Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BKV dilemma megoldása?

BKV dilemma megoldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megoldást keresek, arra az üvöltő igazságtalanságra, hogy a BKV hugyos járataira felnőtt embernek való bérletet kéne váltanom a 11 kilós kutyámnak. Még nincsen meg, de rendszeresen fogunk BKV-n utazni. Sajnos a felnőttkori méretei kb. 40x50x30cm körül alakulnak majd, így éppen nem lehet rá semmilyen hordtáskát kapni, amivel kézipoggyászként lenne szállítható.


Ki hogyan oldja ezt meg? Mik a tapasztalatok? Nagyon durvának tartom, hogy évi 120 0000-et fizessek a kutyám után, mikor már a kisgyerekes anyukáktól a bicikliig mindenre van külön bérlet. Ennyit nem adok ki érte.


Kettes kérdés: Budapesti kutyások, nem alapítunk egy egyletet, ami a sopronihoz hasonló? Mindenki befizet havi 2-3 ezer forintot, és cserébe akit megvágnak az ellenőrök, annak az egyesület állja a büntit.



2012. dec. 24. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%

ma 10:41

Tudod, ez a nemfizetek, mert ingyenélőknek a zsebébe megy a pénz, meg a szolgáltatás nekem szar minőségű , stb kifogások igen hamisak. Tudni lehet, ha nem fizetnek sokan, bizony azoknak kell többet fizetni miatta, akik megveszik a jegyeket, bérleteket. Végül is kenyeret sem kell venned, hiszen már az egekben az ára, és az adó, meg az egyéb rárakódott összegek mind az ingyenélők zsebébe vándorolnak.

2012. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vagyok budapesti, de utaztam már kutyámmal bkv-n, metron és picit meglepő volt hogy Budapestig a vonatjegy ára 20 forinttal volt több mint egy metro jegy.. Azért érdekesnek tartom.

Egyáltalán nem tartom igazságosnak ismét sikeres pénzlehúzási akció. -__-

Sokat különben nem tudsz csinálni vagy megveszed neki, vagy probálkozol a gyűjtőjeggyel ahog valaki írta csak úgy meg egy nyugodt utazásod nem lesz.

2012. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
Jelenleg ingyen utazom bkv-n egy igazolványnak köszönhetően, de korábban rutinos bliccelő voltam. Metróval nem jártam, vagy többször kilyukasztottam egy jegyet, troliról, buszról, villamosról pedig egyszerűen leszálltam a következő megállónál, majd a következő járatra felpattantam. Ha a kutyáimmal bkv-zunk, sosem veszek nekik jegyet. Nálam ez elvi kérdés. Nem tömöm a korrupt vezetők zsebét, hogy legyen többmillliárdos végkielégítésük, mikor a 30-40 évvel ezelőtti filmekben ugyanezeket a járműveket lehet látni. Kész röhej.
2012. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Na ez az a hozzáállás, amiért ennyibe kerül a bérlet, amit itt is lehet olvasni a sok birkától. Beadják nektek itt a dumát, hogy a bliccelők miatt kerül ennyibe a jegy meg a bérlet, te meg el is hiszitek. Akkor Bécsben, Párizsban és Londonban miért lehet normális járművekkel közlekedni? Az ottani fizetéshez képest miért jelentősen olcsóbb a bérlet? Széchenyinek nagyon igaza volt, a nemzetnek olyan vezetői vannak, amilyet érdemel.
2012. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

10:41!

"És igen! Magyarországon tényleg a "ha nekem szar, másnak is legyen szar" elv érvényesül, valamint látatlanban megy a hurrogás, méltatlankodás, ítélkezés.

Szerintem a kérdező sem a nagy jólétében akad ki az indokolatlanul magas áron, és hát havi 10000 Ft igenis sokat számít egyeseknél."

Szerintem meg ne legyen annak kutyája, aki nem tudja vállalni a vele járó költségeket. Nekem nem szar, de nem szeretem, ha az emberek mindenféle ideológiákat gyártanak annak megmagyarázására, hogy miért lopnak, csalnak. Mert ez az. Ha a gyereke kórházba van, és nincs munkája, akkor azt mondom, hogy ok, megértem, hogy bliccelt. Na de az, aki kedvtelésből kutyát tart, és nem akar utána fizetni? NA azért álljon már meg a menet!

