Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip ellenzők! Szeretnék erre...

Ratata kérdése:

Chip ellenzők! Szeretnék erre komoly válaszokat kapni?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok ha autótok elé ugrana egy chip nélküli kutya és nagy kár keletkezne a kocsiban és hiába a kutya gazdájának kellene kifizetni a kárt mindenki letagadná, hogy az övé? De ha be lenne chippelve akkor kiderülne kié és megtérítnének a károdat. Vagy ha egy chipezetlen kutya megtámadná a gyereked és nem tudnának felelősségre vonni a gazdát, ilyenkor jó lenne a chip nem? Amúgy nagyon sok szegénynek mondott ember cigizik ha egy pár napot kevesebbet szív simán kijön belőle egy chippezés ára erről mi a véleményetek? kötekedő trollok kíméljenek szerintem igenis komolyak ezek a felvetéseim

2013. jan. 3. 21:59
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
a közteres embernek az lett volna a dolga hogy sintert hívjon akinek az a dolga hogy befogja őket ,a sztori amit írtál nem értem mire vonatkozik mert pont a chipelés szükségességét igazolja.mert ilyen esetben a sintér befogja elszállítja és ha van chip akkor már meg is van a tulajdonos
2013. jan. 4. 09:05
 22/51 anonim ***** válasza:
79%

Jó a kérdés, eddig ezeket az érveket még nem hallottam. Valóban meggyőző és igen logikus. :)

Viszont már szörnyen unalmas ez a téma... Tök mindegy mit írsz nekik, úgysem fogják elfogadni, már csak azért sem.... Tudod, írhatsz te itt bármit, az emberek 90%-a képtelen belátni ha téved valamiben, akkor se ha legbelül sejti.

2013. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hogy a közteres görény mit csinált a végén, MI hazavittük a kutyáinkat. (az akkori kanok közül 1-et nyáron, 2-őt ősszel és télen is láttuk ugyanott, a harmadik már elég rozoga és öreg volt akkor is...)

Egyébként itt ezután sem fog segíteni ezeknek a görényeknek senki sem és a fél kóbor kutyáknak meg hiába mondogatja bárki, hogy várja meg a sintért... elmegy amikor akar. A görény meg a közelükbe sem mer menni nehogy megharapják (bár ha nem szukával vagy, akkor jámbor nagy mackók, többször is simogattam már ilyen kutyákat).

2013. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Igaz Állatbarát ***** válasza:
19%

Aki figyelmesen vezet,

az észreveszi,ott egy Kutya,és

ha állatbarát,akkor lassít.

Így megúszható a baleset.

Sok a figyelmetlen és

a száguldós sofőr,

általában

mindig az ilyenek okoznak

balesetet.


Egy normális szülő

megtanítja a gyerekét,

idegen Kutyához ne nyúljon.

Ha a gyerek szótfogadatlan,

akkor magára vessen!

2013. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok troll és nincs kocsim se amit egy kutya össze törne. Bár arra kiváncsi vagyok mekkora kutya képes totál károsra törni a kocsit? Persze megértem az érveidet, mert van bennük igazság, de akkor a nagy kutya pártik és értsék meg azokat akik nem engedhetik meg maguknak a plusz 3500 ft- vagy esetleg ennek a háromszorosát. Szomorú tény de vannak akik nagy szegénységben élnek és erről nem ők tehetnek. Tudom akkor nem kell kutyát tartani, de ha már évekkel a rendelet előtt megvolt a kutyus és a szívükhöz nőt, akkor mit csináljanak? Üssék agyon, vagy dobják ki az utcára? Mert lehet hogy fussa ételre a kutyának meg a számlákra, fontosabb kiadásokra, de mi van ha pont erre a chipre már nem jut. Az még nem jelenti azt hogy nem szeretik a kutyát, és nem gondoskodnak rólla. Ezért nem szabad senkit lenézni vagy ítélkezni felette, mert nem tudjuk mások hogy élnek.
2013. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 zsuzsabazsa ***** válasza:
58%

Jó dolog a chippezés abban az esetben ha itt meg is állna a dolog.


Ez a kezdet. Azzal fog folytatódni, hogy az emberekbe is fognak rakni sőt már a csecsemőkbe is amikor megszületnek.

Mindenkiről mindent fognak tudni. A modern mobilokba is lehallgatókat és felvevőket is raknak bele, úgy hogy a tulajdonosuk még nem is tudja. A legmodernebb tévékbe is kamerákat szerelnek, hogy lássák mit csinálunk.


A kutyák chippezése még csak a kezdet.

2013. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
21%
Legveszélyesebb kutya, az aminél egy macska is nagyobb, ez ám a veszély forrás!
2013. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
2013. jan. 4. 20:02
 29/51 A kérdező kommentje:

25-ösnek nagyon sok szegény embert ismerek.van sok olyan aki ha visszafogná a piát és a cigit 1 hétre tehát nem letenné csak visszafogná-akkor simán ki tudná fizetni

gondolkozzatok már aki 1szeri alkalomra nem tud kiszorítani 3-4 ezer ft-ot az nem is akar ennyi.

2013. jan. 4. 20:08
 30/51 anonim ***** válasza:
80%

17es scifisnek annyit, hogy szerinted 1913 január 4-én egy ember ülve a szénaágyon gyertya fény mellett elhinné azt hogy Én most egy centi vastag szerkezetet nyomkodva az ágyamból üzenetet hagyok a nagyvilág számára, és épp kioktatom a kortársam a technika haladásáról?

És Te most ebben a jelenben nem hiszed el azt, amit már most meglehetne valósítani?


A kérdező meg komolyan azt hiszi hogy aki cseréli a kutyát és vagy kidobja és van benne chip (aki ilyen az már eleve nem rakatna bele csippet pont ezért), akkor az majd nem fogja kidobni?

Kidobja, a menhely befogadja és ha megkeresik a gazdát akkor az meg letagadja és ennyiben marad az egész.

Ne legyünk már naívak ennyire, és ne tereljünk már állandóan ilyen szélsőséges esetek felé direkt elferdítve a témát.

A Csip nem fog semmilyen problémát megoldani csak arra jó hogy benne legyél egy rendszerben és valaki ellenőrizni és irányítani tudjon.

Valaki írta hogy a közteres a rendes gazdákat ment cseszegetni és vért szívni ahelyett hogy a valós feladatát végezte volna.

ENNYI ! ERRŐL SZÓL AZ EGÉSZ ! ÉRTSÉTEK MÁR MEG ! ANNAK A VÉRÉT AKARJÁK SZÍVNI AKIÉT LEHET ÉS HAGYJA ! Mert mint a példa is mutatta a kóbor kutya megmaradt a gazdát meg már lehúzták volna...

Aki akarja az maradjon birka és hagyja hogy a juhász terelgesse és lenyírja.

2013. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!