Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos kutyusom,...

Van egy 3 hónapos kutyusom, erősen harap ha játszik és bevadul. Hogy tudom leszoktatni? F. élek hogy agresszív lessz

Figyelt kérdés
Bolognese

2013. jan. 1. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kicsi még, nem tudja, hogy meddig szabad elmenni, hogy mekkora a harapása stb. Most próbálgatja. Neked pedig következetesen kell terelgetned, hogy egészséges, kiegyensúlyozott kutyává nőjön fel.
2013. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A harapás akkor rossz, ha fáj is neked. A kölykök szokták egymást harapdálni, sőt az anyjukat is. Az anyakutya, ha már elege van vagy már durvul a játék akkor egyszerűen feláll és otthagyja a kölyköt. Tehát neked is célszerű ezt tenned. Ha harap és fáj, akkor felállsz, otthagyod és nem is nézel rá, ha jön akkor hátat forditasz neki.


Ha megrág dolgokat, akkor vegyél neki egy füstölt marhalábszárat. Ezen elmolyol majd jópár napig. Ezen felül ne legyen sok játéka és ezek se legyenek mindig odaadva neki. Plusz a rongálás általában az unalom jele, tehát több séta, foglalkozás is segithet a dolgon.


Ezen felül, ha tudod vidd kutyaoviba, van pár hely ahol ingyenes, mig máshol fizetős... (pl az Alfa kutyaiskolában ingyenes:))

2013. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, erősen rászolsz, idővel megtanulja. De ne hagyjd ott, mert a Bolognese sértődős fajta. Ha megharagszik, akkor nehéz lesz kibékíteni. De ebben korban ez normális. Mutasd meg ki a főnök, de szép szóval.
2013. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Állandóan vele foglalkozunk ő a család kedvence, ezzel eltudom rontani a nevelését? Fáj ahogy harap akkor picit összefogom a száját és ott hagyom mintha haragudnék érte.Ez jó?
2013. jan. 1. 12:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem sértődős fajta
2013. jan. 1. 12:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Még tedd hozzá a NEM szót igen nyomatékosan.
2013. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2013. jan. 1. 15:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan h sertodos fajta! A kutyak nem emberek naluk nincsenek ilyen fogalmak csak osztonok. Tehat a sertodesrol se kell tartani, helyette inkabb az osztoneit kell megszolitani. A szaj osszefogasa szinten nem jelent semmit a kutyaknak, hiszen ilyet nem szoktak egymasnak se csinalni. Hidd el eleg ha ilyenkor felallsz es ott hagyod. Aztan par perc mulva hivd oda magadhoz es simogassad meg, ez telekesen elegendo es megfelelo megoldas.
2013. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja es meg valami. Az sose baj ha sokat foglalkozol a kutyaddal, de ha ez annyit jelent h egesz nap simogatjatok es az oletekben ul akkor az nem neveles hanem kenyeztetes.. A ketto kozott pedig van nemi kulonbseg.:)
2013. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

ma 16:13

Nocsak, nem ér semmit a száj megszorítása? Akkor bizony igen sok kutyám hibás, mert ők ezt nem tudták. Nem egy nj-t neveltem fel úgy, hogy rászorítottam a pofijára, amikor harapott. Igen gyorsan megtanulták azt, hogy nem és azt, hogy finoman.De hát ezek még a régi fajta kutyák voltak :))

2013. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!