2012. dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

kispalikee!

1. Gratulálok, hogy lopsz, és még büszke is vagy rá! Ahogy mondtad: "a nemzetnek olyan vezetői vannak, amilyet érdemel."

2. Maradjunk annyiban, hogy az általad említett helyeken sem sokkal jobb és olcsóbb a szolgáltatás. Londonban pedig kifejezetten horribilis árak vannak (ezért vesznek sokan csak metróra vagy csak buszra bérletet), éjszakai buszozás szinte a nullával egyenlő. Bécsben

És senki nem mondta, hogy csak a bliccelők miatt ilyenek az árak. Bécsben is kb. 25-50%kal drágábbak a jegyek, mint Pesten, és a szolgáltatás nem mindenhol éri el a BKV-ét (lefedett terület és időszak)

A bliccelők, a rossz vezetés, a hiányos támogatások (biza, hatalmas pénzekkel támogatja a városvezetés és a kormányzat is ezeket a társaságokat) EGYÜTTES eredménye az látható pocsék állapot. Mindegyikkel kell foglalkozni, és nem lehet azzal kihagyni egyiket sem, hogy a másikkal van a probléma...

2012. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%
Köszönöm szépen. Nyugodtan kifizetheted a kutyáim jegyét, ha téged annyira zavar a helyzet, te birka. Bár kíváncsi lennék, mi az ideológia a 12ezres kutyajegy mögött, mert a kutyát nem ültethetem fel az ülésre, letapossák őt, és úgy egyáltalán, annyi helyet foglal, mint egy csomag, arra mégsem kell jegyet venni. Legombolás. Nem baj, hidd csak el a szöveget, a vezetőknek pont ilyen bólogató kutyákra van szüksége, mint te vagy. Ők meg jót röhögnek a markukban a tízmilliós autójukban ülve.
2012. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Azért az utóbbi időkben indokolatlanul magasak a jegyek, bérletek árai. Szerintem ha kicsit csökkentenék az árakat egy normális, elfogadható szintre többen meg vennék mint most. Sokan nem azért bliccelnek mert,de jó móka, hanem egyszerűen nem megfizethető.

Ha valaki mondjuk minimál bérért dolgozik abból vesz magának bérletet és netám még a kutyájának is..hát nem sok marad neki. Ezt mondjuk mindenki tudja, ki tudja számolni, de szerintem nem kéne szegény kérdezőt ennyire bántani, mert jogos a felháborodása szerintem.

Megoldás pedig nem nagyon van..

2012. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen igazad van, Bécsben 20-50 %-kal drágább a jegy, a fizetések meg olyan 200-300 %-kal többek. A bécsi metró szép, új, tiszta, a pesti metrót a kosz és a szentlélek tartja össze. A 3-as metró rendszeresen leáll, vagy éppen nekiáll füstölni. Kíváncsi vagyok, mikor láttál ilyet Bécsben, mert bizony a kinn élő ismerősöm nem éppen ilyen dolgokról számolt be.
2012. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%
kispalinak teljes mértékben igaza van.. Semmi gondom nem lenne 30 ezer forintot ( nekem kell egy 10 kmes kiegészitő (6 perc hévvel) ,erre 10 ezer forint (lenne) a bérlet +a bp.-i + még vennék a kutyámnak is) bérletre kib@szni ha 300 ezer lenne a fizetésem. Ki a fene tud elkölteni 20 ezer-30 ezret bérletre,mikor a minimálbér 70 ezer? nagy roha.dékok ezek . És ti pontosan azzal támogatjátok,hogy még drágbb legyen a bérlet,még kevesebb legyen a fizetés,hogy nem tesztek semmit hanem szó nélkül kifizetitek. Ha csak 1 napig,senki nem menne el dolgozni aki az éhenhalásra nem kap elég pénzt ,máris lenne változás. De ez addig nem fog bekövetkezni amig pl ti szinte könyörögtök,hogy szedjék el a pénzeteket amiért keményen dolgoztok.
2012. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!