Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen annyi kóbor kutya...

Egyszerűen annyi kóbor kutya van kint az utcán, hogy nem tudok kimenni a buszmegállóba! Így nem tudok rendesen bejárni dolgozni. Kutyák meg csak szaporodnak, viszont mindenki tagadja hogy az övé lenne. Mit tudok tenni a kutyák ellen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 05:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire veszélyes a helyzet, akkor szerintem a rendőrségnek is szólhatsz nyugodtan. Nem lehetnek a kutyák felügyelet nélkül az utcán, még csak nem is sétálhatnának póráz nélkül.

Ez azért nem a legjobb megoldás, mert ha mégsem figyelnek rájuk jobban a "gazdáik", így a kutyák nem menhelyre kerülnek, hanem valószínűleg a sintér viszi el őket, ami sokkal rosszabb. De még mindig inkább mint hogy megsérüljön valaki... És így esetleg új, normálisabb gazdához is juthatnak a kutyusok, ha még meg lehet őket nevelni...

2013. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Állatvédő szervezeteket, vagy menhelyeket keressél fel: [link] (Nyíregyháza)

Vagy facebookon:

Állatvédőrség,

Tetovált Állatmentők,

Radikális Állatvédelem

2013. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm,ezeket a biztató szavakat...igen.. lány létemre 4éve igy járok ki a buszmegállóba..számát sem tudom hányszor nem tudtam emiatt bemenni gyakorlatra...felőlem vigyék altassák el őket,az lenne a legjobb...nincsenek beoltva sem!! nemrég fényes nappal mentem hazafelé és ugyanez a pitbull elöttem marcangolt egy fiut a földön,én lefagytam és ugy jött ki egy ember és kapával zavarta el a kutyát...többször szóltam már itt a lakosoknak, a válaszuk "menjél nyugodtan nem bántanak azok"
2013. jan. 4. 19:49
 14/19 nanning válasza:
Dobj nekik kenyeret
2013. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
és minden nap vigyek magammal kenyeret? egész évben???? még etessem is őket? inkább rászánom a pénzt és elvitetem mindet!!
2013. jan. 4. 22:58
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak szeretet és kaja kéne nekik, meg persze odafigyelés...nem ők tehetnek róla :( az országos Állatvédőrség tud neked segíteni, vedd fel velük a kapcsolatot mindenképpen
2013. jan. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

meg kellene érteniük az embereknek hogy ilyenkor sem az elfutás , sem pedig a kövel vagy egyéb tárgyal való fenyegetőzés dobálás nem segít a helyzeten. sőt inkább csak ront. általában ezek a kutyák nemigen akarnak törődni az emberrel, vagy csak megszagolni. ha fenyegetünk egy kutyát természetes hogy megvédi magát, a pitbullról nem is beszélve. ugyanez ha elfutunk, mindenképpen utánnunk ered, még a saját kutyánk is. régen mikor gyerek voltam én is féltem minden kutyától, ha kiszaladt egy ordítva tekertem a biciglit és csodálkoztam hogy nekiestek a lábamnak. mikor már egy kissé nagyobb voltam egy lovarda mellett hajtottam el a biciglimmel és egy hatalmas kutya a lovardából üldözőbe vett, hát én tekertem mint állat és mikor hallottam a böhöm kutya hangját egyre közelebb félelmemben fékeztem megálltam és arcomat eltakarva vártam jöjjön a vég. pár pillanat mulva rájöttem hogy nem hallok semmit, óvatosan kitekintettem majd hátra és a kutya nem volt sehol. nem esett semmi bajom. ha viszont tekertem volna és utolér az biztos hogy lecimbált volna a bicigliről.

amikor már dolgoztam volt az utcánkban egy bazi nagynémet juhász kissebségi emberek kutyája volt. egyszer mikor éjszaka mentem haza a munkából mit ad isten ez a kutya elkezdett morogva ugatva jönni felém, hát mit volt tenni, megálltam, nem mondom hogyne lettem volna betojva, nagyon is. iszonyú nagy feje volt. szóval ez a kutya megszagolgatott, majd álldogált mellettem, talán ekkor már meg is simogathattam volna de nemigen akartam kockáztatni, szóval kb két perc mulva elkezdett elmenni az ellenkező irányba én meg szépen sétáltam tovább.ennyi.


nem árt tudni hogy az emberek ilyenkor lemerevedve, feszült testtartással vizslatják a kutyát, esetleg a szemébe is lesnek. nos ez a kutyáknál a támadás előtti testbeszéd, nem csoda ha nekiugrik a szerencsétlen embernek föleg ha még egy kis kővel is megszórják. az az állat nem csinál semmit csak battyog az utcán aztán jön az ember aki támadni akar. kevés az a kutya amelyik tényleg minden ok nélkül nekiessen az embernek. attól még nem agresszív mert mi téves üzenetet küldünk felé.


figyelmetekbe ajánlanám ezt a videót


tökéletesen látható hogy az ember miatt történt minden. egy vadidegen a fejére teszi a kezét, enyhén még ütögeti is (paskolja), a kutya reakciója is tökéletesen látható mindeközben: hátracsapott fülek, ide oda néz, nyaldosás, nemigazán érti mi történik vele és mit akar tőle ez az idegen. és ha még mindez nem volna elég az ember fölé magasodik mélyen a szemébe nézve, egyértelmű felhvás.


https://www.youtube.com/watch?v=PHLnjiISsOo

2013. jan. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

@17


Az esetek többségében igaz amit írtál, viszont állatokról van szó, amelyek nem mindig kiszámíthatóak, különösen a rossz körülmények között tartott állatok agresszívak és kiszámíthatatlanok.

Egyébként pedig nem ez a normális módja az állattartásnak, bár ezt nem nevezném annak, hogy hagyom hadd menjenek amerre látnak és másnak problémát okozzanak. Az elvadult, emberre veszélyes háziállatokat pedig el kell altatni, azokból nem igazán lesz már háziállatnak nevezhető, kezelhető példány. A tulajdonosaikat pedig szankcionálni kellene, olyan módon, hogy érezze, hogy az büntetés.

2014. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerezz egy gázpisztolyt és közelről lőjj a pofájukba, már maga a hang is riasztja őket.
2014. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!