Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi Juhásznak játék a...

Kaukázusi Juhásznak játék a kenelbe?

Figyelt kérdés
Milyen játékot tudnék neki betenni ami továbbtart 2 napnál? én mindennel próbálkoztam gumicsont meg amiket ajánlottak h azzal sokáig ellessz hát max 2 nap és darabokra volt szedve valami kellene h ne a pajta meg más egyéb rongálása legyen az ami lefoglalja! A válaszokat előre is köszönöm!
2013. jan. 5. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha betennél neki egy vastagabb fadarabot? azt rághatná amíg bírja. Ha szétmegy, akkor lehet pótolni
2013. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Esetleg olyan Kong, amibe jutalomfalatot lehet tenni? Amúgy kétlem hogy bármivel is sokat játszana egymagában a kennelben. A legjobb lenne ha szabadon lehetne, a kutya nem alkalmas arra, hogy állandó jelleggel kennelben legyen tartva, ezt az is jó bizonyítja, hogy rombol.
2013. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mennyit van kennelben egy nap?

Mekkora az a kennel?

Mennyit sétáltatod, tanítod, játszatod naponta???


Egy kutya megőrül az állandó bezártságtól, a kau, akinek hatalmas területigénye (nem mozgásigénye!!!) van, egyenesen elvadulhat!!!

A nap legnagyobb részét a kertben szabadon töltse, mellette napi legalább 1 órás aktív sétára plusz tanításra van szüksége MINDEN kutyának!

2013. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tök mindegy mit adsz neki, amíg nem viszed el rendszeresen sétálni (lehetőleg mindig új területekre), vagy nem biztosítasz a számára megfelelő méretű saját területet. mozgásra és ingerekre van szüksége, hogy az ösztöneit le tudja vezetni. ezek a kutyák képesek egész nap járőrözni, ellenőrizni a revírjüket, erre vannak kitalálva, meg persze arra, hogy veszély esetén eljárjanak a terület védelmében.
2013. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kennelbe? Egy territoriális őrkutyának, akinek lételeme, hogy hatalmas területeket őrizzen és járjon be naponta? Inkább őt kellene kivenni onnan és szabadon engedni az udvarban plusz naponta 10-15 km séta.
2013. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a kauk és a hozzá hasonlók nem hoznak vissza botot, nem labdáznak, és nem játszanak ilyesmikkel.

Nyilván a tied azért teszi mert baromira kivan akadva hogy a gazdája nem tudja hogy a lehető legjobban kib@szik vele avval hogy az egyik legnagyobb terület igényű pásztor kutyát, becsuk egy kennelbe mintha az valami csirke lenne, és még csodálkozik hogy a kutya tüntetőlegesen mindent szétrág.

Ember utána olvastál ennek a fajtának?

Arra vannak hogy konkrét hegyoldalakat, pusztát őrizzenek és nem arra hogy 2x2 méteren sínylődjenek.

Mintha egy klausztrofóbiáson csodálkoznál hogy miért kap rohamot egy koporsóban.

És nem akarlak ijesztgetni de az ilyen kutyák kattannak meg, és szednek szét valakit, leginkább azt aki becsukta őket oda.

2013. jan. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos tisztáznám h a napi séta játék stb megvan rendszeresen szinte egész nap kint van de ha kint van ha bent csak rombol és ezellen kellene valami ami lefoglalja mert sajnos a nap 24 órájában nem tudok vele lenne!
2013. jan. 6. 21:21
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek!! Utána volt olvasva tisztába voltam a lehetőségeimmle!!Nagy udvarom van a kutyának minden feltétel adott a normális élethez de sajnos nem egyedűl vagyok ezen a területen ezért kellett a kenel ami nem 2x2!!
2013. jan. 6. 21:25
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mennyi idős?

Ezek szerint nem elég neki a napi foglalkozás, ha így rombol. Sétánál gyors tempóban menjetek, adj neki feladatokat és találj egy helyet, ahol póráz nélkül is futkározhat: futtató, erdő-mező, park, bármi.

2013. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

lehet, hogy rendszeres, de a jelek szerint kevés.

tudom milyen az, amikor egy energiában dúskáló kaukázusi rombol (címszavakban: konyhaablak, bejárati ajtó, egy visszapillantó, több pár cipő, gumicsizma, egy komplett anyósülés, néhány nyakörv, tucatnyi díszcserje stb...), ha fiatal, akkor ez mondhatni benne van a pakliban, ha nem, akkor marad az első megállapítás: kevés neki. a nagy területen egyébként egy kaukázusi esetében hektárokat értünk, 1-2 hektáron ha szabadon mozoghat, akkor már nem is annyira szükséges a séta. de 100nm olyan neki, mint más kutyának a kennel...

séták alatt próbáld ingerdús környezetbe vinni, úgy jobban fárad, mint a sima futástól. ha edzésbe jön, akkor egész nap is futtathatod, nem fog elfáradni, max nyár közepén fog egy picikét lelassulni, inger kell neki, hogy fejben is fáradjon. próbálkozhatsz tanítással is, valamennyit attól is fárad a pszichéje, plusz szófogadóbb lesz. a játék ugyan úgy fölösleges neki, mint a labda, mindenre rá fog unni hamar és visszatér a kedvenceihez.

2013. jan. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!