Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust lehet azzal büntetni...

Kutyust lehet azzal büntetni hogy fogkrémet nyomunk a szájába?

Figyelt kérdés
Megtanulta azt hogy fúj, és kölyökkorában még ott is hagyta azt amire azt mondtuk, de mostanában elég szófogadatlan. Hiába koppintok az orrára nem akarja kiköpni. Már sok mindent vettem ki a szájából, kutyaürüléktől kezdve pocokcsontot de ma betelt a pohár azzal hogy valami dögmaradékot kellett kiszednem ami irtózatosan büdös volt... Arra gondoltam hogy ha egy kis fogkrémet nyomnék a szájába amikor valami rosszat kapna egy életre megtanulná a leckét. Lenne tőle baja?

2013. jan. 8. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen felesleges ilyen tortúrának kitenni a kutyát. Meg kell nevelni, tekintélyt kell szerezned a szemében, hogy hallgasson rád, és ahhoz sokmindenre szükséged lehet, de fogkrém biztosan nem fog kelleni hozzá.

Ráadásul csak hogy elvegyem a kedved a próbálkozástól, ha nem akkor nyomod a szájába, amikor éppen felvesz valamit a földről, baromira nem fogja érteni, hogy miért kapja. Felejtsd el, tényleg, és keress egy jó kutyasulit, ahol elmagyarázzák a falkavezérség lényegét.

2013. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Ne az orrára koppints, hanem egy összetekert újsággal a fenekére. Azt sokkal jobban megjegyzi. A fogkrém nem jó ötlet, de semmi rossz dolog se, ha a szájába akarod nyomni.
2013. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A fogkrémet nem enni szokás, hanem fogat mosni vele, a kutya pedig le fogja nyelni. Nem szükséges az ilyesmi.


Inkább azt gondold végig, miért hozza ezeket a dolgokat. Lehet, hogy nem "rosszaság", hanem egyszerűen azért van, mert ilyen fajta, mondjuk kotorékkutya, akinél ez ösztönös. Ha ez téged bosszant, lehet, nem jól választottál magadnak kutyát, de most már mindegy, el kell fogadnod, úgy, ahogy van. Biztos nem buta eb, ha tudja, mi az, hogy fúj.

2013. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Soha, semmire nem mész azzal, ha bünteted a kutyádat, ez alapvető dolog. Koppintasz az orrára??? Minek? Ezek teljesen helytelen és haszontalan módszerek.

Gyakorold vele otthon, hogy pl. ne vegye fel a földről a kaját, vagy a kutyafalatot. Tanítsd meg neki, hogy maradjon a helyén ha kéred meg ilyesmi. Ha tanítasz neki egyszerűbb dolgokat, akkor egyre jobban fog bízni benned stb. Soha ne nyomd le erőszakkal, ne tömj semmit a szájába (se fogkrémet, se semmit), erőszakkal nem tudod rávenni semmire, ami jól végződne. Bármit erőltetsz rá, azzal csak rontasz a dolgokon.

2013. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz egy kevéstől semmi baja. Én is most akarom kipróbálni, hogy működik e csak mióta hurcibálom magammal a fogkrémet azóta nem evett fel semmit :D (mondjuk nekem ha rászólok kiköpi, csak el szeretnék odáig jutni hogy eszébe se jusson felvenni valmit.)
2013. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Vannak olyan kutyát, amelyeknek annyira erős az élelemszerző ösztöne, hogy mindig be fog próbálkozni. Ráadásul az utóbbi időben felénk mérgezések is vannak, így nemhogy a fogkrémtől, de elektromos nyakörvtől sem riadnék vissza. Az még hatásosabb is lehet, mert nem veled köti össze, így ha jól csináltad, akkor sem eszi fel a kaját, ha nem vagy ott.
2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Az én kutyámnak a lehető legerősebb fogkrémet vettem anno, szintén azért, ha felszed valamit, rossz élménnyel kösse össze. Boldogan leült és várta, hogy még nyomjak a szájába :D

Nálunk nem vált be...

2013. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
felesleges szerintem is... de azt nem tudja, mit jelent, hogy köpd ki, vagy kiköpni? mert az én kutyám tudja, és így szót fogad.
2013. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Van, amelyik kutyánál nagyon beválik. Egy próbát megér. Az enyéim szinte menekülnek a fogkrémtől, pedig nálunk nem is kellett használni. :)
2013. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez a fogkrémes dolog, nagy hülyeség ahogy leirják. A koppintás és az újságpapiros ütés szintén.

Ez utóbbi kettőt akár még játék (tehát megerősités) is lehet a kutyának.

Két dologra kell figyelni, az egyik, h tetten érd! Tehát ha pl talál valami dögöt, aztán amikor ha odajön a szájában a döggel és te megbünteted, akkor azt a behivással fogja összekötni. A másik, h a jó büntetés ebben a korban az, ha rajtakapod akkor elkapod a grabancát és arrébb teszed (mert az anyakutya is ezt csinálja, ha rendezni akarja a kölyköket) illetve a hangos és erélyes tiltás. A fontos a tetten érés. Azon is érdemes elgondolkodni, h miért csinálja a kutya. Ez lehet unalom, tápanyaghiány (rossz táp) vagy erős vadászösztön is.

A fogkrém, meg pl a csipős paprika akkor működik, ha ezzel bekensz vmit, amit utána csapdaként használsz. Tehát bekened, és ha ezt a szájába veszi akkor kellemetlen érzése lesz. Ezt hivják negativ megerősitésnek. Ha igy használod akkor működhet a dolog, de inkább az előzőeket javasolom

A kutyád most lehet a kamaszkorban, amikor az aranyos kis szőrpamacsból egy démoni rosszaság lesz. Ezért érdemes itt következetesnek lenned. Célszerű elmenned kutyasuliba, ott te és a kutyád is sokat tanultok majd.

2013. jan. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!