Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv honosítás hogy...

Törzskönyv honosítás hogy működik?

Figyelt kérdés

Most vettem egy kiskutyát Szlovákiából.

Kaptam Export pedigrét, tulajként már én vagyok benne.

Kiállításra szeretném nevezni, ehhez honosítanom kell.

Nem budapesti vagyok, így macerás lenne csak ezért felutazni, hogy pecsételjenek rá.

Helyi szervezet is megcsinálja ezt? Vagy fel kell küldeni Bp-re?

Köszi a válaszokat!



2012. dec. 17. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tenyésztő vagyok és Debrecenből Dunaszerdahelyre adtam el kiskutyát.Felküldtem ajánlottan postán BP-re a tkv-et ,befizettem 8000 Ft ot ,majd vissza küldték postán ,export pecséttel.

Szerintem "kicsit" drága 8000 Ft egy pecsétért, pláne FCI tagországok között értelmetlen,vagyis nyílt pénz lehúzás. Olyan szolgáltatásért szeretek fizetni amiért kapok is valamit.

Tehát itthon postán keresztül mehet a dolog,de csak ajánlva add fel!

2012. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a postai részhez fűzöm hozzá, hogy vigyázzatok, mert az ajánlott küldemény ma már csak azt igazolja, hogy ti feladtátok, azt már nem, hogy ők megkapták. Ugyanúgy simán bedobják a postaládába. Ajánlott + tértivevényesen adjátok fel, ha biztosra akartok menni, ott alá is kell írniuk, hogy átvették.
2012. dec. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De a honosítás nem csak 5000 Ft?

Mert a honlapon az van.

Az export pedigré meg van, csak így nem tudom nevezni, hanem kell honosítani.

2012. dec. 17. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
5000 Ft ha be van fizetve a meoe tagdíjad ;o)
2012. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tény, hogy macerás felutazni, én mégis inkább azt ajánlom.

Alexandra jól írta, ha postán intézed, akkor mindenképp tértisen add fel, bár vissza valószínűleg úgysem tértisen fogod kapni.

Én személyesen adtam be, de a visszapostázást választottam. Hát...nem kellett volna. Most van egy külföldi törzskönyvem, ami szanaszét van gyűrődve. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom mi kerül 5000.-be egy pecséten. Ha nem vagy MEOE tag, akkor azt hiszem a duplája.

2012. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!