasuli, mert ha csak hagyományos iskola van a környéketeken és segítségre szorulsz, ők nem fognak tudni nevelési tanácsokat adni neked, mivel náluk nem ezen van a hangsúly.

2012. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem értek egyet Alexandrával. A tükörsuli nagy segítség, de ha az ember alapjelleme nem határozott, nem vezér típusú, akkor megszakadhat, akkor sem lesz normális kutyája. Persze az iskolában sokat segítenek a változásban, de vannak, akik nem képesek erre. Ezért fontos az önismeret. Elég határozott vagy? Tudsz higgadt és türelmes maradni, ha valamit századszorra tiltasz meg neki, mégis megcsinálja? Vezető típus vagy. Ezek nagyon lényeges kérdésed, ha egy ilyen kutyát szeretnél elsőnek.
2012. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Ez mondjuk igaz. Nálam mondjuk ez alap dolog, hogy ez kell hozzá, ezért nem írtam, de teljesen igazad van :)
2012. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért írtam, mert a tükörsuliba, ahova járok sok kevésbé tehetséges, nem vezető egyéniségű gazdi van, és hiába a magas szintű szakmai segítség, szegények vért izzadnak a kutyájukkal. Az én huskym megnevelésében is inkább a saját fejlődésem segít, mint a kutyaiskolában tanultak.
2012. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül mondják, hogy a középfok egy durva önismereti utazás, és csak az elszántak vágjanak bele:) egy jó suliban mindenekelőtt magadon dolgozol.

Egyébként nagyon függ a dolog a kutya egyéniségétől is. Én is olyan fajtát választottam, amit nem ajánlanak első kutyának, mégsem fogott ki rajtam, olyan simán közlekedtünk póráz nélkül a városban, hogy sokszor fogalmam sem volt hol a póráz, pedig mindenhova jött velem. Aztán a második kutyám ugyanaz a fajta volt, és vért izzadtam a kutyasuliban, mire az agresszív terroristából megbízható kutyát faragtunk. Igaz, a mai tudásommal már tudom, hogy ügyesen hagytam, hogy kiválasszon engem magának a legdominánsabb kölyök az alomból, látszott rajta már akkor is, hogy mi lesz belőle, csak nekem nem volt szemem hozzá.

Ha megbízható tenyésztőt választasz és kéred, hogy egy alárendelődőbb kölyköt adjon, és ovira meg sulira sem sajnálod a pénzt és az időt, akkor nem lesz baj. És én a helyedben biztos, hogy szukát vennék.

2012. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szia! Én is canariót szeretnék (nem első kutya lesz), bár én még mindig vacillálok, hogy a dogo vagy presa típust vegyek, de mindenféleképp lesz. Elég önfejű fajta, sokkal másabb mint a corso, de nagyszerű kutyák. Nekem a tenyésztő azt mondta, hogy a kanok "bunkóbbak", a szukái könnyebben kezelhetőek. Bár nekem a kanok test felépítése sokkal jobban tetszik, ugye a szukáknak hangsúlyosabb a hosszú hát. Így kant szeretnék. Kutya suliba mindenféleképp viszem, és minél többet kutyák társaságába. Szerintem, ha úgy érzed elég magabiztos, határozott vagy egy ilyen fajtához, és viszed kutyasuliba, akkor szerintem nyugodtan lehet akár első kutya is.
2012. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
51%
Szia! nekünk van kettő is(hamarosan hárman lesznek).Szerintem abszolút nem igaz hogy nem való első kutyának,aki ezt mondja annak fogalma sincs a fajtáról vagy legalább is nem él velük együtt.nyugodtak és nagyon rendesek.otthon és a kiállításokon is azok mind/másoké is!/ kivéve talán 1-2 kutyát.még egymással szemben is nagyon békések.a mieinket talán a golden retrieverekhez tudnám hasonlítani.nyugodtan bele vághatsz a tartásába,nekünk még a falkavezérségért sem kellett velük küzdeni soha!Ők nem akarnak felül kerekedni rajtunk.Nagyon kiszámíthatóak és roppant magas az ingerküszöbük is/nekünk a kiállításokon se kell fogni a pórázt hogy jaj istenem ne hogy bármit is csináljanak csak el nyúlnak a lábuknál és alszanak semmi para/Ketrecet csak azért használjuk mert ha senki nem marad a sátornál velük akkor persze jönnének utánunk.Válaszd bátran ezt a fajtát én úgy vettem észre nem kell nekik semmi extra azon felül hogy szeretni és törődni kell velük mit minden kutyával fajtától függetlenül.Ja és vegyél jóóó sok labdát mert azért élnek halak főleg ami be fér a szájukba és tudják hurcolni :)
2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy Offolok! Utolsó canario gazdi! Mozgás igényük milyen nagy? Én a mostani kutyámmal is szeretek futni, igaz nem 30-40 km-t :), csak azért kérdezem, mert nem egyet láttam kiállításokon is, hogy olyan nehézkesen mozognak, szinte húzni kell a kutyát. Én meg azt szeretném, ha örömmel futna mellettem. Vagy eleve kiskorától kezdve vékonyabban kell tartani?
2012. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 ratata ***** válasza:

nem hacsak egy tehetséges falkavezér vagy

a szomszédomban végigkísértem egynek az életét +ismerek még eggyet úgyhogy kezdőnek szigorúan nem

2012. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Hát kölyök korban alapból ajánlott vékonyabban tartani ugye az izuletük miatt ami ilyen nagy testnél elég sérülékeny.Szerintem ők bicikli mellett való futásra nem alkalmasak .kocogni velük hát szerintem az se túl jó ötlet.nálunk annyit futnak,szaladgálnak csak amit saját maguktól akarnak .Ez a fajta nem a futásra termett arra ott a vizsla.Persze az más ha önszántából szaladgál.
2012. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!