Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagyon szeretnék egy...

Nagyon nagyon szeretnék egy kiskutyát de a szüleim nem engedik? Mar mimdent bevetettem sirtam kerleltem igérgettem de semmi!

Figyelt kérdés
12 eves vok 6 eve kutya az almom mindent tudok roluk allatorvos szeretnek lenni olvasok tvben nezek kutyakrol mindent kerteshazben lakunk hetalvo vok de koran felkelnek tanitanam ot!?de nem engedik mert megyunk nyaralni de en nemmennek es setaltatnam!! meg a nagymamam az egesz hiba forrasa mert ossze fossa a viragait!! elegem van!! kaptam egy macskat azt is ellenezte o most meg annyira szereti hogy kenyezteti meg minden!! segitsetek rajtam!!!!!!
2013. jan. 4. 20:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

*vagyok.:)

Nos én kiskoromban leírtam anyuméknak, hogy miben lenne előnyös egy kutyus, pld megtanít a felelősségre többet leszel kint, nem fogsz állandóan gépezni te fogsz róla egyedül gondoskodni (nem kell szüleidnek szedni a kutya sz*art :3 )..balblabla

vagy pld nekem mindig azt mondták szüleim, ha hozok akármennyi 5-öst akkor TALÁN beszélnek róla.:DD

2013. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
állapodjatok meg abban, hogy ha kitűnő tanuló leszel évvégén, akkor kapsz egy kiskutyát nyáron. ehhez bizonyítanod is kell, és látni fogják, hogy komolyan is gondolod. és sosem árt a kitűnő bizi.
2013. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Nekem 4 év alatt sikerült meggyőznöm apukámat, hogy kapjak két tengerimalacot, de előtte még kaptam egy hörcsögöt és teknőst. Szerintem is jó ötlet, ha elmondod vagy leírod, miért érdemes kutyát kapnod, például hogy azok a gyerekek, akiknek van háziállatuk, kevésbé lesznek depressziósak, sőt sokkal boldogabbak, és ha van egy kutyád, akiről csak te gondoskodsz, akkor egyre felelősség teljesebb leszel. Tarts ki, lehet hogy 1-2 év múlva kaphatsz, de semmiképp se hisztizz, meg ne törj zúzz a lakásban, mert így kevesebb rá az esélyed. Drukkolok:)
2013. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

13 vagyok ugyan ez a helyzet...én is állatorvosnak készülök blabla. Nekem sem engedik a kutyát bár mi panelban lakunk mindig van valami kifogásuk. Amúgy egy kutya tényleg nagy felelősség, nem csak sétáltatni meg úgy hogy tanítani kell hanem szocializálni, nevelni. A szüleid szerintem nem gondolnak téged elég felelősségteljesnek, elég határozottnak és magabiztosnak a feladatra. Ráadásul a kutya sok pénz kb. 300 000ft-ban van benne a kölyökkora(márha fajtatiszta).

Meg azért is félnek, hogy egyszer majd megunod mert most fognak jönni a fiúk, a bulik és minden más az életedben, továbbtanulás egyszerűen nem lenne elég időd szegényre. Ráadásul egy kiskutya felnevelése tényleg nem piskóta nagymamámnál vannak kutyák és ugye amennyire tudom nevelem őket és mindent elmondok nagypapámnak, hogy csináljon. Hála istennek így megtapasztalhatom nagyjából, pl. ha nagymamámék nyaralnak, hogy milyen egyedül eltartani 4 kutyát. Elég nehéz még egy is.

Amúgy megmondhatod nagymamádnak és a szüleidnek, hogy a kutya nem fossa össze a virágot, a mieink is egy helyre kakálnak, ráadásul ha sétálni viszed akkor ott végezné a dolgát és mond meg, hogy kerítsék el a virágokat vagy ígérd, hogy majd szeded a végterméket. Amúgy ha jó fajta táppal van etetve a kutyus és kialakul benne egy napi rutin akkor csak séta közben kakkant, persze ehhez eleinte rengetegszer kell sétálni vinned. Meg ugye van lapát és fel lehet szedni. Hidd el mindenre megtalálod a választ. Bármi kifogást találnak menj fel a netre és keresd! Talán így látják, hogy nagyon elszánt vagy és konyítasz valami a témához is. Ha már nekem nem jön össze akkor neked hátha! Sok sikert, hiszen adott már a kert is!

