Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalmat megszerezni?

Bizalmat megszerezni?

Figyelt kérdés
Hogyan és milyen módon tudom a kutyám belém vetett bizalmát növelni? Milyen tevékenységek erősítik ezt?
2013. jan. 7. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden olyan közös tevékenység, amit te irányítassz.
2013. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magabiztos fellépés minden helyzetben, következetesség magaddal, a kutyáddal és másokkal szemben. Az ilyen szellemben közösen együtt töltött idő a lényeg, amiben játék, séta, tanulás és pihi is van. Minden állat szívéhez a gyomrán keresztül vezet az út, úgyhogy a bizalmat kajával érdemes jutalmazni.
2013. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kötődési tréning.

5 héten keresztül kell csinálni.

A kutya két napig eszik, egy napot kihagy.

Nem eteted külön, a napi adagját jutalomfalatként adod neki, természetesen csak akkor ha meg is dolgozik érte, tehát nem azért mert cukin néz. Így egybe kötheted egy aktív tanulási időszakkal is.

Azért kell minden harmadik nap koplalnia, mert éhesen sokkal jobban rád fog koncentrálni. Ez keménynek tűnik eléggé, de baja nem lesz tőle.


Én sem csináltam még végig, csak most kezdtem el, ma van az első koplalós nap. De akikkel eddig beszéltem és csinálták ezt, mind azt mondták, hogy nagyon nagyon hasznos volt, ezért álltam neki én is. Még csak 2,5 hete van nálam a kutyus.

2013. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a leírt kötődési tréninget javasolom első körben!


Persze hosszú távon attól nő meg a bizalma, hogy látja képes vagy irányítani és biztonságban tartani a "falkát". Hogy mindig jó döntéseket hozol és megfelelően reagálsz bizonyos szituációkban.

2013. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!