Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csirkeallergiás a kutyám,...

Niki 258 kérdése:

Ha csirkeallergiás a kutyám, mi segíthet rajta? Elég ha nem adunk neki csikehúst? És álltalaban mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor se konzervben, se tápban ne adjatok neki csirkáset. Mindig nézzétek meg, mi az összetétele.
2013. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak csirkehúst nem szabad adni neki, de olyan tápot sem, ami csirkét tartalmazhat!

Tünetek lehetnek bélgyulladás, bélfertőzés, de a fül, pofa végtagok, végbélnyílás körüli viszketés és extrém vakarózás, szőr hullás, gyulladásos foltok, illetve bőr gyulladás.

2013. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
szerintem is de vidd el állatorvoshoz ő ad sztem neki vmi gyógyszert.
2013. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, nem adsz neki csirke húst tartalmazó eledelt. 2-3 hét alatt jön helyre.

A miénk az összes baromfi minden származékára allergiás, így tápot is nehezen találunk neki. (Az olyan sem jó amiben már csirkehamu, vagy zsír van, ez az extrém esete az allergiának, van olyan allergia, mikor csak a fehérjére allergiás az állat) Lehet hosszú folyamat lesz, amíg megtaláljátok a megfelelő tápot a számára.

A miénknek csirkétől a hátán egy hatalmas vörös, gyulladt, forró folt jön ki a hátán, ami nem viszket. Sokára jöttünk rá, hogy ez az allergiája miatt van. A kacsától meg megy a hasa.

De tünet lehet még, hogy a talp párnák között, hónaljakon, füleken lévő gyulladt bőr, ezeknek viszketése. Hirtelen ennyi, ha valamit kihagytam, valaki majd úgyis leírja :)

2013. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tüneteket előttem jól írták.


Herceg Brigitta! Minek válaszolsz, ha halvány fingod nincs, hogy mi az a csirkeallergia? Allergiára nincs gyógyszer, ami meggyógyítja, esetleg szteroidos injekciót ad neki az állatorvos, hogy ne viszkessen annyira, de én ezt nem ajánlom.

Sokan esküsznek a BARF etetésre, az mondják, hogy egy idő után megszűnik az allergia, én nem próbáltam.

2013. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én BARF-ozok és bár nekem egyik kutyám sem allergiás semmi ételre, de valóban sokkal egészségesebbek, fittebbek, mozgékonyabbak, mint régen. Van ismerősöm, akinek a kutyája szintén allergiás volt valamire (egyetlen teszt sem mutatta ki, mire), állandóan szétnyalta a lábát, a BARF etetés náluk is segített. Mikor kicsit visszatért a tápra, azonnal jöttek újra a tünetek.
2013. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a saját allergiámból tudok kiindulni, gluténérzékeny vagyok, ami azt jelenti semmilyen gabona tartalmú, vagy nyomokban gabonát tartalmazó dolgot nem ehetek, gondolom így van a kutyáknál is a csirkével. Én a helyedben inkább főznék neki kaját, előtte elolvasnám az összetevőit az esetleges párizsinak vagy akármilyen fehérjének, amit beleraksz, akkor biztos lehetsz benne, hogy semmi olyan nincs benne, aminek kell. De szerintem lehet kapni speckó tápokat is erre.
2013. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van csirke fehérje allergiás kutyám. Tulajdonképpen ha vidéki csirkét eszik nem allergiás semmi baja , csak akkor jön ki ha gyors növesztő táppal etetik a csirkét! Tehát nem is igazán a fehérjére allergiás!
2013. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!