Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hahó! Egyetemista vagyok, és...

Hahó! Egyetemista vagyok, és albérletben lakom. Nagyon szeretnék egy törpe tacskót, de félek tőle, hogy nem részesülne megfelelő törődésben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat tudnék vele lenni, és mindennap este, de lehet hogy reggel is el tudnám vinni sétálni. Viszont az órarendemből adódóan előfordulna, hogy (jelenleg hetente 1x) 5-6 órára magára kellene hagynom. Mit gondoltok, hogy bírná? Bele szabad vágni? Nagyon sok szeretetet tudnék adni a kisállatnak, de félek, hogy rosszul érezné magát sokáig egyedül.

2012. dec. 15. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:

mindennap este, de lehet hogy reggel is el tudnám vinni sétálni


Lakásban lenne? Mert akkor ennyi séta nagyon kevés, a wc-zés szempontjából, meg más okból is.

Naponta legalább 3szor kéne vele sétálni, iskola előtt, után és este.

2012. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen lakásban lakom. Viszont arra gondoltam, hogy a beépített erkélyen lenne egy alom a kiskutya számára és hogyha nem tudom megoldani, hogy napközben levigyem, akkor ott el tudná végezni a dolgát. Hülyeség?
2012. dec. 15. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam olyat, hogy kutya használta volna az almot.

Nem tudsz reggel gyorsan lerohanni vele, legalább 10 percre?

Aztán délután több időre mentek le, és este újra.

2012. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sztem igen,mert szegeny nem fogja tudni,hogy most az erkelyre kell menni vagy veled ,kint kell pisilnie,kakilnia.Legy következetes,ez nagyon fontos.Egy kutya hatalmas elkötelezettseg,tehät ha akarsz egyet akkor bizony kelj fel koräbban,vidd le,siess haza a sulibol,vidd le,este szinten...Azt,hogy oräkat kell otthon lennie,megszokja.Nekem is igy volt,idövel tudni fogja,hogy hazajössz es viszed ki.Persze,ne lepödj meg ha eleinte becsuszik egy kis "baleset"! :-)
2012. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A reggeleket igyekszem majd megoldani, mert a lelkiismeretem úgysem engedné hogy ne vigyem le. Viszont dél körül nem igazán tudnám megoldani az óráim miatt. Szinte mindennap máskor érek haza. Van hogy már 11-kor otthon is vagyok, de olyan is van, hogy csak 3-4-5 fele. Mit gondoltok, így is bele merjek vágni? Félek, hogy ez a változó napirend rossz lenne neki.
2012. dec. 15. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi három séta alatt nem tartunk lakásban kutyát, kistestűt pláne. Alomra ne szoktasd, vagy ha ez a terved, vegyél inkább macskát. Ha eleve úgy indítasz, hogy vadásznod kell rá az időt, annyira nincs, akkor várj vele. Majd ha biztos vagy abban, hogy mindent meg tudsz neki adni kb. 15 évig, akkor vágj bele a kutyatartásba.
2012. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bármennyire is szeretnék egy kutyát, a lelkiismeretem azt diktálja, hogy várjak még vele amíg kiegyensúlyozottabb életem nem lesz. Köszönöm a válaszokat, segítettek a döntésben!
2012. dec. 15. 23:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem várj vele, nem lóverseny.
2012. dec. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan vágj bele. Nekem is hasonló az életvitelem, nem fog belerokkanni a kutyus ha rá szoktatod egy rendszerre.

Nekem normál testű rövid szőrű tacsim van és teljesen rászokott a napi kettő sétára.

Ha elmegyek otthonról bekészítek egy kutyapelust.

Igaz időbe telt rászoktatni de már így megy. Én sokat játszom vele bent is, hogy lefárasszam, labda játék stb.

Simán megoldható, csak tanítani kell. Amikor vele vagy akkor vele legyél :)

Az én kutyum, boldog egészséges és kiegyensúlyozott.

Csak erre a rendszerre kell rászoktatni. :) 27/N

2013. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!