Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja azt, hogy a...

Mi okozhatja azt, hogy a kutyámnak nagyon büdös a lehelete?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti nyaldosni az emberek kezét, akár lábujját és azért kissé kellemetlen, hogy szagok maradnak utána. Esetleg tud valaki valami módszert arra, hogy ez a "bűzös eset" megszűnjön. Tényleg nagyon jól jönne, mert a kutyát társaságba is rengetegszer visszük.
2009. aug. 27. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az ételében van valami, vagy a gyomorszája rosszul záródik, de nem valószínű. Én inkább bacikra gondolok, magyarán lukas fog, lepedék vagy hasonló. Mossátok a fogát, hátha jobb lesz, ha nem javul doki.
2009. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogkövét kellene leszedni (állatorvos).
2009. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
még csak 2 és félhónapos a kutyus, akkor esetleg a fog váltástól lehet majd javul... na mindegy várunk vele.
2009. aug. 27. 13:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát két és fél hónaposan nem lenne szabad büdösnek lennie. Egy felnőtt, sárguló fogú kutyusnál természetes, de egy ilyen kicsi kutyánál nem.

Vagy valami gyomorproblémája van, vagy a táplálék okozza. Mivel etetitek?

2009. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
60%

csupán egyetlen baj van.

h az éhes kutya a szart is megeszi szal...

2009. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy éhes lenne a kutya, mert napi 3x kap enni és nem is valami keveset, van, hogy ott is hagyja. Egyébként 13:23, táppal is meg némi házi koszttal érts ezalatt főtt zöldség, főtt hús, egy kis leves vagy akár tészta.
2009. aug. 27. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
az én kutyámnak is van szájszaga. =) három hónapos múlt, de neki szerintem a kajájától vagyis én azt érzem rajta..
2009. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Remélem prémium táp, nem vmi chappi, vagy pedigré..

1. táp okozza (ez nagyon valószínű)

2. fogkő

3. gyomorszáj

Csak összegeztem az elhangzottakat. :)


A fogkőhöz hozzátenném, hogy nem feltétlenül a rágcsa hiányában alakul ki, hanem egyszerűen a kutyus hajlamos rá, olyan a ph érték a szájában.

Nekem 1,5 éves apricot uszkárom van, és már fél éve is tiszta fogkő volt a foga. (Pedig tenyésztőtől van!) Az uszkár pl hajlamos rá, de ez bármelyik fajtánál előfordulhat. Le kellett szedni a fogkövet és adagolni kell neki egy "fogkrémet" a kajájához, amitől megváltozik a szája ph értéke, így nem alakul ki a fogkő...

A lényeg: Amíg nem használtuk a fogkrémet nagyon büdi volt a lehelete, a fogrémtől sem lett ugyan mentolos, de olyan tiszta kutyaszájszaga van. :)


Ez a fogkrém sajna nagyon drága (2000 és úgy 3 hónapig elég), de hát ha műtét árát veszem bele kell férnie. Vidd el állatorvoshoz, ha az örök fogaival is fennál a probléma és a doki kitalálja, hogy mitől van.

Persze jobb lenne még most elvinni....

2009. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2000 forint 3 hónapra mióta drága? Az kevesebb mint 700 forint egy hónapra, azaz kb 25 forint egy napra!
2009. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Igaz nem drága, én nem is veszem úgy, de azért tény, h sokan úgy gondolkodnak, amíg nem kerül sor a műtétre, hogy igenis fölösleges kiadás. :S

2009. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!