Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legjobb második...

Mikor a legjobb második kutyát bevállalni?

Figyelt kérdés
Első kutya most volt 1 éves, már egész jól viselkedik, ül, fekszik, marad, stb., sétával van még kis gond, de nem vészes, csak nem laza a póráz. Nyárra gondoltam második kutyát, vagy várjak még? Azt sem akarom hogy túl nagy legyen a korkülönbség köztük.
2013. jan. 1. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A nyár az jó csak vigyáz,hogy ne legyen féltékeny a mostani.
2013. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A korkülönbség annyira nem számít, inkább az a lényeg, hogy az egyik kutya meg legalább nagyjából "kész" legyen, legyetek túl a kamaszkor durva részén, hogy ne kapj idegbajt a két "rossz" kutyától. Szerintem 1,5 éves kor az elég jó, addigra te is érzed, mi a kutya tempója, belefér-e még egy az életedbe, meg rá fogsz érni a másikra kicsit jobban koncentrálni.
2013. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól van nevelve mindegy, de talán minél fiatalabb, annál gyorsabban elfogadja.
2013. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az már elég. Igazából nem nagyon számít a korkülönbség, egy idősebb kutya is lehet játékos, de igazad van két nagyjából egy korú kutya jobban elvan együtt.

De te érzed mikor vagy kész új kutyust vállalni.

2013. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most még minden kutyát imád, meg van őrülve értük, és félek nehogy ez elmúljon és ne fogadja el a kicsit. És már nagyon jól viselkedik, itthon lehet hagyni pár órára egyedül, nem bánt semmit, csak alszik. Amikor elvisszük túrázni és póráz nélkül futkározik, akkor mi próbálunk vele játszani, de az mégsem olyan mint amikor két kutya játszik. Ha találkozunk egy barátságos kutyával és a gazdája engedi játszani, akkor olyan boldog szokott lenni. :)
2013. jan. 1. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém most lesz egy éves és én most vettem mellé egy 11 hetes kölyköt. Szerintem ideális korkülönbség. Nagyon húz, vagy csak időnként? Enyém is hajlamos húzni, de párszor hátraarc és abbahagyja. Ja és egyetlen gyengéje van, ha macskát lát... akkor nem mindig bírja megállni, hogy ne rohanjon oda, sajnos. De, ha a középfokot is megcsináljuk, akkor ilyen nem lesz többé!
2013. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Harangvirág2 válasza:
Szia! Nekünk most 5 éves kan labradorunk van. Ő kicsiként nagyon rossz volt. Munka és suli-időben sokat volt egyedül és unatkozott, mindent de tényleg mindent szétszedett XD. Úgy 3 éves korára "komolyodott" meg (megjegyzem a normális séta soha nem fog menni). Ismerősök által most az összel kaptunk egy szuka bulldogot. Nagyon jól megvannak, a nagy kutyánk imádja a kicsit, egyszerűen mindent megenged neki, akár a szájából is kitépheti az ételet. Nagyon sokat játszanak együtt. Az elején a bulldog még kicsit durvábban is oda-oda kapott, a nagynak sokszor sebes volt a nyaka, de a labink még rá sem morgott. Persze ezt már nem csinálja. Nem tudom ez mennyire fajta vagy kor függő, szerintem inkább a kutyák személyiségén illetve nevelésén múlik. Szerintem inkább "öregebb" kutya nevelésén és személyiségén függ a dolog, tőle les el sokmindent a kicsi.
2013. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!