Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv? Nagyon sokan...

Fojtó nyakörv? Nagyon sokan ellene vannak, viszont nagyon sok helyen árulják, sokak használják, azok véleményére lennék kiváncsi, akik használják, az oktató miért javasolta (ha oktató javasolta)?

Figyelt kérdés
Láttam az állatorvosnál egy dobermann szukát, szöges nyakörvben, első vezényszóra mindent csinált, miért van szükség pl egy szöges nyakörvre? Most nem feltétlen a fújjogó hadjáratot szeretném megszólaltatni, köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 15. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezek az eszközök sokszor csak a gazdának kellenek, nem is igazán a kutyának, és csak akkor hatásosak, ha tudják is használni, nem elég felrakni a kutyára és várni a csodát. Ha a gazda gyenge, fizikailag és/vagy mentálisan (tehát bizonytalan, fél, hogy nem tudja kezelni a kutyát), akkor jól jön az ilyen segítség ahhoz, hogy a kutya észrevegye, hogy amúgy van valaki a póráz másik végén, illetve hogy a gazda magabiztosabb legyen. Anélkül is lehet szenvedni, csak nincs sok értelme, mivel a megfelelő helyzetben és a megfelelő módon használva egyik eszköz sem bántja a kutyát, ellenben nagyot lendíthet a kutya és a gazda fejlődésén.
2012. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
87%
Mi hónapokig próbálkoztunk mindenfélével, végül a fojtó öt nap alatt segített. Nem azért, mert "megnevelődött" a fojtótól, hanem mert - ahogy akumi is írta - magabiztosabbá váltam tőle (volt már pozitív tapasztalatom a fojtóval, ahogy kézbe vettem, úgy tudtam nekiindulni a sétának, hogy "minden úgy fog menni, ahogy én akarom, mert ott a kezemben a póráz és annak végén a FOJTÓ!!!"). Ezt a kutya megérezte, látta, és pár nap után gond nélkül sétál szorosan mellettem, sosem megelőzve.
2012. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem nevelés miatt használom, hanem praktikusságból. nem kell állítgatni, egyszerűen áthúzom a kutya fején és biztos lehetek benne, hogy nem esik le róla. a csatokban már sokszor csalódtam volt olyan, amelyiken póráz sem volt és séta közben leesett a kutyáról, megint másik műanyag csatos volt és eltört benne a pöcök (pedig nem erőszakoskodtam vele), a fojtónál ilyen probléma nem adódhat. ráadásul mivel alapvetően lazán lóg a kutya nyakán a szőrét sem rongálja. (persze ez a lánc fojtóra nem igaz... én a szövet és bőr verziókat preferálom)

az okosan használt fojtó nem okoz kárt vagy fájdalmat a kutyának, mellesleg lehet azt úgy is használni, hogy egyáltalán ne fojtson.

2012. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal egyszerűbb ezt használni (fojtó), a kutya magától dugja bele a fejét és nem kell vacakolni semmiféle csattal, valamint olyan téren magabiztosabbá tesz, hogy azt tudom, hogy ha véletlenül valamitől megriadna a kutyám ebből nem tudja kihúzni a fejét és biztos nem szalad ki az útra egy autó elé. Magával a sétával nincs problémánk.

Szöges nyakörvet kutyaiskolában ÖV képzésnél használunk leginkább, egyrészt a közhiedelemmel ellentétben sokkal humánusabb -persze ha jól van használva, megfelelő kezekben- másrészt inkább egyszer rántom meg ezt, úgy, hogy megérezze és azt akkor meg is jegyzi, mint hogy ha pl nem ereszt akkor fojtónál vagy bármilyen nyakörvnél fogva hosszas másodpercekig próbálkozzak elérni az eresztést.

Illetve a szögest pl obedience-nél vagy szimpla engedelmességi (verseny, nem hobbi) feladatok tanítása közben is sűrűn használják, mert a pontos precíz munkavégzést ennek és a pozitív megerősítésnek (jutalomfalat, klikker) a kombinációjával lehet a leggyorsabban elérni.

2012. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
a fojtó, és a szöges két különböző dolog. Aki szögesben sétáltatja a kutyáját, az idióta. mert ezzel a problémát nem oldja meg, csak háritja. Az ilyen kutya persze patentra csinál mindent, viszont ha lekerül a szöges, akkor a probléma ugyanugy fenáll. ráadásul az egy kiképző eszköz, teljesen más célt szolgál. Az egysoros fojtó teljesen jó nyakörv, ráadasul versenyeken vizsgákon is csak ezt fogadják el. Sima nyakörvként funkcionál, de ha ugy adódik azonnal válthatsz, és fojtóként működik. nyilván ezt is tudni kell normálisan kezelni.
2012. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul könnyű használni és nem koptatja ki a hosszúszőrű kutyák nyakát. Azt meg csak a gazda tudhatja, hogy annak a dobermannak miért kell a nyakörv.
2012. dec. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon jók ezek a nyakörvek, de csak kiképzéshez, sétáltatáshoz nem és tudni kell használni.
2012. dec. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Az a dobermann egy másik gazda kezében ugyan így működött volna kizárólag pozitív megerősítéssel képezve is. A dobermannok alapból ilyenek.

Vékony egysoros lánc fojtót én is praktikusságból használok, mert ez az egyetlen, ami nem teszi tönkre a hosszúszőrű kutyáim szőrét, és mivel nem fojtóra állítva használom, hanem mindkét karikát a karabinerbe akasztom, ezért egy mozdulattal rá tudom tenni és le is tudom venni a kutyáról.

2012. dec. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
nagyon sokan azzal magyarázzák a szöges használatát sétakor, "ha beindul nem tudom visszafogni mással". Pedig lényegesen egyszerűbb lenne, ha a kutya ismerné a NEM, illetve a lábhoz vezényszót.
2012. dec. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat.
2012. dec. 16. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!