Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekek nem unalmas már az a...

Gyerekek nem unalmas már az a kérdés, hogy miért utálják annyian a yorkit? Meg hogy miért utálják annyira a beaglet? És stb.

Figyelt kérdés

Én nem értem miért nem fogják fel az emberek,hogy egy kutyát kutyaként kell kezelni.

És azért utálják ennyien azokat a fajtákat,mert divatkutyák lettek. A gazdik 90%-a szaporított idegproblémás,beteges kutyákat vásárol meg,és a gazdik 90%-a azt se tudja hogy kell kutyázni.

És akkor idejönnek lézengeni,hogy dehát miért utáljuk a fajtát,ami olyan cuki muki.

Hát azért mert nem tudja kezelni. Persze tisztelet a kivételnek,láttam már igazi kutyást akinek yorkijai vannak,és van egy vadász ismerősöm aki beaglekkel foglalkozik.

Milyen érdekes,ők nem jönnek ide és nem tesznek fel akkora idióta kérdéseket,mint itt egyesek.

Remélem vannak akik velem egyetértenek,és jó lenne ha már lassan a cukimuki gazdik is megértenék hogy a kutya az kutya.

Tudom,hogy most jönnek majd a normális beaglesek meg yorkisok,és azok a beaglisek és yorkisok,akik csak maguk szerint normálisak,de mégegyszer kihagsúlyozom,hál istennek akad kivétel,és vannak olyanok akik nem plüssállatként kezelik a kutyáikat és nem csak divatból tartják.


2009. aug. 24. 08:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Idemásolom, amit egy előző kérdéshez írtam, aztán részemről lezárva:


"Sokan azt hiszik, hogyha a kutya otthon a szobába ül, fekszik, akkor az meg van nevelve. Ez semmi, 5 perc alatt megtanítom bármely kutyának. A jólnevelt kutya ingerek között (kutyák mellett, idegenek mellett) is engedelmes, behívható, nyugodtan viselkedik. Tehát nem ugat a póráz végén, nála nagyobb kutyákkal is eljátszik, póráz nélkül láb mellett közlekedik, játékból behívható, ha leültetem valahová és azt mondom marad, akkor ott ül akkor is, ha húsz kutya rohangál körülötte.

Ezt nem ismeri fel sok yorkie-s, hogy közösségben kezelhetetlen a kutyája. "

2009. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Én nem utálom egyiket sem!Beagle-m van és imádom!De úgy foglalkozok vele mint egy kutyával.
2009. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%

ENYÉM IS MÁSOLT, ÉS UTÁLOM AZ OLYANOKAT, MINT A KÉRDEZŐ, CSAK JELZEM!!van egy háromlábú, mg egy rendes yorkim, és könyörgöm! nem szoknyát adok rá meg nem feltűnő rokkerkabátot, hanem egy rendes pulcsit, ami nem feltűnő!!! a rendesen ismernétek a fajtát, tudnátok, hogy a szőre bármilyen hosszú is legyen, elég ritka! nyáron nem, de télen, ősszel tevasszal néhányszor öltöztetem őket!!! és ennyi! +én magam csináltam a ruhácskáikat, saját kézzel méretre horgoltam! meg nekem is elegem van azokból, akik istennek hiszi magukat, csak a nagy menő kutyák jók, aztán sétáltatás után bevágják őket a kennelbe.!! utálom ha a yorkikat fikázzák!! engem nem lehet könnyen felhúzni, de ezzel mindig sikerül! ÉS TUDOD H MIT, MODOK NEKED VMIT, NEM CSAK TE TUDSZ KUTYÁT NEVELNI, ÉS NEM NEM TE VAGY AZ ISTEN !!!NEM!!!

I LOVE YORKSHIRE TERRIER!!!!!!

2009. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Úúúúristen utolsó, ez nemsemmi volt :D

Én tartozok abba csoportba aki nem bírja a gazdikat, tehát nem alapból a fajtát, hanem azokat akik csak divatból tartanak kutyát, és megvetnek másokat, mert csak normálisnak képzelik magukat. Ha valóban kutyaként kezelné a kutyát akkor pl. nem öltöztetné, mert növeszt magának bundát ősszel, és ezzel bevallja hogy egy agyontenyésztett állat tulajdonosa. Gratulálok nekik!

2009. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó te előtti te egy nagy f@sz vagy. Asszem te vagy az a yorkis aki normálisnak hiszi magát.

Én nem utálom egyik fajtát sem,csupán a gazdáikat.

