Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem ezt a sétáltatás...

Hogy kezeljem ezt a sétáltatási problémát?

Figyelt kérdés

Kutyám csak 1,5 hete került hozzám, előtte sosem volt sétáltatva, most tanuljuk. 8 éves. Gyönyörű szépen lábnál jön, ha rászólok már az úttestnél is megáll, mindezt póráz nélkül. A behívás is úgy 90%-ban működik már, szóval szépen haladunk. Persze csak extra biztonságos helyeken engedem el. :)


Egyetlen probléma van. Ha jön egy másik kutya, megtorpan és nem hajlandó tovább menni. Elvontatni sem tudom, még a jutalomfalattal csalogatás sem hat maximálisan. Néha kutya sem kell ehhez a jelenséghez, hanem csak úgy megtorpan és figyel valamit, de én nem látom mit. Ilyenkor nagy nehezen el tudom vonni a figyelmét, de tényleg nagyon nehezen.

Ezt csak a séta elején teszi. Eltelik 20-30 perc és utána jön mint a kisangyal, felszabadultan szaladgál.

Mitől lehet ez? Mit lehet tenni ellene?


Amúgy eddig vidéki kutya volt. Fajtamentőktől került hozzám, hol ugye nem tudják sétáltatni a kutyusokat, mert egyszerre 15 van ott, tehát csak a kertbe járnak ki. Így ő még csak most tanulja a városi létet.


Csak adjak neki időt és elmúlik? vagy van rá valami technika?


2012. dec. 31. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hagyd figyelmen kívül, és menj tovább, ne hívogasd, ne nézz rá, csak menj - feltéve, hogy tudod, hogy nem akar téged elhagyni, és ha nem ragadt volna le, követne. Ha látja, hogy szerinted nincs gond, talán ő is elhiszi, és utánad megy. De próbálkozni kell, így látatlanban nem lehet erre tuti megoldást mondani, max. ötleteket tudunk adni.
2012. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi az utcáról fogatunk be egy kutyust és ugyan ezt csinálta. Nagyon szépen csinál, de még néha most is megáll. Én mindig megyek tovább, nem is foglalkozom vele és akkor ő is megindul. Nem csalogatom csak megyek és úgyis jön. Ha látja, hogy a másik jön akkor ő sem habozik hanem suhan utánam.
2012. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ilyenkor még pórázon van, és hiába megyek tovább, mintha odabetonozták volna. Így tehát figyelmen kívül sem tudom hagyni, mert muszáj megállnom.

Elhagyni biztosan nem akar engem, nagyon hálás hogy vagyok neki, már most imád engem. Én vagyok az első rendes gazdija, és nagyon megbecsüli ezt.

De mivel a behívás még nem 100%-os, ezért nem merek még annyira eltávolodni tőle. Lehet hogy egy békés estén egy biztonságos helyen megpróbálom majd.

2012. dec. 31. 14:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz ;) Köss rá egy ruhaszárító kötelet, és már mehetsz is tovább, nem kell megállni.
2012. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szereztem kölcsönbe egy 3 m-es flexi pórázt, megpróbáljuk azzal. :)
2012. dec. 31. 17:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát az nem a legjobb eszköz ehhez, egyrészt három méter marha rövid, másrészt meg a flexi folyamatosan feszül, feszültséget generál a kutyában is. Egy egyszerű kötelet köss rá, többet ér.
2012. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. :)
2012. dec. 31. 19:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Még valami ötlet?
2013. jan. 2. 10:22
 9/16 anonim ***** válasza:
megoldási javaslat: fül mögé felhúzott nyakörv,vagy egysoros fojtó láncnyakörv,fül mögé felhúzva,és FIX-re visszacsatolva ( mint ahogyan előírásszerűen ,azt használni kell pl: a B.H vizsgákon). normál méretű 1,2 m-es póráz. séta előtti szokásos rituálék elhagyása,vagy megváltoztatása. séta indulásakor az irányt minden esetben te adod meg,és a séta ritmusát is te szabályozod: nem lassú ,sőt inkább kicsit tempós !),,abban a pillanatban amikor megtorpan ,azonnal fordulj az ellenkező irányba ( tehát vissza a kutya felé,majd a kutya mellett elmenve lendületesen mész tovább. azaz kb: 2 métert teszel meg ,amíg a kutya megtorpan ,de a lényeg ,megváltoztatod az irányt,így kizökkented a kutyát ( EZ EGYFAJTA LEBLOKKOLÁS,MIVEL NEM TUDJA MIT TEGYEN ,EGY HANG,EGY SZAG,EGY IMPULZUS PL: MÁSIK KUTYA FELBUKKANÁSA)majd pár méter séta után ujra megfordulsz. a gond az,hogy az erős ,nagyobb méretű kutyákat fizikailag nehéz kimozdítani,a leblokkoláskor felvett testhelyzetből,plusz ,még teljesen közömbösnek is kell lenned,tehát sem hanggal,sem szemikontattussal,sem érintéssel nem szabad a kutya tudtára adnod,hogy észrevetted a megtorpanást,magyarul: A VEZETÉSNEK,AZ IRÁNYÍTÁSNAK,A TE KEZEDBEN KELL MARADNIA! na,erre kell az a 2 méter! hogy lendületet vegyél,és a kellő pillanatban egy erősebb rántással kizökkentsd a kutyát,de mindezt úgy,hogy az ne tűnjön erőszakosnak,vagy ingerültségnek. egyszerűen a rántással jelzed,hogy TE NEM AKARSZ MEGÁLLNI! persze gyakorolni kell,de működik! a kutya fél az ismeretlentől,ez természetes ,de a félelem nem lehet erősebb ,mint a te irányításod!!
2013. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos tanácsnak tűnik, ki fogom próbálni!

Egyetlen dolgot nem lehet vele megtenni, a nyakörvet. Ő egy bántalmazott, mentett kutyus, akinek erről igen rossz emlékei vannak. Az első napokban nem is engedte elölről simogatni a nyakát, így hámot visel. Egyenlőre nem is szeretnék ezen változtatni, majd csak ha már szépen sétál. Akkor is csak valami könnyű szövet nyakörvet kap majd.

De a többi tanács nagyon jó, köszönöm! Remélem a nyakörv nélkül is működni fog. :)

2013. jan. 2. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!