Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Beakar jönni!

Mit csináljak vele? Beakar jönni!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy egy éves kutyám. Világ életében kinti kutya volt, ma délelőtt beengedtem az előszobába egy 10percre. Azóta folyamatosan kaparja az ajtót, nyüszít, nem megy be a saját házába, itt ül az ajtó előtt.. A gond az, hogy nem jöhet be többet, mert a párom allergiás rá, meg úgy alapból nem szereti a kutyát.. :/ Szerintetek mit csináljak vele? nagyon sajnálom szegényt.. :/ Tudom hogy többet ártottam neki, mint használtam,szóval nem kérek letolásokat.. A rendes válaszokat ellőre is köszönöm!
2012. dec. 16. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Miért tart valaki kutyát akinek ott kimerül a kutyával való foglalkozása, hogy kirakja a kertbe és kész...


Mi lenne ha mondjuk ki mennél vele és foglalkoznál vele egy picit, hogy ne unja le az életét... vagy akár elvihetnéd sétálni, játszani, többi kutya közé...


csak sajnálni tudom az ilyen kutyákat :/

2012. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
igaza van elsőnek teljesen.
2012. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy fázik kint.. főleg hogy még csak 1 éves.. tereld melegebb helyre szerintem, valahova ahol nem zavar senkit.
2012. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
adjál neki a kedvenc kajájából a házában és azon elnyammog egy darabig....
2012. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kinti a kutyám, de én emiatt nem engedtem be soha. Mert ha egyszer beszokik akkor onnan nem lehet kizárni. Gyakran vidd sétálni, és esetleg legyél kint vele egy kicsit. Most nincs annyira hideg, hogy fázna, de az is meglehet.
2012. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kedves első válaszoló.. a kutyámat naponta másfél órára elviszem sétálni. kutyaoviban voltunk vele, továbbá mindennap tanítom, és játszok vele. ezen felül naponta legalább 2-3órát aktívan töltök vele. tehát szerintem ne sajnáld a kutyámat. igen, hibát követtem el azzal, hogy beengedtem, miközben ő egy kinti kutya. de légy olyan szíves, és ne ítélj el úgy,hogy fogalmad nincs mennyit foglalkozok a kutyámmal, és hogy hogyan.
2012. dec. 16. 17:14
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként a többieknek köszönöm a választ, most már én is tudom hogy ez nem volt egy jó ötlet..
2012. dec. 16. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
minden való neked csak kutya nem... a kutya az ember legjobb barátja... te meg a házba sem engeded be... hát szép..
2012. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
veled meg az a gond kedves utolsó, hogy nem bírod értelmezni, hogy kutya nem miattam nem jöhet be.
2012. dec. 17. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:

attól mert egy kutya bent alszik az ágyban vagy épp kint a házában -nyilván megfelelő huzatmentes hely- még nem lesz senki rossz kutyatartó. főleg hogy elsősorban a kutyának kint a helye, ugyanis az egy kutya nem pedig ember. az aki így ítélkezik pl. a kérdező felett komolyan kétségbe vonnám a kutyával kapcsolatos tudását.


ha megoldható -pl. van egy üveges rész vagy bármi- én kimennék hozzá, kinyitnám az ajtót és ha be akar jönni rászolnék, fuj vagy bármi ilyesmi, amint megérti és abbahagyja a küzdelmet jutalmaznám. valójában a kutyának meg kellene értenie hogy amit a gazda mondd az van. tehát ha nem jöhet be akkor nincsen apelláta. érdemes lenne arra is figyelni hogy ilyenkor ne sajnáljuk a kutyát -és te nyilván ezt teszed ami persze érthető- mert megérzi és nem fogja abbahagyni hiszen lehet valamikor nyerni fog. bámulatos módon érezhető a különbség amikor el akarunk küldeni egy kutyát pl. ágytól, magunktól stb, de nem gondoljuk komolyan. nem is megy el, legtöbbje édesen puncsol tovább, vagy nyafog. szigorúan és vitathatatlan hangnemben kell fegyelmezni a kutyát. szóval ha elkövetted azt a hibát akkor most jó nagy levegő és keményen -nem verni- megfegyelmezni a kutyát. hasznos lehet még az is hogy egy üres üvegbe raksz követ és ha leáll picsogni azzal elzavarod. egy idő után leszokik róla.

2012. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!