És rohadtul idegesít,hogy nem tudnak semmit,aztán meg jönek ide kérdezgetni olyan dolgokat,hogy a kuty amiért nem viseli el azt a qrva ruhát. Hát azért mert már van neki normális kültakarója. És különben is,van szőre nem is rövid,szóval nem fog megfagyni.

De ti dolgotok,tönkretesztek minden fajtát.

2009. aug. 24. 09:06
 6/19 A kérdező kommentje:
Előző kommentből minusz egy te :D
2009. aug. 24. 09:06
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

a yorkinak hiába van ritka szőre akkor is földig érő bundát tud növeszteni, még nyírni sem kell. igen sajnos sikerült velem is megutáltatni a fajtát. tudjátok mit?! a kutyám (középtermetű) sem csípi őket. de miért? mert 4 hónapos korában meg kapta 1 yorki, azóta majdnem minden nap látja és hallja azt a kis idióta korcsot, mert ugyebár "mini yorki". de hát a gazdikája, le sem szídta. azóta sajnos mesziről felismeri őket, az elején nehéz volt megtartani, de már haladunk sikerült elérnem h ne húzza a pórázt akkor amikor elmegyünk 1 yorki mellett, ha rá szólok. próbáltam keresni olyan gazdit akinek normális jól szocializál yorkija van h a kutyámnak ne legyen rossz élménye, szval legyen 1 pozitív visszacsatolás is.de neeem, sajnos 10 kutyából 10 nem volt olyan.és a kutyasuliban találkoztunk olyannal aki normális, de sajnos már késő volt, mert a helyzetet ott kellett kezelnünk, h legalább elfogadja. és ennyit erről, de természetesen ez 1 olyan gazdi volt aki tenyésztőtől vette a kutyát, jár kutyasuliba, megfelelően neveli és nem is öltözteti. de az ilyeneket nem csak yorkiba találjuk sajnos, hanem 1000 féle ölebbe és stb. mert ált a nagykutyásoknál ha a kutya acsarog, húzza a pórázt a gazdi rászól. de kiskutyásoknál, "jaj, fifike nem szabad!" de ez a plafon, mert sokszor rá sem szól. nem az a megoldás h letakarja a kutya szemét, vagy befogja a száját a gazdi, hanem tessék rászólni erélyesen és határozottan. néha azért elcsodálkozok h ezek az emberek gyereket nevelnek, de kutyához sz*rt se értenek.

na gyerekek most pontozzatok le, de ha már teszitek legalább 0%-ig, mert azt mertem írni h utálom azokat a yorkis gazdikat akik nem bírják megnevelni a terrierjüket(nekem is terrierem van)

2009. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
na látod 08:46-os (08:35-ös vok) ebből látszik h semmit sem tudsz a fajtáról, és nem tudod értelmezni amit írtam! NEM növesztenek maguknak bundát télen nem érted? ritka bundájú kutyák!! eljutott a csöpp agyadig? muszály egy pulcsi fogd már fel!! és én szerinted DIVATBÓL HOZTAM ŐKET EL A MENHELYRŐL? GYÖKÉR! elaltatták volna őket következő nap! mert teljesen ideggyengék voltak! nem ajánlották őket, de én megneveltem őket, és itt az eredmény: egészséges kutyusok, jólneveltek, és BOLDOGOK! biztos jobban mint a tied!
2009. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
09:07-es vok! szerinted mért nem vok normális? egy ok? 2 yorki élet mínusz az jó? ha muszály rájukadni azt az egy rohadt pulcsit az hülyeség? mert ritka a szőre ba**meg!! ÉS AKÁRMILYEN HOSSZÚ RITKA!!! AKKOR EGY OK A NEMNORMÁLIS KUTYATARTÁSRA?
2009. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az ideggyenge kutya beteg. Sose lesz egészséges.

Sok munkával lehet rajta javítani nagyon sokat,de hidd el ha egy új dolgot látna,tuti össze meg vissza fosná magát. Illetve nem tudom náluk hogy mutatkozott az ideggyengeség,de lefgadom van még jele.

Egyébként meg le a kalappal előtted,hogy menhelyről hoztál ki ilyen kutyákat.

Ha meg ritka szőrü,télre mindek levágatni?

És nem azért gyerekek,de a dobermannak,meg az amstaffnak fogadjunk nem vastagabb a bundája mint a yorkinak,bolognesenek,havanesenek levágva. Mutass nekem egy staffit vag hasonló rövidszőrűt öltöztetve....

2009. aug. 24. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!