Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyát szeretnék,...

Olyan kutyát szeretnék, amelyik okos, szófógadó, bújós, sportos, de egyedül lehet hagyni, és őrző-védő tulajdonsága is van. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egyedül lakom, és nő vagyok ezért lenne fontos hogy őrizzen,lakásban lenne.
2012. dec. 28. 23:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
első kutyus lenne?
2012. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Egy szép, 45 (max 47) cm marmagasságú kan mudi, feszes háttal, mély mellkassal, csillogó, sötétbarna szempárral, csodálatos, hullámos sörénykével és olyan hosszú fülszőrrel, hogy gyöngyöt lehetne rá fonni. O.O :$

A többi lehetséges fajtáról elfeledkeztem, mert elképzeltem ezt a mudit. Nem volt szándékos, de ez van. :P

2012. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
labrador
2012. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Egy fizikailag-szellemileg lefárasztott kutyát,amelyik még a megfelelő helyen is van a rangsorban,otthon lehet nyugodtan hagyni egyedül...A szófogadás sem annyira fajtafüggő..
2012. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Az ÖV ösztönös, a legjobb kennelből is kerülhet ki olyan kutya, amelyik ezt a tulajdonságot nem hordozza. Ne a kutya védje a lakást, hanem a riasztó! Egy kutyával sajnos könnyen elbánik bárki, aki tényleg be akar jutni a lakásba.

A többi általad leírt tulajdonság pedig nem széria tartozék, hanem a neveléstől alakul csak ki. Ha okos, szófogadó, sportos, jól nevelt kutyát akarsz, akkor a legjobb, ha pénzt és főleg időt, energiát nem kímélve keresel egy nagyon jó sulit, ahol neked segítenek elérni ezeket a célokat. (Érdemes olyan sulit választani, ahol nem a póráz és egyéb eszköz teszi engedelmessé és jól nevelté a kutyát, vagyis ahol szabadon történik a foglalkozás is, a tanítás, gyakorlás is és a bemutatók is.)

Gondolom első saját kutya lesz. Ne egy nehéz, ÖV fajtával kezdd. Egy kevésbé domináns német juhász, esetleg egy könnyebb belga juhász fajta jó lehetne. Vagy ha nincs konkrét elképzelésed, a legjobb, ha menhelyről, fajtamentőktől hozol ki egy kutyát. Ha úgy sincs egy fajta, amibe beleszerettél és nincsenek komoly céljaid se a kutyával, akkor nem is biztos, hogy megéri neked 100-200 ezerért kiskutyát venni.

2012. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Úristen. mudi, LABRADOR???? Mi közük az öv-hez?!?!?!

Boxer, németjuhász.

2012. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Kávét ne főzzön? :D

Amúgy a szófogadás a nevelésen múlik, a bújósság a kutya egyedi, fajtától független jellemén, az egyedül hagyás szintén nevelés. Szóval egy intelligens, sportos, határozott kutyát keresel, akit aztán vagy meg tudsz nevelni, vagy nem. Szerintem kicsit magasak az elvárásaid. A kellően határozott kutya (amelyik hatékonyan őriz is) még határozottabb gazdát igényel, és legfőképpen szaktudást, hogy irányítható legyen. Ez persze kutyasulin is megszerezhető, de nem minden sarki iskolában, komolyabb sulit kell keresni, ami nyilván komolyabb pénz.

Egy fokkal jobban látom, ha nem csak kölyökben gondolkodsz, hanem felnőtt is szóba jöhet, akkor fajtamentőknél lehet érdemes keresgélned, ott ideiglenes befogadóknál vannak a kutyák, ismerik a jellemüket, meg tudják állapítani, hogy van-e neked való gondozottjuk. Kölyökkorban még sokminden lutri ezekből, a felnőttek jelleme viszont nemigen változik már.

2012. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

*Egy fokkal jobbnak látom a helyzetet


nem tudom, hova tettem a mondat többi részét... :D

2012. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
A mudinak méretéhez képest igen erős a fogása, amennyiben nem munkakutya VB-re meg IPO-ra készül a gazdi, ŐV-t simán lehet vele csinálni, s azért harapni, azt tud s igen bátor is. Másrészt nagyon bújósak. Harmadrészt igen könnyen kezelhető kutya a mudi, kezdőnek jobb, mint egy vérbeli ÖV. Úgyhogy igen, egy mudi megfelelne a kérdezőnek, s nem sok az elvárása sem.
2012. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a dobberman jutott eszembe. Èn vagyok az első válaszoló. Azért kérdezem, hogy első kutyus lesz e mert lehet így nagy falat lenne ez vagy egy ehhez hasonló fajta.
2012. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!