Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutya alá fialás...

Mit tegyek a kutya alá fialás előtt?

Figyelt kérdés
Pár napon belül fial a kutyánk és mit tegyünk be alá mert én szalmára gondoltam.? Jó e az? Vagy ti mit szoktatok?
2012. dec. 18. 14:59
1 2
 1/11 kira kenzo ***** válasza:
A szalma az jó, de amíg föl nem száradnak csak rájuk ragad, megszúrhatja őket. Szerintem a szalmára még teríts rá valami plédet, takarót. Azt ki is lehet mosni, eltüntetve a fialással járó váladékot, vért.
2012. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amíg szül, papírdobozok tömkelege, vagy feszesre kihúzható ruhaanyag.
2012. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy tenyésztő barátom, ha ellésre kerül a sor, már napokkal az ellés előtt beviszi a mamakutyát a lakásba. amúgy is kinti-benti kutyák, de ellés előtt csak a lakásban van a kutya. Van ott neki egy sarok, ami el van kerítve. A mamakutya oda vackol be, alatta pokrócok vannak.


Olvasgass: [link]

2012. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Komolyan szalma? Nekem van elkülönítve egy steril helységem, ahová leterítek egy pokrócot. Az utolsó napokban figyelem a kutyát, hömèrözöm és ha látom rajta szülni fog nemhagyom magára. A szülésnélvégig ott vagyok ha esetleg komplikáció Lenne. Már szülés elött elökészítek egy infra lámpát am I megfelelö magasságra van beállítva, hogz a kicsik 32 fokban legyenek as elsö napokban. Ne szaporíts!
2012. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló. Én is azért kezdtem úgy a mondandóm, hogy "egy tenyésztő barátom", mert célzásnak szántam, hogy aki tenyészt, az már tudja mi a helyzet, vagy ha kezdő, az meg nem itt a "gyakorikérdéseken" fog tájékozódni...De hidd el, hiába koptatjuk a billentyűzetet.

3. válaszoló voltam.

2012. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Feküdj alá, az a tuti.
2012. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én inkább azon gondolkoznék, hogy mi lesz a kölykökkel.
2012. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ellés alatt semmiképp ne szalma legyen alatta, mert abban remekül elszaporodnak a baktériumok. Csinálj neki egy elletőládát, kisebb kutyák esetében akár egy nagyobb kartondobozból is kivághatod. Legalulra teríts újságpapírt, majd arra mosható törölközőket, pokrócot. Később, amikor már valamivel nagyobbak a kicsik mehet a szalma is alájuk, bár azt az anyakutya sokkal nehezebben tudja tisztán tartani.
2012. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi a baj a szalmával? kiganézza hetente osztán jó van! Ez a kutyatenyésztés. Vagy hogy adjunk tippet egy szaporítónak hogy még hulladékabb kutyát állítson elő. Itt mindenki azt írja, hogy szaporítótól ne vegyél kutyát, de azért tanácsokkal szolgáljatok neki, hogyan tudja tönkre tenni és elértékteleníteni az adott fajtát!
2012. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a szerencsétlen kiskutya nem tehet róla, hogy csak pár ezer Ft haszon miatt jön a világra :/ Ebből a szempontból segítenék, de az ilyen emberekre az is jellemző, hogy úgysem fogadják meg a tanácsot, ha megfogadnák alapból nem szaporítanának.
2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!