Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet vegyek?

Milyen nyakörvet vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy pumi kutyusum, fél éves, nagyon mozgékony. Mikor sétálni megyünk nem akarja felengedni magára a pórázt. Rázza a fejét, a kezemet nyalogatja, toporzékol. Közben még bénázok is, hiszen a szőre megnőtt és sötét. Bent még eljátszadozom vele, de a téren, mikor megyünk haza (elengedem játszani a kutyákkal) nem valami jó. Most vékony, kicsi a nyakörve, nagyobb, vastagabbal könnyebb lenne?

Plusz mivel nyuktathatnám le?



2012. dec. 25. 21:13
 1/5 lovaska1 ***** válasza:
0%
Hámot vegyél, nagyon olcsón lehet kapni bármien méretben színben,és több fajtát a nyaköv nem mindig jó..és a hám kényelmesebb neki
2012. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon ellenzem a hámot, oltári nagy baromság. Nem tudom mióta sétáltok a kutyával, meg nem is értem a problémádat. Ne hagyd, hogy egy 6-7 kilós kiskutya kifogjon rajtad, olyan nincs, hogy nem engedi magára a pórázt, erősen megfogod és rácsatolod. Ha hisztizik nem kell vele foglalkozni, majd úgyis megunja, ha nem figyelsz oda rá. Majd ha rutinosabb leszel könnyebb lesz, nem kell emiatt lecserélni a nyakörvet, mert nem annak a hibája.
2012. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre nem nyakörv a megoldás, hanem az, ha megvárod, amíg lenyugszik, és a nyugalomért jutalomból viszed sétálni. Ezt egyszerűen úgy teheted meg, hogy vársz, nem beszélsz, nem mozogsz, csak vársz, amíg kihajtja magát, és megáll egy helyben. Akkor odanyúlsz, elkezded felrakni a pórázt, ha megint bedilizik, megállsz a mozdulatban és abbahagyod. Első alkalommal valószínű sokáig fog tartani, de ha következetes vagy, 1-2 hét alatt elmúlik az egész, főleg ha napközben is fogdosod néha minden ok nélkül a nyakörvét, leveszed a pórázt, csörgeted, szóval produkálod azokat az ingereket, amik a hisztit kiváltják belőle, és semlegesíted azáltal, hogy nem lesz séta a dologból. Ha ezek megvannak, teljesen felesleges lesz nyakörvet cserélni.
2012. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Hámom van, azzal könnyű, csak èppen eléggé húz. Nyakörvvel már szépen jön, hámmal viszont nehezebb. Igen, a rutinnal remèlem jobb lesz.
2012. dec. 25. 22:15
 5/5 lovaska1 ***** válasza:
Nem szabad hagyni hogy húzzon vagy valami
2012. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!