Én a helyedben nem adnám fel hosszú harc nélkül!

2013. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Jaj és mond azt hogy jobbak lesznek a tanulmányi eredményeid(ez nem csak ígéret tényleg így van), ráadásul a kutya simogatása nyugtató.
2013. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 ratata ***** válasza:
27%
már hogy lenne benne 300 ezerbe a kölyökkora ezt ki mondta neked?
2013. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem bántásból írom..

De hidd el hogy ha nyaralni mennétek már nem lenne ám olyan nagy kedved otthon maradni, de korán kelni se csak hogy tanítsd. Most persze máshogy látod.. Én is voltam 12 és én is azt hittem hogy a kutyáért majd mindig korén kelek és mindig ő lesz az első de ahogy nőttem örülök hogy nem kaptam meg mert tudom hogy egy ideig óráig tettem volna amit kell de ahogy majd fontosabbak lesznek a bulik, pasik/csajok a barátok a tanulás stb stb már nagy teher lesz egy kutya és ezt a szüleid pontosan átlátják. Egyébként meg a kutya kölyökkora ha az ember felelősségteljesen tartja alsó hangon is 300 ezer.. Egy kutya nagyon nagy felelősség, várj amíg a saját lábasra állsz és te dönthetsz minden dolgodban.:)

2013. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 ratata ***** válasza:
írja már le valaki tételesen ezt a 300 ezret mert kíváncsi vagyok rá
2013. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Ne add fel, vess be mindent! Amikor gyerek vtam ugyanez volt a helyzet, lett egy kutyám, de aztán megrágta az ajtót és odaajándékozták másnak a szüleim.

Most 24 vagyok,és megvettem álmaim kutyáját (: Lakásban tartjuk a párommal.

Ha fajtatiszta Törzskönyves kutyát szeretnél, az valóban drága mulatság. Mondom az átlag költségeket.

A kutya ára (az enyém egy beagle) 60ezertől kezdődik - ez a minimális ár- ha pl ismered a tenyésztőt

oltások: 5 darab kölyökkori: darabja 6ezer

Felszerelés;játékok,fekhely,sampon,spot on, póráz,nyakörv

Minimum 25-30ezer

Feltételezhetően elkap egy-két betegséget (főleg, ha nagyvárosban laksz) ha ügyeletre viszed, az 12ezer vizsgálat nélkül vagyis 12e+kb5ezer vizsgálati díj+gyógyszer,

ha nem ügyeletre viszed csak sima dokihoz, akkor 5000(vizsgálatonként) + egyéb gyógyszerek, ha fogat kell neki húzni mert rosszul jött ki akkor altatás+RTG+műtét:13ezer

Táp: havi 5-20ezerig terjed táptól függően, de gondolom nem tescos táppal eteti aki jóérzésű gazda

és 1000 meg 1000 dolog van amire pénzt szánunk csak, hogy boldog kiegyensúlyozott kutyánk legyen.

Pl kutyasuli, ha olyan fajta akkor kozmetika, hidratáló hab amitől nem szárad ki a bőre stb...

Viszont egy szerető társ minden pénzt megér (:

De az tény, hogy kutya=boldogság=váratlan kiadások tömege

2013. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 ratata ***** válasza:
ha örökbe fogadsz menhelyrol chipezett,oltott kutyát már sokkal olcsóbb, de oltási program is kevesebb lehet egy olcsóbb dokinal ha kis termetű a kutya az etetese is olcsóbb jó táppal is,játékok,nyakörv póráz simán kijön 10 ezer alatt az én tapasztalatom szerint nem törvényszerű hogy tízezreket kell orvosra költeni nem mindegyik beteges ergo 100 ezerből is simán kijön. szerinted egy menhelyen mennyit költenek egy átlag kutyája? nem attól lesz valaki jó gazda hogy 100 ezreket költ a kutyara.
2013. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!